Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novinářské ceny si z Havlíčkova Brodu odváží třeba Světlana Witowská nebo Petr Uhl

 
pátek, 25. května 2018, 10:19

Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017 dnes v Havlíčkově Brodě získala Světlana Witowská z České televize. Novinářské křepelky pro mladé nadějné publicisty do 33 let obdrželi Kristýna Novotná ze zpravodajského serveru iRozhlas.cz a Jakub Zelenka z Aktuálně.cz a Hospodářských novin. Čestná cena Opus vitae patří rozhodnutím odborné poroty novináři a politikovi Petru Uhlovi.

Novinářské ceny uděluje už 21. rokem Nadace Český literární fond. Od roku 2000 se ceny slavnostně předávají v Havlíčkově Brodě.

Udělení Novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského je spojeno s finanční prémií 50 tisíc korun a kromě hlavní ceny jsou každoročně předávány také dvě novinářské křepelky mladým nadějným novinářům do třiatřiceti let.

Jednu z křepelek opět finančně podpořil symbolickou částkou 3 333 korun Kraj Vysočina, druhou pak město Havlíčkův Brod. „Předávání novinářských cen se účastním pravidelně a jsem ráda, že se tak děje právě u nás na Vysočině, konkrétně ve městě, které je tak úzce spjaté s osobností Karla Havlíčka Borovského,“ řekla na slavnostním udílení cen Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Světlana Witowská

Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského získala za umění vést rozhovor s nadhledem, důsledností a elegancí.

Kristýna Novotná

Novinářskou křepelku získala za příkladné nasazení, průbojnost, důslednost a snahu dělat novinařinu ve veřejném zájmu.

Jakub Zelenka

Novinářskou křepelku obdržel za investigativní nasazení, zejména v oblasti desinformací a fake news.

Petr Uhl

Čestnou cenu Opus vitae obdržel za celoživotní prosazování spravedlnosti, lidských práv a za osobní statečnost.

Tisková zpráva | Zdroj Kraj Vysočina
 


 

Kam dál?

Cestující na jihlavském hlavním nádraží si mohou zkrátit čekání...

čtvrtek, 24. května 2018, 14:37

Cestující, kteří využívají České dráhy, určitě potěší novinka, kterou na jihlavském hlavním vlakovém nádraží zavedlo Statutární...

Kvůli vypořádání vodárenského majetku Jihlavy běží desítky řízení

čtvrtek, 24. května 2018, 13:23

Kvůli vypořádání vodárenského majetku Jihlavy po jejím vystoupení ze svazku obcí běží několik desítek soudních a správních...

Nadace dnes v Havlíčkově Brodě udělí Cenu Karla Havlíčka Borovského...

čtvrtek, 24. května 2018, 10:23

Nadace Český literární fond dnes v Havlíčkově Brodě udělí novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. Dva mladí...

Arboristé mají nový přístroj. Pomáhá zabránit zbytečnému kácení v...

středa, 23. května 2018, 16:18

Velkým pomocníkem pro arboristy, který zabrání zbytečnému kácení stromů, je akustický termograf. Jde o zařízení, které dokáže bez...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem dvaceti stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku. Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň.

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).