Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seznam obchodů ještě nemůžeme zveřejnit. Snad před Vánocemi, zní z jihlavského Aventinu

 
úterý, 11. září 2018, 12:54

Nové obchodní centrum, které se buduje na výpadovce na Pelhřimov, by mělo své první zákazníky přivítat pravděpodobně na podzim roku 2020. A v jakých obchodech budeme moci nakupovat? To stále není jasné. Z nájemců je oficiálně potvrzený i nadále jen Lidl. Nad ostatním sortimentem pořád ještě visí otazník, i když podle informací z letošního července už mělo být touto dobou jasno.

„S konkrétními nájemci stále probíhají intenzivní jednání. Pokud nemáme podepsané smlouvy se všemi, tak by bylo nefér zveřejnit jen některé z nich. Zatím tedy kromě Lidlu nemohu být víc konkrétní,“ sdělil redakci Jihlavské Drbny Ota Kohoutek, jednatel Aventinu.

Na zmíněný potravinářský řetězec bude navazovat další sortiment – drogerie, textil, obuv, elektro nebo nábytek. Na jídlo a pití budou moci lidé zajít do fastfoodu.

Na staveništi v těchto dnech probíhají v těchto dnech zemní práce.  „Náš plán je, aby do 30. června 2019 byly tyto práce hotovy a mohla začít horní výstavba nákupního centra,“ nastínil Kohoutek s tím, že celá stavba běží podle harmonogramu. „Jediné, co neovlivníme, je nějaký prudký déšť. Ale i s tím se musí v plánech počítat." 

Aventin se bude budovat ve dvou etapách. „Obchody budou celkově zabírat 25 tisíc metrů čtverečních,“ vyčíslil již dříve Kohoutek. 

Nové nákupní centrum kromě nabídky nových pracovních míst s sebou přinese také dopravní změny. Řidiče k centru dovede nová okružní křižovatka. Bude sem zajíždět i městská hromadná doprava.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Dospělí si v Bohuslavicích vyzkouší drogové nebo únavové brýle. Děti...

úterý, 11. září 2018, 11:22

Policisté na Vysočině přichystali na sobotu 22. září v Bohuslavicích akci s názvem Bohuslavické dny prevence 2018. Do této...

Podpořte dobrou věc a zlepšete si fyzičku. Benefiční běh na Hluboké...

pondělí, 10. září 2018, 18:24

„Vyběhněte s námi naproti lepším zítřkům - pro sebe nebo pro druhé, kteří potřebují pomoci.“ Tímto mottem se snaží pořadatelé 1....

FOTO: V hale SK Jihlava se zmodernizovalo zázemí, dokončila se...

pondělí, 10. září 2018, 16:01

Tři měsíce a dva dny probíhaly na hale SK Jihlava v Okružní ulici stavební práce. Jejich cílem byla kompletní rekonstrukce zázemí...

Argumenty proti vypuštění Velkého Pařezitého slyšely dvě stovky lidí....

pondělí, 10. září 2018, 08:26

Z předložené dokumentace a průzkumů nevyplývá, že by hráz rybníku Velký Pařezitý u Řásné na Jihlavsku byla v havarijním stavu,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.