Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli nezájmu firem se zpozdí výměna střechy na jihlavském zimáku. Odsouvá se i malý terminál

 
pátek, 12. října 2018, 08:31

Jihlavský Horácký zimní stadion se nové střechy jen tak nedočká. Plánované práce se opozdí zhruba o rok. Důvodem je nezájem firem. Práce zřejmě budou moci začít nejdřív zkraje roku 2020. Město původně chtělo kvůli urychlení zakázku zadat společnosti, která práce provede včetně projektů, ale o zakázku se nikdo nepřihlásil.

Jihlavští radní se dohodli na tom, že zatím budou hledat pouze projektanta, a to vypsáním nového výběrového řízení. „To už ale bude na nově zvoleném zastupitelstvu,“ vyjádřil se Radek Popelka (ANO), náměstek primátora. Dodal, že celý proces je spuštěn na základě usnesení zastupitelstva, tak až zastupitelstvo může změnit své usnesení a rozhodnout o dalším postupu. „Projektant by teroteticky mohl být vybrán v půlce ledna 2019," věří Popelka. 

Městský stadion, na němž hraje hokejový klub Dukla, může být podle posledního statického posudku s nynějším zastřešením v provozu naposled v sezoně na přelomu let 2019 a 2020.

Horácký zimní stadion však není jedinou stavbou, kterou se v tomto roce kvůli nezájmu firem nepodařilo zahájit. Podobným případem je také stavba malého dopravního terminálu v ulici Na Dolech. „Jde hlavně o vybudování zázemí pro řidiče, wc pro cestující a samozřejmě i čekárny,“ upřesnil náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU – ČSL). Jde o místo, kde zastavují vlaky, autobusy i trolejbusy.

Výstavba malého terminálu by vyšla na několik milionů korun. Radnici se už dvakrát nepodařilo vybrat dodavatele. Jednou se nikdo nepřihlásil a podruhé byl jeden zájemce, který podle radnice nabídl neúměrně vysokou cenu.

„Máme schválené parametry a půjdeme znovu do výběrového řízení na zhotovitele,“ doplnil Kalina. V podmínkách nového řízení nechali radní města snížit výši finanční záruky, kterou musí firmy nechat složenou u investora po dobu provádění zakázky.

Napsal(a) Lenka Dvořáková + ČTK | Foto Lenka Dvořáková
 


 

Kam dál?

Odbory se činily, zaměstnanci firmy Automotive Lighting dostanou...

čtvrtek, 11. října 2018, 21:31

Odboráři v jihlavské firmě Automotive Lighting vyjednali pro příští rok plošné zvýšení mezd o devět procent a další...

Šlehačky ve spreji: Kdo „vaří“ z vody?

čtvrtek, 11. října 2018, 12:36

Vypadají stejně, uvnitř se diametrálně liší. Řeč je o šlehačkách ve spreji. Spotřebitelský časopis dTest porovnal 25 šlehačkových...

Bývalá vodní nádrž na Skalce bude přírodní učebnou a zimovištěm pro...

středa, 10. října 2018, 15:13

Z bývalého koupaliště na Skalce se postupem času stal nevzhledný kus bahnité země. Vodní nádrž se nyní stane přírodní učebnou s...

Bezhotovostní placení na festivalech budí emoce. Pořadatelé si ho...

úterý, 9. října 2018, 15:16

Cashless. Není žádné slovo, které by mezi návštěvníky hudebních festivalů vyvolávalo tolik emocí, jako toto. Pod anglickým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.