Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Zvířata z jihlavské zoo si smlsnou na plodech stromů od Cityparku

 
středa, 28. listopadu 2018, 10:13

Do sadu v jihlavské zoo nově přibylo několik stromů a keřů. Ty budou sloužit nejen jako doplnění veřejné výsadby v prostorách zoo, ale mají také praktický účel - jejich plody budou sloužit jako potrava pro některé druhy zvířat.

V pátek 23. listopadu se početná parta pracantů v jihlavské zoo chopila lopat a vysadila sedm stromů a třináct keřů. Výjimečně však mezi pracanty nepřevažovali pracovníci odboru životního prostředí jihlavského magistrátu. Dřeviny společně vysadili: zástupci ZOO, jihlavské radnice a nákupního centra Citypark.

„Výsadba stromů je pro nás úžasný projekt. Je to vlastně symbolický počin, který je spojen s desetiletým výročím Cityparku Jihlava. Naším cílem je být součástí veřejného prostoru a moci se na něm spolupodílet. Jsme rádi, že pro výsadbu byla po konzultaci s odborníky z magistrátu vybrána právě jihlavská zoo. Díky tomu, že plody dřevin budou sloužit zvířatům jako potrava, má projekt ještě hlubší smysl,“ říká k společné výsadbě Andrea Geyer, ředitelka nákupního centra Citypark Jihlava, které je součástí největší skupiny obchodních center CPI PG v České republice.

Stromy i keře se nachází v prostoru sadu poblíž areálu Australské farmy a podél areálu pro letové ukázky dravců. Právě zvířatům budou určené plody vysazených dřevin. Zastoupena je mezi nimi švestka domácí, třešeň ptačí, jeřáb ptačí, temnoplodec, dřín obecný a hloh Lavalův ´Carrierei´.

„V tuto chvíli už přemýšlíme nad veřejně prospěšnými projekty na další rok. Laťka je nastavena hodně vysoko, tak nebude jednoduché vymyslet podobně krásný a prospěšný projekt. Spolupráce s jihlavským magistrátem je navíc skvělá. Bez jejich odborné rady a pomoci bychom něco podobného asi těžko uskutečnili,“ ocenila vzájemnou kooperaci marketingová manažerka Cityparku Jana Vránová. 

Ta také prozradila, že příští rok Citypark plánuje společnou akci s Nemocnicí Jihlava, která připadá na jaro. „Bude to podobná událost jako Šátkový veletrh, ale podrobnosti si zatím necháme pro sebe. V tuto chvíli vytipováváme hlavně oddělení, v jehož prospěch výtěžek celé akce poputuje,“ prozrazuje budoucí plány v oblasti společenské odpovědnosti Jana Vránová.


CITYPARK JIHLAVA
Moderní, účelná architektura v těsném sousedství historie. Zákazníkům nákupního centra nabízíme nákupy a zábavu nejen s kvalitním obsahem, tj. strukturou nájemců, ale i ve vynikající, snadno dostupné lokalitě. V Cityparku najdete 113 obchodů plných módy, trendů a inspirace. Vše ve vazbě na přírodu, zeleň a revitalizované území potoka. Citypark Jihlava je ve vlastnictví CPI PROPERTY GROUP.

CPI PROPERTY GROUP patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu střední a východní Evropy a Německu. Většinovým akcionářem skupiny, jež spravuje aktiva v celkové hodnotě 7,5 miliardy eur, je realitní investor Radovan Vítek. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze.

 

 
 
Foto Martin Dobrovolný
 


 

Kam dál?

Útraty Čechů v e-shopech na černý pátek byly rekordní

středa, 28. listopadu 2018, 08:33

Útraty Čechů v minulém týdnu během slevových akcí na tzv. černý pátek dosáhly rekordní 4,2 miliardy korun. V meziročním srovnání...

Zoo Jihlava se rozrostla o vzácného jedince, minulý týden byl dovezen...

úterý, 27. listopadu 2018, 18:26

Samička aligátora čínského z jihlavské zoo bude mít společnost. Zoologům se ji podařilo dopárovat vhodným samcem, který během...

Bosch Svařák 2018: Oblíbený videomapping a ohňostroj. Přijede Lenny a...

úterý, 27. listopadu 2018, 16:44

Také letos se v předvánočním čase, konkrétně v pátek 7. prosince, v Jihlavě na Masarykově náměstí bude opět konat akce s názvem...

Vánoční pouť v Jihlavě? Letos nebude. Děti se svezou jen na dřevěném...

úterý, 27. listopadu 2018, 14:23

Kolotoč a autodrom jako součást vánočních trhů na jihlavském Masarykově náměstí. Dvě atrakce, které vzbudily velkou vlnu emocí na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.