Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Helenín se stal městskou částí. Jeho obyvatele čeká cesta na radnici kvůli nové občance

 
pondělí, 22. října 2018, 20:41

V průběhu listopadu si musí každý obyvatel Helenína vyměnit občanský průkaz. Důvodem je to, že se Helenín nově stal částí města Jihlavy. Rozhodli o tom jihlavští zastupitelé. Tímto jejich krokem nyní Helenín stojí rovnocenně vedle ostatních jihlavských částí.

Zřízením nové části města však dochází ke změně všech adres a obyvatelé Helenína si musí nechat změnit adresu trvalého pobytu v občanských průkazech. Správní odbor magistrátu města bude vyměňovat občanské průkazy za nové v průběhu celého listopadu.

„Změna adresy nezpůsobuje neplatnost dokladů, ale zakládá povinnost obyvatelům vyměnit si občanský průkaz,“ uvedl vedoucí městského správního odboru Jan Vystrčil.

Údaje jako název ulice, číslo popisné, orientační nebo evidenční zůstanou v dokladu zachovány, změna se bude týkat pouze názvu části obce. „Změna povinného údaje v občanském průkazu je prováděna Magistrátem města Jihlavy zdarma,“ doplnil Jan Vystrčil. Obyvatelé Helenína dostanou občanské průkazy nového typu s čipem.

Obvykle je hotovo do dvou týdnů 

Cestovní pasy ani řidičské průkazy se měnit nemusí, jelikož v nich není adresa trvalého pobytu uvedena. „Změnu není nutné nahlašovat ani na oddělení odpadového hospodářství odboru životního prostředí jihlavského magistrátu,“ uvedla dále za tiskové oddělení jihlavské radnice Aneta Hrdličková.

Otevírací doba pracoviště občanských průkazů (vstup z ulice Hluboká):
Pondělí 8:00-17:00
Úterý 8:00-14:00
Středa 8:00-17:00
Čtvrtek 8:00-14:00
Pátek 8:00-14:00

Nahlásit změnu adresy však musí podnikatelé, kteří mají v nově vzniklé části města provozovnu. Živnostenská oprávnění podnikatelů v platnosti zůstávají.

„K výměně občanského průkazu budou obyvatelé potřebovat pouze svůj současný doklad. Nový dostanou nejpozději do jednoho měsíce, obvykle ale bývá připraven přibližně za dva týdny,“ sdělil Jan Vystrčil.

Průkaz totožnosti si lidé mohou vyměnit na jihlavském magistrátu, konkrétně na pracovišti občanských průkazů, které se nachází ve třetím patře při vstupu z Hluboké ulice.

„Na webu města je možné se prostřednictvím služby WebCall vyhnout případnému čekání ve frontě na odbavení a zarezervovat si konkrétní termín, kdy budete obslouženi. Na titulní stránce webu města na adrese lze vyhledat v Nabídce témat složku Osobní doklady, dále Občanské průkazy a Objednávání v systému WebCall a postupovat dle uvedeného návodu,“ doplnila závěrem Aneta Hrdličková.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Google maps | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Meteorologové vydali od úterý odpoledne výstrahu kvůli silnému větru

pondělí, 22. října 2018, 18:09

Od úterní třetí hodiny odpolední platí pro celou Českou republiku výstraha před silným větrem, který se přižene na naše území ze...

FOTO/VIDEO: Všechny juniorské tituly už má, teď bojuje Karolína...

pondělí, 22. října 2018, 14:24

Je jí teprve sedmnáct let, ale už má doma sbírku medailí, za kterou by se nemusel stydět kdejaký veterán. Teď česká hvězda...

Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování zvířat v cirkusech....

sobota, 20. října 2018, 12:58

Ministerstvo zemědělství (MZe) navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech. Obsahuje to novela zákona na...

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa...

pátek, 19. října 2018, 17:28

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?