Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Helenín se stal městskou částí. Jeho obyvatele čeká cesta na radnici kvůli nové občance

 
pondělí, 22. října 2018, 20:41

V průběhu listopadu si musí každý obyvatel Helenína vyměnit občanský průkaz. Důvodem je to, že se Helenín nově stal částí města Jihlavy. Rozhodli o tom jihlavští zastupitelé. Tímto jejich krokem nyní Helenín stojí rovnocenně vedle ostatních jihlavských částí.

Zřízením nové části města však dochází ke změně všech adres a obyvatelé Helenína si musí nechat změnit adresu trvalého pobytu v občanských průkazech. Správní odbor magistrátu města bude vyměňovat občanské průkazy za nové v průběhu celého listopadu.

„Změna adresy nezpůsobuje neplatnost dokladů, ale zakládá povinnost obyvatelům vyměnit si občanský průkaz,“ uvedl vedoucí městského správního odboru Jan Vystrčil.

Údaje jako název ulice, číslo popisné, orientační nebo evidenční zůstanou v dokladu zachovány, změna se bude týkat pouze názvu části obce. „Změna povinného údaje v občanském průkazu je prováděna Magistrátem města Jihlavy zdarma,“ doplnil Jan Vystrčil. Obyvatelé Helenína dostanou občanské průkazy nového typu s čipem.

Obvykle je hotovo do dvou týdnů 

Cestovní pasy ani řidičské průkazy se měnit nemusí, jelikož v nich není adresa trvalého pobytu uvedena. „Změnu není nutné nahlašovat ani na oddělení odpadového hospodářství odboru životního prostředí jihlavského magistrátu,“ uvedla dále za tiskové oddělení jihlavské radnice Aneta Hrdličková.

Otevírací doba pracoviště občanských průkazů (vstup z ulice Hluboká):
Pondělí 8:00-17:00
Úterý 8:00-14:00
Středa 8:00-17:00
Čtvrtek 8:00-14:00
Pátek 8:00-14:00

Nahlásit změnu adresy však musí podnikatelé, kteří mají v nově vzniklé části města provozovnu. Živnostenská oprávnění podnikatelů v platnosti zůstávají.

„K výměně občanského průkazu budou obyvatelé potřebovat pouze svůj současný doklad. Nový dostanou nejpozději do jednoho měsíce, obvykle ale bývá připraven přibližně za dva týdny,“ sdělil Jan Vystrčil.

Průkaz totožnosti si lidé mohou vyměnit na jihlavském magistrátu, konkrétně na pracovišti občanských průkazů, které se nachází ve třetím patře při vstupu z Hluboké ulice.

„Na webu města je možné se prostřednictvím služby WebCall vyhnout případnému čekání ve frontě na odbavení a zarezervovat si konkrétní termín, kdy budete obslouženi. Na titulní stránce webu města na adrese lze vyhledat v Nabídce témat složku Osobní doklady, dále Občanské průkazy a Objednávání v systému WebCall a postupovat dle uvedeného návodu,“ doplnila závěrem Aneta Hrdličková.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Google maps | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Meteorologové vydali od úterý odpoledne výstrahu kvůli silnému větru

pondělí, 22. října 2018, 18:09

Od úterní třetí hodiny odpolední platí pro celou Českou republiku výstraha před silným větrem, který se přižene na naše území ze...

FOTO/VIDEO: Všechny juniorské tituly už má, teď bojuje Karolína...

pondělí, 22. října 2018, 14:24

Je jí teprve sedmnáct let, ale už má doma sbírku medailí, za kterou by se nemusel stydět kdejaký veterán. Teď česká hvězda...

Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování zvířat v cirkusech....

sobota, 20. října 2018, 12:58

Ministerstvo zemědělství (MZe) navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech. Obsahuje to novela zákona na...

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa...

pátek, 19. října 2018, 17:28

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.