Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Okříšky modernizují za devět milionů hřiště. V zimě se bude moct pokrýt ledem

 
pátek, 14. září 2018, 10:22

Okříšky na Třebíčsku rekonstruují budovu školní tělocvičny za více než pět milionů korun. Nejpozději v říjnu dokončí také rozsáhlou opravu původně sokolského hřiště, které získaly před třemi lety. Díky asi devítimilionové investici budou mít hřiště s asfaltovým povrchem, které bude v zimě možné upravovat na ledovou plochu, atletický ovál i hřiště s umělým trávníkem, řekl starosta městyse Zdeněk Ryšavý. Do stavby nové tělocvičny investovala na Třebíčsku i Náměšť nad Oslavou.

Tělocvična v Okříškách dostala během letních prázdnin například nová okna. „Teď už je v provozu, děti v ní cvičí, ale ještě se dokončuje zateplení,“ řekl Ryšavý. Hřiště za sokolovnou mělo být původně dokončeno už v září.  Práce se ale kvůli omezené kapacitě stavební firmy asi o měsíc prodlouží. 

„Příští týden se bude asfaltovat hlavní hřiště,“ řekl Ryšavý. Sportoviště bude veřejně přístupné, ale budou ho využívat i školní děti. Okříšky s asi 2000 obyvateli už jedno víceúčelové hřiště vybudovaly před asi šesti lety.  Podle starosty mu ale chybí atletický ovál. Na rekonstrukci tělocvičny i hřiště získal městys dotace přes sedm milionů. 

Jen na vlastní rozpočet se musela spolehnout Náměšť nad Oslavou, která novou tělocvičnu začala stavět v dubnu 2017. Zaplatila za ni asi 14 milionů korun. Od začátku školního roku ji využívají žáci ZŠ Komenského, odpoledne je vyhrazena pro místní sportovní kluby. V bývalé tělocvičně ZŠ Komenského v současné době vzniká taneční sál pro základní uměleckou školu, řekl Petr Kafka z náměšťského městského úřadu. Město do stavebních úprav investovalo asi 450 tisíc korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého divadla

pátek, 14. září 2018, 09:17

Geniální. Epochální. Neuvěřitelné. A chvályhodné. Takové pocity vyvolal u lidí poslední počin oblíbeného internetového baviče a...

Krajští silničáři přijedou soutěžit do Jihlavy na Cestářské rodeo....

čtvrtek, 13. září 2018, 19:03

Areál Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na Kosovské ulici v Jihlavě bude v pátek 14. září hostit už jedenáctý ročník...

Řidiči, pozor! Přichází čas pravidelného výskytu velkého množství...

čtvrtek, 13. září 2018, 12:12

Září s sebou přivádí zpět do školních lavic spoustu školáků, z nichž někteří se setkají poprvé se zkušeností samostatného pohybu...

Do Jihlavy se příští rok sjedou hornická města a obce. Přípravy na...

středa, 12. září 2018, 10:04

Již dvaadvacáté setkání hornických měst a obcí v Sokolově mají za sebou zástupci města Jihlavy. Starosta Sokolova Jan Picka a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.