Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Bystřici nad Pernštejnem plánuje firma postavit domov pro stovku seniorů

 
úterý, 10. července 2018, 15:39

V Bystřici nad Pernštejnem chce soukromá společnost Senior Domy Pohoda postavit a provozovat domov důchodců se 100 lůžky. Zařízení asi za 80 milionů korun v lokalitě Rovinky by mělo začít sloužit v roce 2020. Radnice plán podpořila, potřebné smlouvy zastupitelé schválili v červnu. Starosta Karel Pačiska (ČSSD) řekl, že tato služba ve městě chybí.

„My máme v okrese Žďár nad Sázavou k dispozici pouze 200 lůžek, a to na Mitrově a na Moravci. Stává se nám, že doba čekání na umístění je až rok,“ řekl starosta. Uvedl, že s nabídkou na nový domov přišla společnost, která už tyto služby poskytuje v Moravskoslezském kraji, například v Českém Těšíně. V bystřickém domově by mělo být 68 lůžek určených pro lidi, kteří potřebují zvýšenou péči. Pačiska uvedl, že nové zařízení by mělo být zařazeno do krajské sítě sociálních služeb.

Stavbu zaplatí firma. Město by se mělo podílet na případné provozní ztrátě domova, a to do výše pěti procent. Starosta řekl, že jde o pravidlo nastavené krajem. Doplnil, že u denního stacionáře pro postižené lidi platí město 35 procent prokazatelné ztráty. Stavba domova by podle údajů, které firma zveřejnila na webu města, měla začít v květnu 2019.

Domovy pro seniory vznikají díky soukromým investicím i jinde na Vysočině.  V Třebíči by mělo být nejpozději v březnu 2019 v provozu centrum pro lidi s demencí. Bude mít 180 lůžek a zaměstná přes 100 lidí. Společnost Delta Capital kvůli tomu asi za 130 milionů korun opravuje budovu využívanou dříve třebíčskou nemocnicí. Na vybudování nového domova důchodců se se soukromým investorem dohodly například i radnice v Telči a Chotěboři.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Nepřístupné podzemí jihlavské radnice se na dva měsíce stalo...

úterý, 10. července 2018, 12:52

Dosud nepřístupné podzemní prostory jihlavské radnice se na dva měsíce staly galerií. Po dobu letních prázdnin je zde otevřena...

Dalších šest ulic v krajské Jihlavě bude mít úsporná LED svítidla

úterý, 10. července 2018, 10:56

Další místa v Jihlavě se dočkají výměny světel, konkrétně jihlavský magistrát plánuje nahradit 182 svítidel na veřejném osvětlení...

Soutěž Do práce na kole zná vítěze. Dohromady našlapali skoro dvě stě...

pondělí, 9. července 2018, 17:53

Vylosovaní výherci soutěže „Do práce na kole“ si na konci června vyzvedli své ceny v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Zdeněk...

Obce dále omezují hazard, příjmy z něj přitom některým rostly

pondělí, 9. července 2018, 16:26

Obchody, kavárny i terapeutické centrum vyrostly na místě zaniklých heren v Česku. Je to výsledek omezování hazardu v posledních...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vnitro poskytne součinnost při hledání syrských sirotků

Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová.

Evropský týden mobility probíhá již po sedmnácté. Nechybí ani 29 měst z České republiky

Letos probíhá již 17. ročník Evropského týdne mobility. Tato dnes již celosvětová kampaň konající se pravidelně od 16. do 22. září si klade za cíl podporu trvale udržitelné mobility ve městech. Zkvalitnění dopravy po městech začíná být věnována pozornost po celém světě. Loni se do kampaně zapojilo 2 526 měst v 50 státech. A zdaleka se nejednalo jen o jednorázové krátké akce. Více než polovina zúčastněných měst přijala zhruba 8 000 trvalých opatření zaměřených na zkvalitnění dopravy.

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.