Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seznam obchodů ještě nemůžeme zveřejnit. Snad před Vánocemi, zní z jihlavského Aventinu

 
úterý, 11. září 2018, 12:54

Nové obchodní centrum, které se buduje na výpadovce na Pelhřimov, by mělo své první zákazníky přivítat pravděpodobně na podzim roku 2020. A v jakých obchodech budeme moci nakupovat? To stále není jasné. Z nájemců je oficiálně potvrzený i nadále jen Lidl. Nad ostatním sortimentem pořád ještě visí otazník, i když podle informací z letošního července už mělo být touto dobou jasno.

„S konkrétními nájemci stále probíhají intenzivní jednání. Pokud nemáme podepsané smlouvy se všemi, tak by bylo nefér zveřejnit jen některé z nich. Zatím tedy kromě Lidlu nemohu být víc konkrétní,“ sdělil redakci Jihlavské Drbny Ota Kohoutek, jednatel Aventinu.

Na zmíněný potravinářský řetězec bude navazovat další sortiment – drogerie, textil, obuv, elektro nebo nábytek. Na jídlo a pití budou moci lidé zajít do fastfoodu.

Na staveništi v těchto dnech probíhají v těchto dnech zemní práce.  „Náš plán je, aby do 30. června 2019 byly tyto práce hotovy a mohla začít horní výstavba nákupního centra,“ nastínil Kohoutek s tím, že celá stavba běží podle harmonogramu. „Jediné, co neovlivníme, je nějaký prudký déšť. Ale i s tím se musí v plánech počítat." 

Aventin se bude budovat ve dvou etapách. „Obchody budou celkově zabírat 25 tisíc metrů čtverečních,“ vyčíslil již dříve Kohoutek. 

Nové nákupní centrum kromě nabídky nových pracovních míst s sebou přinese také dopravní změny. Řidiče k centru dovede nová okružní křižovatka. Bude sem zajíždět i městská hromadná doprava.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Dospělí si v Bohuslavicích vyzkouší drogové nebo únavové brýle. Děti...

úterý, 11. září 2018, 11:22

Policisté na Vysočině přichystali na sobotu 22. září v Bohuslavicích akci s názvem Bohuslavické dny prevence 2018. Do této...

Podpořte dobrou věc a zlepšete si fyzičku. Benefiční běh na Hluboké...

pondělí, 10. září 2018, 18:24

„Vyběhněte s námi naproti lepším zítřkům - pro sebe nebo pro druhé, kteří potřebují pomoci.“ Tímto mottem se snaží pořadatelé 1....

FOTO: V hale SK Jihlava se zmodernizovalo zázemí, dokončila se...

pondělí, 10. září 2018, 16:01

Tři měsíce a dva dny probíhaly na hale SK Jihlava v Okružní ulici stavební práce. Jejich cílem byla kompletní rekonstrukce zázemí...

Argumenty proti vypuštění Velkého Pařezitého slyšely dvě stovky lidí....

pondělí, 10. září 2018, 08:26

Z předložené dokumentace a průzkumů nevyplývá, že by hráz rybníku Velký Pařezitý u Řásné na Jihlavsku byla v havarijním stavu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.