Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli nezájmu firem se zpozdí výměna střechy na jihlavském zimáku. Odsouvá se i malý terminál

 
pátek, 12. října 2018, 08:31

Jihlavský Horácký zimní stadion se nové střechy jen tak nedočká. Plánované práce se opozdí zhruba o rok. Důvodem je nezájem firem. Práce zřejmě budou moci začít nejdřív zkraje roku 2020. Město původně chtělo kvůli urychlení zakázku zadat společnosti, která práce provede včetně projektů, ale o zakázku se nikdo nepřihlásil.

Jihlavští radní se dohodli na tom, že zatím budou hledat pouze projektanta, a to vypsáním nového výběrového řízení. „To už ale bude na nově zvoleném zastupitelstvu,“ vyjádřil se Radek Popelka (ANO), náměstek primátora. Dodal, že celý proces je spuštěn na základě usnesení zastupitelstva, tak až zastupitelstvo může změnit své usnesení a rozhodnout o dalším postupu. „Projektant by teroteticky mohl být vybrán v půlce ledna 2019," věří Popelka. 

Městský stadion, na němž hraje hokejový klub Dukla, může být podle posledního statického posudku s nynějším zastřešením v provozu naposled v sezoně na přelomu let 2019 a 2020.

Horácký zimní stadion však není jedinou stavbou, kterou se v tomto roce kvůli nezájmu firem nepodařilo zahájit. Podobným případem je také stavba malého dopravního terminálu v ulici Na Dolech. „Jde hlavně o vybudování zázemí pro řidiče, wc pro cestující a samozřejmě i čekárny,“ upřesnil náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU – ČSL). Jde o místo, kde zastavují vlaky, autobusy i trolejbusy.

Výstavba malého terminálu by vyšla na několik milionů korun. Radnici se už dvakrát nepodařilo vybrat dodavatele. Jednou se nikdo nepřihlásil a podruhé byl jeden zájemce, který podle radnice nabídl neúměrně vysokou cenu.

„Máme schválené parametry a půjdeme znovu do výběrového řízení na zhotovitele,“ doplnil Kalina. V podmínkách nového řízení nechali radní města snížit výši finanční záruky, kterou musí firmy nechat složenou u investora po dobu provádění zakázky.

Napsal(a) Lenka Dvořáková + ČTK | Foto Lenka Dvořáková
 


 

Kam dál?

Odbory se činily, zaměstnanci firmy Automotive Lighting dostanou...

čtvrtek, 11. října 2018, 21:31

Odboráři v jihlavské firmě Automotive Lighting vyjednali pro příští rok plošné zvýšení mezd o devět procent a další...

Šlehačky ve spreji: Kdo „vaří“ z vody?

čtvrtek, 11. října 2018, 12:36

Vypadají stejně, uvnitř se diametrálně liší. Řeč je o šlehačkách ve spreji. Spotřebitelský časopis dTest porovnal 25 šlehačkových...

Bývalá vodní nádrž na Skalce bude přírodní učebnou a zimovištěm pro...

středa, 10. října 2018, 15:13

Z bývalého koupaliště na Skalce se postupem času stal nevzhledný kus bahnité země. Vodní nádrž se nyní stane přírodní učebnou s...

Bezhotovostní placení na festivalech budí emoce. Pořadatelé si ho...

úterý, 9. října 2018, 15:16

Cashless. Není žádné slovo, které by mezi návštěvníky hudebních festivalů vyvolávalo tolik emocí, jako toto. Pod anglickým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).