Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Policejní cela, výslech, originální vařič pervitinu. V Jihlavě zastavil protidrogový vlak

 
pátek, 19. října 2018, 12:43

Na jihlavském hlavním vlakovém nádraží dnes ráno zastavil Protidrogový vlak. Je dlouhý 165 metrů a děti, mládež i dospělí se v šesti vagonech během interaktivního programu dozví o nebezpečí návykových látek.

Návštěvníci vlaku jsou interaktivním způsobem seznámeni hlavně s nebezpečnou realitou drog. Zblízka, intenzivně, ale bezpečně.

Lidé se během devadesátiminutového filmu seznámí s příběhem drogově závislých mladých lidí. Film je několikrát zastaven a děti a mládež odpovídají na několik otázek, které s příběhem úzce souvisí. U toho zároveň prochází šesti vagony, vše se chvíli odehrává v baru, ve vězení, u výslechu nebo ve squatu, který je plný odpadků a špinavého nábytku. K vidění je dokonce originální vařič na pervitin. Pro autentičnost je v místnosti velká zima.

„Během jednoho dne zvládneme vlakem a programem provést zhruba 450 návštěvníků, z toho zhruba 350 dětí,“ vyčíslil Pavel Tuma, autor celého projektu.

Pro děti od 10 let

Dnes dopoledne byl vlak k dispozici školám, odpoledne se zdarma otevře široké veřejnosti, a to od 15 hodin. Pavel Tuma doporučuje rezervaci na telefonním čísle 774 724 757, protože je v ostatních městech o program velký zájem. Jihlavské nádraží vlak opustí po 18. hodině. „Po Vysočině se přesuneme na Moravu, konkrétně do Ivančic,“ doplnil Tuma.

Protidrogový vlak je první realizovaný projekt Nadačního fondu Nové Česko. Je určen dětem od 10 let v doprovodu rodičů. Od 12 let už mohou přijít samy, bez doprovodu dospělé osoby. Projekt podpořil Kraj Vysočina a firma Bosch Diesel.

 
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Nejsou brambory. Bude méně škrobu a podraží

pátek, 19. října 2018, 12:23

Škrobárny Pelhřimov očekávají kvůli letošní nízké úrodě brambor pokles výroby škrobu asi o 30 procent. Proti předpokladu není...

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

čtvrtek, 18. října 2018, 13:28

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým...

Oslavy výročí republiky v Jihlavě vyvrcholí vysazením lípy. Dorazí...

čtvrtek, 18. října 2018, 08:34

Pomyslnou tečkou v rámci oslav 100 let Československé republiky na Vysočině bude symbolické zasazení lípy republiky. Stane se tak...

Sto let republiky Jihlava na státní svátek uctí položením věnců u...

středa, 17. října 2018, 12:27

Na slavnostní setkání, které se uskuteční v neděli 28. října v 10 hodin u sochy T. G. Masaryka v ulici Jana Masaryka, zve...

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Tragická nehoda u Větrného Jeníkova:...

  • Městskou dopravu v Jihlavě posílí dvě nové...

  • Dopravní experti vytipovali tři nebezpečná...

  • Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš: Můj syn nikdy neměl české občanství, ve Švýcarsku studoval

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve stručném vyjádření novinářům řekl, že jeho syn Andrej nikdy nebyl českým občanem. Předseda vlády opět kritizoval autory reportáže serveru Seznam Zprávy, ve které jeho syn hovořil o tom, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Žurnalisté podle Babiše při natáčení porušili zákon. V souvislosti se dnes zveřejněným e-mailem Babiše mladšího řekl, že nyní redakce Seznamu zneužívá i korespondenci s jeho synem.

Test arašídů: plísní se nemusíte bát

Solené buráky patří k tradičnímu občerstvení nabízenému hostům doma na návštěvě i v restauraci. Časopis dTest otestoval kvalitu pražených solených arašídů. Spotřebitelé se nemusí obávat o své zdraví, nezávislý test totiž ukázal, že buráky neobsahují žádné nežádoucí látky. Prohřešky výrobců se týkaly pouze nedodrženého množství soli.

Můj otec lže, chci vypovídat o svém únosu, napsal reportérům Seznamu syn Andreje Babiše

Dění kolem syna Andreje Babiše nabírá nečekaný směr. Po zveřejnění reportáže kontaktoval redakci Televize Seznam právě Babiš mladší, který v e-mailu žádá o pomoc. Podle svých slov chce vypovídat na policii, jeho otec podle e-mailové zprávy lže.