Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtyřletá Natálka z Jihlavska je po těžké autonehodě. V léčbě jí může pomoci kdokoliv z nás

 
úterý, 31. července 2018, 17:37

To, že zdraví vůbec není samozřejmostí, moc dobře ví manželé Petra a Michal z Horních Dubenek na Jihlavsku. Společně vychovávají dvě děti – dvouletého Jakuba a čtyřletou Natálii. A právě jejich dcera se stala v necelém roce účastníkem těžké dopravní nehody, jejímž následkem jsou velké zdravotní komplikace. Utrpěla rozsáhlá poranění hlavičky, což ovlivnilo mimo jiné také její pohybové a komunikační schopnosti.

„Každý den intenzivně doma cvičíme. Jezdíme na rehabilitační pobyty, díky nimž se Natálce tři roky po autohavárii daří krátká chůze s chodítkem,“ popisuje aktuální zdravotní stav své dcery maminka Petra a dodává. „Do budoucna věříme, že zvládne chodit s berličkami. Také nás těší, že začíná lépe komunikovat a spojovat slovíčka do vět.“ Natálka má mimo jiné zaveden shunt, který odvádí mozkomíšní mok z mozku do břicha, a koordinuje tak nadměrné hromadění tekutin v komorách mozkových. „Občas je náročné hadičku, která je vedená podél tělíčka uhlídat, přeci jen je Natálka aktivní dítě. Důležité je také sterilní ošetřování, aby nedošlo k infekci,“ vysvětluje Natálčina maminka Petra.

V loňském roce rodině začali pomáhat dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl. „Všem Dobrým andělům, kteří se nám snaží pomoci v naší těžké životní situaci, moc děkujeme. Nevěděli jsme, že můžeme o finanční pomoc zažádat i my. Díky příspěvkům můžeme hradit intenzivní rehabilitační pobyty v lázních. Léčba pro Natálku je tak kvalitnější a dělá díky ní velké pokroky,“ říká s vděčností paní Petra, která je nyní na rodičovské dovolené s Kubíkem, a může tak být Natálce více nablízku. Zda se Natálčin zdravotní stav v budoucnu zlepší natolik, aby se mohla vrátit do zaměstnání, zatím neví. „Doufám, že ano, oba dva s manželem děláme vše pro to, aby se dcera stále zlepšovala,“ věří Petra.

Na Jihlavsku potřebuje finanční pomoc dalších 31 rodin s vážně nemocným dítětem

Jedná se o rodiny, ve kterých se dítě potýká s onkologickým či jiným závažným onemocněním, jako je chronické selhání orgánů, chronické střevní onemocnění, závažné metabolické poruchy či jiné kombinované postižení. Těmto rodinám pravidelně pomáhá nadace Dobrý anděl. Vybrané příspěvky za každý měsíc nadace rovnoměrně rozdělí mezi potřebné rodiny. Výši příspěvků tak ovlivňuje počet dárců i přispěná částka.

„Rodin, které potřebují finanční pomoc, je mnohem více. Ne každá ví, že u nás může o pravidelné příspěvky požádat. Našim cílem je, aby se tato informace, co nejvíce šířila. Pokud se kdokoliv setkává s rodinou či rodinami, kde vážně onemocnělo dítě, budeme rádi, když se na nás obrátí. Kontaktovat nás může také přímo sama rodina,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.

Dobrým andělem se může stát kdokoliv z nás, více informací se zájemci dozví na webu nadace.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dobrý anděl
 


 

Kam dál?

VIDEO: Podívejte se pod povrch Jihlavy. Krátkometrážní nový film...

úterý, 31. července 2018, 14:29

Lidé, kteří se zajímají o zajímavosti ohledně krajského města, určitě zaujme nové propagační video, které nahlíží pod povrch...

Nejlevnější obědy jsou na Vysočině. Za poslední 2 roky však podražily...

pondělí, 30. července 2018, 11:24

Obědy na Vysočině se i přes značné zvyšování cen drží dlouhodobě na „chvostu“ a jsou nejlevnější v republice. Lidé na Vysočině...

O kempy na Vysočině je zájem, o koupaliště pokulhává. Zoo Jihlava...

neděle, 29. července 2018, 10:55

Návštěvnost kempů na Vysočině zčásti ovlivňuje kvalita vody v blízkých rybnících. Kde platí zákaz koupání, je jejich obsazenost...

FOTO: Na obloze bylo vidět nejdelší zatmění měsíce. V Jihlavě...

sobota, 28. července 2018, 20:11

Páteční obloha nabídla lidem z Oceánie, Asie, Afriky a Evropy vůbec nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. I když v České...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Řidič s naloženým návěsem měl co...

  • Jihlavský Motorpal získal miliardovou...

  • Tak přece jen mezi českou elitou! Gladiators...

  • Všechno je jinak. Na Hradební ulici zatím...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pomozte mi shánět podpisy, žádal studenty profesor Gerloch, který chce být senátorem

Pokud jste ochotni pomoci profesoru Gerlochovi se sháněním podpisů pro jeho kandidaturu, zastavte se za ním v uvedených hodinách. E-mail, který obdrželi studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy, rozvířil debatu o vhodnosti politické agitace na akademické půdě. A taky otázku možného zneužití postavení vyučujícího vůči studentům.

Útoky na novináře jsou tu stále častější, říká novinářka z Polska. To dál padá v žebříčku svobody tisku

Na podzim to budou tři roky, co se v Polsku ujala moci jednobarevná vláda strany Právo a spravedlnost. Od té doby je terčem kritiky Evropské unie i nevládních organizací za kontroverzní plány reformy justice nebo kvůli zásahům do nezávislosti veřejnoprávních médií. „K útokům na novináře v Polsku dochází stále častěji, naštěstí zatím jen k těm verbálním,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org Beata Bielová z organizace Fundacja Reporterów.

Greenpeace protestovalo před obchodem Billa proti přebytečným plastům

Dobrovolníci hnutí Greenpeace ČR včera dopoledne u supermarketu poblíž pražského náměstí Republiky demonstrativně rozbalili plastové obaly s potravinami. Obsah přemístili do látkových tašek a plasty odnesli zpět do supermarketu. Na akci upozornili i transparentem "Chceme kupovat jídlo, ne zbytečné plasty!" Protestovali tak proti nadměrnému používání obalů tohoto typu v obchodech.