Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Helenín se stal městskou částí. Jeho obyvatele čeká cesta na radnici kvůli nové občance

 
pondělí, 22. října 2018, 20:41

V průběhu listopadu si musí každý obyvatel Helenína vyměnit občanský průkaz. Důvodem je to, že se Helenín nově stal částí města Jihlavy. Rozhodli o tom jihlavští zastupitelé. Tímto jejich krokem nyní Helenín stojí rovnocenně vedle ostatních jihlavských částí.

Zřízením nové části města však dochází ke změně všech adres a obyvatelé Helenína si musí nechat změnit adresu trvalého pobytu v občanských průkazech. Správní odbor magistrátu města bude vyměňovat občanské průkazy za nové v průběhu celého listopadu.

„Změna adresy nezpůsobuje neplatnost dokladů, ale zakládá povinnost obyvatelům vyměnit si občanský průkaz,“ uvedl vedoucí městského správního odboru Jan Vystrčil.

Údaje jako název ulice, číslo popisné, orientační nebo evidenční zůstanou v dokladu zachovány, změna se bude týkat pouze názvu části obce. „Změna povinného údaje v občanském průkazu je prováděna Magistrátem města Jihlavy zdarma,“ doplnil Jan Vystrčil. Obyvatelé Helenína dostanou občanské průkazy nového typu s čipem.

Obvykle je hotovo do dvou týdnů 

Cestovní pasy ani řidičské průkazy se měnit nemusí, jelikož v nich není adresa trvalého pobytu uvedena. „Změnu není nutné nahlašovat ani na oddělení odpadového hospodářství odboru životního prostředí jihlavského magistrátu,“ uvedla dále za tiskové oddělení jihlavské radnice Aneta Hrdličková.

Otevírací doba pracoviště občanských průkazů (vstup z ulice Hluboká):
Pondělí 8:00-17:00
Úterý 8:00-14:00
Středa 8:00-17:00
Čtvrtek 8:00-14:00
Pátek 8:00-14:00

Nahlásit změnu adresy však musí podnikatelé, kteří mají v nově vzniklé části města provozovnu. Živnostenská oprávnění podnikatelů v platnosti zůstávají.

„K výměně občanského průkazu budou obyvatelé potřebovat pouze svůj současný doklad. Nový dostanou nejpozději do jednoho měsíce, obvykle ale bývá připraven přibližně za dva týdny,“ sdělil Jan Vystrčil.

Průkaz totožnosti si lidé mohou vyměnit na jihlavském magistrátu, konkrétně na pracovišti občanských průkazů, které se nachází ve třetím patře při vstupu z Hluboké ulice.

„Na webu města je možné se prostřednictvím služby WebCall vyhnout případnému čekání ve frontě na odbavení a zarezervovat si konkrétní termín, kdy budete obslouženi. Na titulní stránce webu města na adrese lze vyhledat v Nabídce témat složku Osobní doklady, dále Občanské průkazy a Objednávání v systému WebCall a postupovat dle uvedeného návodu,“ doplnila závěrem Aneta Hrdličková.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Google maps | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Meteorologové vydali od úterý odpoledne výstrahu kvůli silnému větru

pondělí, 22. října 2018, 18:09

Od úterní třetí hodiny odpolední platí pro celou Českou republiku výstraha před silným větrem, který se přižene na naše území ze...

FOTO/VIDEO: Všechny juniorské tituly už má, teď bojuje Karolína...

pondělí, 22. října 2018, 14:24

Je jí teprve sedmnáct let, ale už má doma sbírku medailí, za kterou by se nemusel stydět kdejaký veterán. Teď česká hvězda...

Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování zvířat v cirkusech....

sobota, 20. října 2018, 12:58

Ministerstvo zemědělství (MZe) navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech. Obsahuje to novela zákona na...

Nechcete se dívat v cirkusech na medvědy a slony? To zjišťuje anketa...

pátek, 19. října 2018, 17:28

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) spustilo na svých stránkách anketu na téma divoká zvířata v cirkusech. Naprostá většina...

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Tragická nehoda u Větrného Jeníkova:...

  • Městskou dopravu v Jihlavě posílí dvě nové...

  • Dopravní experti vytipovali tři nebezpečná...

  • Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš: Můj syn nikdy neměl české občanství, ve Švýcarsku studoval

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve stručném vyjádření novinářům řekl, že jeho syn Andrej nikdy nebyl českým občanem. Předseda vlády opět kritizoval autory reportáže serveru Seznam Zprávy, ve které jeho syn hovořil o tom, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Žurnalisté podle Babiše při natáčení porušili zákon. V souvislosti se dnes zveřejněným e-mailem Babiše mladšího řekl, že nyní redakce Seznamu zneužívá i korespondenci s jeho synem.

Test arašídů: plísní se nemusíte bát

Solené buráky patří k tradičnímu občerstvení nabízenému hostům doma na návštěvě i v restauraci. Časopis dTest otestoval kvalitu pražených solených arašídů. Spotřebitelé se nemusí obávat o své zdraví, nezávislý test totiž ukázal, že buráky neobsahují žádné nežádoucí látky. Prohřešky výrobců se týkaly pouze nedodrženého množství soli.

Můj otec lže, chci vypovídat o svém únosu, napsal reportérům Seznamu syn Andreje Babiše

Dění kolem syna Andreje Babiše nabírá nečekaný směr. Po zveřejnění reportáže kontaktoval redakci Televize Seznam právě Babiš mladší, který v e-mailu žádá o pomoc. Podle svých slov chce vypovídat na policii, jeho otec podle e-mailové zprávy lže.