Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ceny pro letošní Dobrochy byly rozdány. Slavnostní večer byl pojatý netradičně

 
úterý, 20. listopadu 2018, 19:25

Máme za sebou další ročník ocenění dobrovolníků s názvem Dobroch. Slavnostní večer byl pojatý jako tančírna pro všechny, kteří se věnují dobrovolnické činnosti.

„Patnáct let akreditovaného dobrovolnictví v rámci Diecézné charity Brno si zasloužilo něco speciálního. Přemýšleli jsme, jak ocenit velké množství lidí, kteří se věnují dobrovolnické činnosti tak, aby to byla odměna pro všechny a shodli jsme se na tančírně. Oslovili jsme město Jihlava s prosbou o finanční podporu této akce, přeci jen dobrovolníci každý rok odvedou pro neziskový sektor, ale i příspěvkové organizace, práci za více než milion korun, možná i proto zastupitelé naší žádosti vyhověli, za to jim patří velký dík, protože bez nich by se večer nekonal,“ vysvětluje Roman Mezlík koordinátor Dobrovolnického centra v Jihlavě.

V tomto ročníku nebyl nikdo prohlášen za vítěze, oceněni z rukou novopečené primátorky Karolíny Koubové převzali všichni nominovaní dobrovolníci z téměř deseti organizací, kde pravidelně působí. Tím ale večer nekončil. „Letos jsme chtěli poděkovat i koordinátorům Tříkrálové sbírky, ti bývají často opomíjeni, přitom hlavně díky jejich práci je každý rok sbírka úspěšnější,“ říká Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava. Ceny koordinátorům předal první náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk, který pravidelně činnost Oblastní charity Jihlava podporuje.

Celým večerem už tradičně provázela moderátorka Helena Dvořáková, k tanci hrála skupina The Shots a téměř dvě stě hostů bavilo vystoupení dětí z nízkoprahového zařízení Erko. 

Tisková zpráva | Foto Oblastní charita Jihlava
 


 

Kam dál?

Letošní vánoční stromek v Jihlavě bude z Horního Kosova. Doplní ho...

úterý, 20. listopadu 2018, 16:40

Nebude to dlouho trvat a vánoční výzdobu v ulicích krajského města doplní také „třešnička na dortu“ v podobě vánočního stromečku,...

Stmelovací akce v ledové vodě. V Kostelní Myslové se v neděli koupalo...

úterý, 20. listopadu 2018, 10:16

Jedná se o aktivitu neobvyklou, přesto tradiční. V polovině listopadu, na státní svátek, se už skoro dvacet let scházívají...

Štěně k Vánocům? Živý dárek pod stromeček zvažte a buďte ostražití

pondělí, 19. listopadu 2018, 14:22

Děti umí skvěle naléhat, zvláště před Vánoci. Když si vezmou do hlavy, že chtějí pod stromečkem najít štěně, jsou schopni dnes a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.