Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

FOTO: Zvířata z jihlavské zoo si smlsnou na plodech stromů od Cityparku

 
středa, 28. listopadu 2018, 10:13

Do sadu v jihlavské zoo nově přibylo několik stromů a keřů. Ty budou sloužit nejen jako doplnění veřejné výsadby v prostorách zoo, ale mají také praktický účel - jejich plody budou sloužit jako potrava pro některé druhy zvířat.

V pátek 23. listopadu se početná parta pracantů v jihlavské zoo chopila lopat a vysadila sedm stromů a třináct keřů. Výjimečně však mezi pracanty nepřevažovali pracovníci odboru životního prostředí jihlavského magistrátu. Dřeviny společně vysadili: zástupci ZOO, jihlavské radnice a nákupního centra Citypark.

„Výsadba stromů je pro nás úžasný projekt. Je to vlastně symbolický počin, který je spojen s desetiletým výročím Cityparku Jihlava. Naším cílem je být součástí veřejného prostoru a moci se na něm spolupodílet. Jsme rádi, že pro výsadbu byla po konzultaci s odborníky z magistrátu vybrána právě jihlavská zoo. Díky tomu, že plody dřevin budou sloužit zvířatům jako potrava, má projekt ještě hlubší smysl,“ říká k společné výsadbě Andrea Geyer, ředitelka nákupního centra Citypark Jihlava, které je součástí největší skupiny obchodních center CPI PG v České republice.

Stromy i keře se nachází v prostoru sadu poblíž areálu Australské farmy a podél areálu pro letové ukázky dravců. Právě zvířatům budou určené plody vysazených dřevin. Zastoupena je mezi nimi švestka domácí, třešeň ptačí, jeřáb ptačí, temnoplodec, dřín obecný a hloh Lavalův ´Carrierei´.

„V tuto chvíli už přemýšlíme nad veřejně prospěšnými projekty na další rok. Laťka je nastavena hodně vysoko, tak nebude jednoduché vymyslet podobně krásný a prospěšný projekt. Spolupráce s jihlavským magistrátem je navíc skvělá. Bez jejich odborné rady a pomoci bychom něco podobného asi těžko uskutečnili,“ ocenila vzájemnou kooperaci marketingová manažerka Cityparku Jana Vránová. 

Ta také prozradila, že příští rok Citypark plánuje společnou akci s Nemocnicí Jihlava, která připadá na jaro. „Bude to podobná událost jako Šátkový veletrh, ale podrobnosti si zatím necháme pro sebe. V tuto chvíli vytipováváme hlavně oddělení, v jehož prospěch výtěžek celé akce poputuje,“ prozrazuje budoucí plány v oblasti společenské odpovědnosti Jana Vránová.


CITYPARK JIHLAVA
Moderní, účelná architektura v těsném sousedství historie. Zákazníkům nákupního centra nabízíme nákupy a zábavu nejen s kvalitním obsahem, tj. strukturou nájemců, ale i ve vynikající, snadno dostupné lokalitě. V Cityparku najdete 113 obchodů plných módy, trendů a inspirace. Vše ve vazbě na přírodu, zeleň a revitalizované území potoka. Citypark Jihlava je ve vlastnictví CPI PROPERTY GROUP.

CPI PROPERTY GROUP patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu střední a východní Evropy a Německu. Většinovým akcionářem skupiny, jež spravuje aktiva v celkové hodnotě 7,5 miliardy eur, je realitní investor Radovan Vítek. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze.

 

 
 
Foto Martin Dobrovolný
 


 

Kam dál?

Útraty Čechů v e-shopech na černý pátek byly rekordní

středa, 28. listopadu 2018, 08:33

Útraty Čechů v minulém týdnu během slevových akcí na tzv. černý pátek dosáhly rekordní 4,2 miliardy korun. V meziročním srovnání...

Zoo Jihlava se rozrostla o vzácného jedince, minulý týden byl dovezen...

úterý, 27. listopadu 2018, 18:26

Samička aligátora čínského z jihlavské zoo bude mít společnost. Zoologům se ji podařilo dopárovat vhodným samcem, který během...

Bosch Svařák 2018: Oblíbený videomapping a ohňostroj. Přijede Lenny a...

úterý, 27. listopadu 2018, 16:44

Také letos se v předvánočním čase, konkrétně v pátek 7. prosince, v Jihlavě na Masarykově náměstí bude opět konat akce s názvem...

Vánoční pouť v Jihlavě? Letos nebude. Děti se svezou jen na dřevěném...

úterý, 27. listopadu 2018, 14:23

Kolotoč a autodrom jako součást vánočních trhů na jihlavském Masarykově náměstí. Dvě atrakce, které vzbudily velkou vlnu emocí na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.