Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtyřletá Natálka z Jihlavska je po těžké autonehodě. V léčbě jí může pomoci kdokoliv z nás

 
úterý, 31. července 2018, 17:37

To, že zdraví vůbec není samozřejmostí, moc dobře ví manželé Petra a Michal z Horních Dubenek na Jihlavsku. Společně vychovávají dvě děti – dvouletého Jakuba a čtyřletou Natálii. A právě jejich dcera se stala v necelém roce účastníkem těžké dopravní nehody, jejímž následkem jsou velké zdravotní komplikace. Utrpěla rozsáhlá poranění hlavičky, což ovlivnilo mimo jiné také její pohybové a komunikační schopnosti.

„Každý den intenzivně doma cvičíme. Jezdíme na rehabilitační pobyty, díky nimž se Natálce tři roky po autohavárii daří krátká chůze s chodítkem,“ popisuje aktuální zdravotní stav své dcery maminka Petra a dodává. „Do budoucna věříme, že zvládne chodit s berličkami. Také nás těší, že začíná lépe komunikovat a spojovat slovíčka do vět.“ Natálka má mimo jiné zaveden shunt, který odvádí mozkomíšní mok z mozku do břicha, a koordinuje tak nadměrné hromadění tekutin v komorách mozkových. „Občas je náročné hadičku, která je vedená podél tělíčka uhlídat, přeci jen je Natálka aktivní dítě. Důležité je také sterilní ošetřování, aby nedošlo k infekci,“ vysvětluje Natálčina maminka Petra.

V loňském roce rodině začali pomáhat dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl. „Všem Dobrým andělům, kteří se nám snaží pomoci v naší těžké životní situaci, moc děkujeme. Nevěděli jsme, že můžeme o finanční pomoc zažádat i my. Díky příspěvkům můžeme hradit intenzivní rehabilitační pobyty v lázních. Léčba pro Natálku je tak kvalitnější a dělá díky ní velké pokroky,“ říká s vděčností paní Petra, která je nyní na rodičovské dovolené s Kubíkem, a může tak být Natálce více nablízku. Zda se Natálčin zdravotní stav v budoucnu zlepší natolik, aby se mohla vrátit do zaměstnání, zatím neví. „Doufám, že ano, oba dva s manželem děláme vše pro to, aby se dcera stále zlepšovala,“ věří Petra.

Na Jihlavsku potřebuje finanční pomoc dalších 31 rodin s vážně nemocným dítětem

Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Těmto rodinám pravidelně pomáhá nadace Dobrý anděl. Vybrané příspěvky za každý měsíc nadace rovnoměrně rozdělí mezi potřebné rodiny. Výši příspěvků tak ovlivňuje počet dárců i přispěná částka.

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila. Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.

Dobrým andělem se může stát kdokoliv z nás, více informací se zájemci dozví na webu nadace.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dobrý anděl
 


 

Kam dál?

VIDEO: Podívejte se pod povrch Jihlavy. Krátkometrážní nový film...

úterý, 31. července 2018, 14:29

Lidé, kteří se zajímají o zajímavosti ohledně krajského města, určitě zaujme nové propagační video, které nahlíží pod povrch...

Nejlevnější obědy jsou na Vysočině. Za poslední 2 roky však podražily...

pondělí, 30. července 2018, 11:24

Obědy na Vysočině se i přes značné zvyšování cen drží dlouhodobě na „chvostu“ a jsou nejlevnější v republice. Lidé na Vysočině...

O kempy na Vysočině je zájem, o koupaliště pokulhává. Zoo Jihlava...

neděle, 29. července 2018, 10:55

Návštěvnost kempů na Vysočině zčásti ovlivňuje kvalita vody v blízkých rybnících. Kde platí zákaz koupání, je jejich obsazenost...

FOTO: Na obloze bylo vidět nejdelší zatmění měsíce. V Jihlavě...

sobota, 28. července 2018, 20:11

Páteční obloha nabídla lidem z Oceánie, Asie, Afriky a Evropy vůbec nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. I když v České...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.