Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava si připomene 17. listopad lampionovým průvodem, setkáním u Klíčů i podvečerním koncertem

 
sobota, 17. listopadu 2018, 09:48

Dnes si připomínáme výročí sametové revoluce a mezinárodní den studentstva. Události 17. listopadu, které se v naší zemi odehrály v roce 1989, si připomene také krajské město, a to hned třemi akcemi.

Už ve 14 hodin proběhne připomínka 17. listopadu v areálu Český mlýn u Klíčů. Na Sametově revolučním setkání pozdraví přítomné sám Karel Kramář, první premiér Československé republiky. Potom se se svým soubojem rýmů představí divadlo Voko (v hlavních rolích Vojtěch Šoula a Jakub Kos), následovat bude František Tichý se svým zamyšlením. Akci pořádá spolek o navrácení sochy TGM do Jihlavy.

O tři hodiny později začne na Masarykově náměstí průvod s lampiony. Vychází v symbolických 17 hodin z náměstí, úvodní zdravici pronese primátorka Karolína Koubová. Atmosféru doplní ohňová show skupiny Novus Origo, lampiony bude možné zakoupit na místě. Trasa je dlouhá necelé dva kilometry a je vhodná i pro jízdu s kočárkem.

Lidé jsou zváni také na orchestrální koncert s názvem Den boje za svobodu a demokracii. Pořádá ho jihlavská základní umělecká škola a se svým hudebním programem na něm vystoupí Pěvecké sdružení Campanula a JSPS Melodie. Konat se bude v DKO a začátek je naplánován na 18. hodinu.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Na jihlavském náměstí protestovaly proti Babišovi desítky lidí,...

pátek, 16. listopadu 2018, 14:05

Ve čtvrtek večer bylo na jihlavském horním náměstí poměrně rušno. V prostoru okolo Morového sloupu se totiž konal protest...

Práce na parkovišti u ústředního hřbitova stojí. Pokračovat by se...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 19:20

Jihlavská radnice je před vypovězením smlouvy se stavební firmou PSJ, která je v insolvenčním řízení. Konkrétně se jedná o...

Vánoční trhy si v Brně můžete užít i mezi svátky a po nich. Jsou...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 18:53

Brněnské vánoční trhy na Svoboďáku a Dominikánském náměstí, které organizuje TIC BRNO, se letos poprvé protáhnou i do období po...

Také letos děti v Rohozné obdaruje Mikuláš se svou družinou. Všichni...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:27

Již pátý Mikulášský průvod na koních zažije Rohozná na Jihlavsku, a to 1. prosince od 14 hodin. Mikuláš se svou družinou na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.