Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Policejní cela, výslech, originální vařič pervitinu. V Jihlavě zastavil protidrogový vlak

 
pátek, 19. října 2018, 12:43

Na jihlavském hlavním vlakovém nádraží dnes ráno zastavil Protidrogový vlak. Je dlouhý 165 metrů a děti, mládež i dospělí se v šesti vagonech během interaktivního programu dozví o nebezpečí návykových látek.

Návštěvníci vlaku jsou interaktivním způsobem seznámeni hlavně s nebezpečnou realitou drog. Zblízka, intenzivně, ale bezpečně.

Lidé se během devadesátiminutového filmu seznámí s příběhem drogově závislých mladých lidí. Film je několikrát zastaven a děti a mládež odpovídají na několik otázek, které s příběhem úzce souvisí. U toho zároveň prochází šesti vagony, vše se chvíli odehrává v baru, ve vězení, u výslechu nebo ve squatu, který je plný odpadků a špinavého nábytku. K vidění je dokonce originální vařič na pervitin. Pro autentičnost je v místnosti velká zima.

„Během jednoho dne zvládneme vlakem a programem provést zhruba 450 návštěvníků, z toho zhruba 350 dětí,“ vyčíslil Pavel Tuma, autor celého projektu.

Pro děti od 10 let

Dnes dopoledne byl vlak k dispozici školám, odpoledne se zdarma otevře široké veřejnosti, a to od 15 hodin. Pavel Tuma doporučuje rezervaci na telefonním čísle 774 724 757, protože je v ostatních městech o program velký zájem. Jihlavské nádraží vlak opustí po 18. hodině. „Po Vysočině se přesuneme na Moravu, konkrétně do Ivančic,“ doplnil Tuma.

Protidrogový vlak je první realizovaný projekt Nadačního fondu Nové Česko. Je určen dětem od 10 let v doprovodu rodičů. Od 12 let už mohou přijít samy, bez doprovodu dospělé osoby. Projekt podpořil Kraj Vysočina a firma Bosch Diesel.

 
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Nejsou brambory. Bude méně škrobu a podraží

pátek, 19. října 2018, 12:23

Škrobárny Pelhřimov očekávají kvůli letošní nízké úrodě brambor pokles výroby škrobu asi o 30 procent. Proti předpokladu není...

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

čtvrtek, 18. října 2018, 13:28

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým...

Oslavy výročí republiky v Jihlavě vyvrcholí vysazením lípy. Dorazí...

čtvrtek, 18. října 2018, 08:34

Pomyslnou tečkou v rámci oslav 100 let Československé republiky na Vysočině bude symbolické zasazení lípy republiky. Stane se tak...

Sto let republiky Jihlava na státní svátek uctí položením věnců u...

středa, 17. října 2018, 12:27

Na slavnostní setkání, které se uskuteční v neděli 28. října v 10 hodin u sochy T. G. Masaryka v ulici Jana Masaryka, zve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Miloš Zeman jako Albus Bumbal. Brněnští kouzelníci Orsava a Lovecká vytvořili další geniální video

Příběh Harryho Pottera zná celý svět. Věděli jste však, že mladý Harry zápasil o Kámen mudrců také v Česku? Jeho soupeřem nebyl nikdo jiný než Albus Bumbal, v českém podání s prezidentem Zemanem. Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s talentovanou tvůrkyní Michaelou Loveckou a výsledkem je vtipem nadupané dílo, které má potenciál stát se dalším celorepublikovým virálem.

Čeští hokejisté si zahráli proti Tatarstánu, do zápasu nastoupil i prezident

Česká veteránská reprezentace se koncem prvního adventního týdne vypravila do Kazaně, více než milionové metropole Tatarstánu a jednoho z největších měst v evropské části Ruska. Tam odehrála přátelský zápas proti domácímu výběru, který byl sportovní kulisou k rusko – českému ekonomickému fóru.

Ode dneška platí na železnici v ČR nový jízdní řád

V Česku ode dneška platí nový železniční jízdní řád. České dráhy s jeho zavedením přidaly přímé spoje mezi Prahou a Opavou a z jižní Moravy a Ostravy do Berlína a místo některých vlaků EuroCity a InterCity znovu zařadily Pendolino. Změnou je i zrychlení dopravy mezi Prahou a západními Čechami díky otevření Ejpovických tunelů. Konkurenční Leo Express avizoval zrychlení svého spoje mezi Prahou a Košicemi o 17 minut vlivem snížení počtu zastávek, RegioJet přidal vlaky na trati Praha-České Budějovice a nově zastavuje ve Skalici nad Svitavou.