Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Bystřici nad Pernštejnem plánuje firma postavit domov pro stovku seniorů

 
úterý, 10. července 2018, 15:39

V Bystřici nad Pernštejnem chce soukromá společnost Senior Domy Pohoda postavit a provozovat domov důchodců se 100 lůžky. Zařízení asi za 80 milionů korun v lokalitě Rovinky by mělo začít sloužit v roce 2020. Radnice plán podpořila, potřebné smlouvy zastupitelé schválili v červnu. Starosta Karel Pačiska (ČSSD) řekl, že tato služba ve městě chybí.

„My máme v okrese Žďár nad Sázavou k dispozici pouze 200 lůžek, a to na Mitrově a na Moravci. Stává se nám, že doba čekání na umístění je až rok,“ řekl starosta. Uvedl, že s nabídkou na nový domov přišla společnost, která už tyto služby poskytuje v Moravskoslezském kraji, například v Českém Těšíně. V bystřickém domově by mělo být 68 lůžek určených pro lidi, kteří potřebují zvýšenou péči. Pačiska uvedl, že nové zařízení by mělo být zařazeno do krajské sítě sociálních služeb.

Stavbu zaplatí firma. Město by se mělo podílet na případné provozní ztrátě domova, a to do výše pěti procent. Starosta řekl, že jde o pravidlo nastavené krajem. Doplnil, že u denního stacionáře pro postižené lidi platí město 35 procent prokazatelné ztráty. Stavba domova by podle údajů, které firma zveřejnila na webu města, měla začít v květnu 2019.

Domovy pro seniory vznikají díky soukromým investicím i jinde na Vysočině.  V Třebíči by mělo být nejpozději v březnu 2019 v provozu centrum pro lidi s demencí. Bude mít 180 lůžek a zaměstná přes 100 lidí. Společnost Delta Capital kvůli tomu asi za 130 milionů korun opravuje budovu využívanou dříve třebíčskou nemocnicí. Na vybudování nového domova důchodců se se soukromým investorem dohodly například i radnice v Telči a Chotěboři.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Nepřístupné podzemí jihlavské radnice se na dva měsíce stalo...

úterý, 10. července 2018, 12:52

Dosud nepřístupné podzemní prostory jihlavské radnice se na dva měsíce staly galerií. Po dobu letních prázdnin je zde otevřena...

Dalších šest ulic v krajské Jihlavě bude mít úsporná LED svítidla

úterý, 10. července 2018, 10:56

Další místa v Jihlavě se dočkají výměny světel, konkrétně jihlavský magistrát plánuje nahradit 182 svítidel na veřejném osvětlení...

Soutěž Do práce na kole zná vítěze. Dohromady našlapali skoro dvě stě...

pondělí, 9. července 2018, 17:53

Vylosovaní výherci soutěže „Do práce na kole“ si na konci června vyzvedli své ceny v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Zdeněk...

Obce dále omezují hazard, příjmy z něj přitom některým rostly

pondělí, 9. července 2018, 16:26

Obchody, kavárny i terapeutické centrum vyrostly na místě zaniklých heren v Česku. Je to výsledek omezování hazardu v posledních...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.

Nepřipouštěli si neúspěch, řekl český hasič o záchraně Thajců

Neúspěch akce na záchranu 12 thajských fotbalistů uvězněných v zatopené jeskyni si nikdo nepřipouštěl, řekl dnes novinářům český hasič David Kareš, který byl na místo vyslán z České republiky. Společně s kolegou Petrem Vodičkou měli za úkol posoudit, zda by se pro vyproštění dětí a jejich trenéra dala využít velkokapacitní čerpadla. Nasazení českých hasičů dnes ocenil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předal jim skleněné plakety.