Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vedení Jihlavy navrhne stavbu zimního stadionu na místě stávajícího. Nejdříve bude za čtyři roky

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 20:38

Mnoho let omílané téma Horáckého zimního stadionu dostává reálnější obrysy. Přestože minulé vedení města Jihlavy prověřovalo možnosti stavby nové multifunkční haly na kraji města, to současné dává přednost stavbě na místě nynějšího "zimáku".

O způsobu oprav stadionu, stavbě nové haly na jeho místě v centru nebo na kraji města debatují jihlavští zastupitelé řadu let. Vážným problémem jihlavského zimího stadionu je mimo jiné technický stav zastřešení. Podle posledního statického posudku s nynějším zastřešením může být sportoviště v provozu maximálně do sezóny 2019/2020.

„V tuto chvíli je to tak, že chceme stavět na stávajícím místě, chceme stavět novou halu,“ prohlásila primátorka Karolína Koubová. Rozhodnutí podle ní padlo na základě práce skupiny, v níž mají zástupce všechny koaliční strany. Jde o investici s předpokládanými náklady do 750 milionů korun.

Minulé jihlavské vedení chtělo střechu starého stadionu vyměnit a pak sportoviště postupně opravovat. Kvůli urychlení chtělo letos opravu střechy zadat firmě, která ji zajistí včetně potřebných projektů, ale o zakázku se nikdo nepřihlásil. Na výměnu střechy by tak mohlo dojít nejdříve v roce 2020.

„Vzhledem k času, který uběhl a nic se neudělalo, nemáme v tuto chvíli vlastně žádné správné řešení,“ řekla dnes Koubová. Varianta, již teď vybrala pracovní skupina, je podle ní nejlevnější a nejméně časově náročná.

„V optimálním případě by nový stadion bylo možné postavit do čtyř nebo 4,5 roku,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička. Úspěchem podle něj bude už to, když se projekt posune do podoby projektové dokumentace, aby na něj mohlo město žádat o finanční spoluúčast kraj nebo stát.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Bazén Evžena Rošického je do odvolání uzavřen, porouchala se...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 20:09

Bazén v ulici Evžena Rošického byl ve čtvrtek s okamžitou platností uzavřen. Na vině jsou problémy se vzduchotechnikou.

V Jihlavě zavzpomínáme na zemřelé děti a mladé lidi. Na nástěnce lze...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 16:18

Ve svém okolí často slyšíme o tragédiích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že...

Nejstarší Jihlavačka Helena Kyralová slaví 104. narozeniny. S...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 13:31

Rok se s rokem sešel, a aktuálně nejstarší obyvatelka Jihlavy Helena Kyralová slaví své další narozeniny. Na dortu se objevilo...

Místo lyžování na horách Češi více preferují na Vánoce moře

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 12:09

Češi stále více preferují na Vánoce a Silvestra místo lyžování na horách pobyty u moře. Nejpopulárnější je kvůli nižším cenám...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.