Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Policejní cela, výslech, originální vařič pervitinu. V Jihlavě zastavil protidrogový vlak

 
pátek, 19. října 2018, 12:43

Na jihlavském hlavním vlakovém nádraží dnes ráno zastavil Protidrogový vlak. Je dlouhý 165 metrů a děti, mládež i dospělí se v šesti vagonech během interaktivního programu dozví o nebezpečí návykových látek.

Návštěvníci vlaku jsou interaktivním způsobem seznámeni hlavně s nebezpečnou realitou drog. Zblízka, intenzivně, ale bezpečně.

Lidé se během devadesátiminutového filmu seznámí s příběhem drogově závislých mladých lidí. Film je několikrát zastaven a děti a mládež odpovídají na několik otázek, které s příběhem úzce souvisí. U toho zároveň prochází šesti vagony, vše se chvíli odehrává v baru, ve vězení, u výslechu nebo ve squatu, který je plný odpadků a špinavého nábytku. K vidění je dokonce originální vařič na pervitin. Pro autentičnost je v místnosti velká zima.

„Během jednoho dne zvládneme vlakem a programem provést zhruba 450 návštěvníků, z toho zhruba 350 dětí,“ vyčíslil Pavel Tuma, autor celého projektu.

Pro děti od 10 let

Dnes dopoledne byl vlak k dispozici školám, odpoledne se zdarma otevře široké veřejnosti, a to od 15 hodin. Pavel Tuma doporučuje rezervaci na telefonním čísle 774 724 757, protože je v ostatních městech o program velký zájem. Jihlavské nádraží vlak opustí po 18. hodině. „Po Vysočině se přesuneme na Moravu, konkrétně do Ivančic,“ doplnil Tuma.

Protidrogový vlak je první realizovaný projekt Nadačního fondu Nové Česko. Je určen dětem od 10 let v doprovodu rodičů. Od 12 let už mohou přijít samy, bez doprovodu dospělé osoby. Projekt podpořil Kraj Vysočina a firma Bosch Diesel.

 
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Nejsou brambory. Bude méně škrobu a podraží

pátek, 19. října 2018, 12:23

Škrobárny Pelhřimov očekávají kvůli letošní nízké úrodě brambor pokles výroby škrobu asi o 30 procent. Proti předpokladu není...

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

čtvrtek, 18. října 2018, 13:28

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým...

Oslavy výročí republiky v Jihlavě vyvrcholí vysazením lípy. Dorazí...

čtvrtek, 18. října 2018, 08:34

Pomyslnou tečkou v rámci oslav 100 let Československé republiky na Vysočině bude symbolické zasazení lípy republiky. Stane se tak...

Sto let republiky Jihlava na státní svátek uctí položením věnců u...

středa, 17. října 2018, 12:27

Na slavnostní setkání, které se uskuteční v neděli 28. října v 10 hodin u sochy T. G. Masaryka v ulici Jana Masaryka, zve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.