Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Zvířata z jihlavské zoo si smlsnou na plodech stromů od Cityparku

 
středa, 28. listopadu 2018, 10:13

Do sadu v jihlavské zoo nově přibylo několik stromů a keřů. Ty budou sloužit nejen jako doplnění veřejné výsadby v prostorách zoo, ale mají také praktický účel - jejich plody budou sloužit jako potrava pro některé druhy zvířat.

V pátek 23. listopadu se početná parta pracantů v jihlavské zoo chopila lopat a vysadila sedm stromů a třináct keřů. Výjimečně však mezi pracanty nepřevažovali pracovníci odboru životního prostředí jihlavského magistrátu. Dřeviny společně vysadili: zástupci ZOO, jihlavské radnice a nákupního centra Citypark.

„Výsadba stromů je pro nás úžasný projekt. Je to vlastně symbolický počin, který je spojen s desetiletým výročím Cityparku Jihlava. Naším cílem je být součástí veřejného prostoru a moci se na něm spolupodílet. Jsme rádi, že pro výsadbu byla po konzultaci s odborníky z magistrátu vybrána právě jihlavská zoo. Díky tomu, že plody dřevin budou sloužit zvířatům jako potrava, má projekt ještě hlubší smysl,“ říká k společné výsadbě Andrea Geyer, ředitelka nákupního centra Citypark Jihlava, které je součástí největší skupiny obchodních center CPI PG v České republice.

Stromy i keře se nachází v prostoru sadu poblíž areálu Australské farmy a podél areálu pro letové ukázky dravců. Právě zvířatům budou určené plody vysazených dřevin. Zastoupena je mezi nimi švestka domácí, třešeň ptačí, jeřáb ptačí, temnoplodec, dřín obecný a hloh Lavalův ´Carrierei´.

„V tuto chvíli už přemýšlíme nad veřejně prospěšnými projekty na další rok. Laťka je nastavena hodně vysoko, tak nebude jednoduché vymyslet podobně krásný a prospěšný projekt. Spolupráce s jihlavským magistrátem je navíc skvělá. Bez jejich odborné rady a pomoci bychom něco podobného asi těžko uskutečnili,“ ocenila vzájemnou kooperaci marketingová manažerka Cityparku Jana Vránová. 

Ta také prozradila, že příští rok Citypark plánuje společnou akci s Nemocnicí Jihlava, která připadá na jaro. „Bude to podobná událost jako Šátkový veletrh, ale podrobnosti si zatím necháme pro sebe. V tuto chvíli vytipováváme hlavně oddělení, v jehož prospěch výtěžek celé akce poputuje,“ prozrazuje budoucí plány v oblasti společenské odpovědnosti Jana Vránová.


CITYPARK JIHLAVA
Moderní, účelná architektura v těsném sousedství historie. Zákazníkům nákupního centra nabízíme nákupy a zábavu nejen s kvalitním obsahem, tj. strukturou nájemců, ale i ve vynikající, snadno dostupné lokalitě. V Cityparku najdete 113 obchodů plných módy, trendů a inspirace. Vše ve vazbě na přírodu, zeleň a revitalizované území potoka. Citypark Jihlava je ve vlastnictví CPI PROPERTY GROUP.

CPI PROPERTY GROUP patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu střední a východní Evropy a Německu. Většinovým akcionářem skupiny, jež spravuje aktiva v celkové hodnotě 7,5 miliardy eur, je realitní investor Radovan Vítek. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze.

 

 
 
Foto Martin Dobrovolný
 


 

Kam dál?

Útraty Čechů v e-shopech na černý pátek byly rekordní

středa, 28. listopadu 2018, 08:33

Útraty Čechů v minulém týdnu během slevových akcí na tzv. černý pátek dosáhly rekordní 4,2 miliardy korun. V meziročním srovnání...

Zoo Jihlava se rozrostla o vzácného jedince, minulý týden byl dovezen...

úterý, 27. listopadu 2018, 18:26

Samička aligátora čínského z jihlavské zoo bude mít společnost. Zoologům se ji podařilo dopárovat vhodným samcem, který během...

Bosch Svařák 2018: Oblíbený videomapping a ohňostroj. Přijede Lenny a...

úterý, 27. listopadu 2018, 16:44

Také letos se v předvánočním čase, konkrétně v pátek 7. prosince, v Jihlavě na Masarykově náměstí bude opět konat akce s názvem...

Vánoční pouť v Jihlavě? Letos nebude. Děti se svezou jen na dřevěném...

úterý, 27. listopadu 2018, 14:23

Kolotoč a autodrom jako součást vánočních trhů na jihlavském Masarykově náměstí. Dvě atrakce, které vzbudily velkou vlnu emocí na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.