Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novinářské ceny si z Havlíčkova Brodu odváží třeba Světlana Witowská nebo Petr Uhl

 
pátek, 25. května 2018, 10:19

Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017 dnes v Havlíčkově Brodě získala Světlana Witowská z České televize. Novinářské křepelky pro mladé nadějné publicisty do 33 let obdrželi Kristýna Novotná ze zpravodajského serveru iRozhlas.cz a Jakub Zelenka z Aktuálně.cz a Hospodářských novin. Čestná cena Opus vitae patří rozhodnutím odborné poroty novináři a politikovi Petru Uhlovi.

Novinářské ceny uděluje už 21. rokem Nadace Český literární fond. Od roku 2000 se ceny slavnostně předávají v Havlíčkově Brodě.

Udělení Novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského je spojeno s finanční prémií 50 tisíc korun a kromě hlavní ceny jsou každoročně předávány také dvě novinářské křepelky mladým nadějným novinářům do třiatřiceti let.

Jednu z křepelek opět finančně podpořil symbolickou částkou 3 333 korun Kraj Vysočina, druhou pak město Havlíčkův Brod. „Předávání novinářských cen se účastním pravidelně a jsem ráda, že se tak děje právě u nás na Vysočině, konkrétně ve městě, které je tak úzce spjaté s osobností Karla Havlíčka Borovského,“ řekla na slavnostním udílení cen Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Světlana Witowská

Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského získala za umění vést rozhovor s nadhledem, důsledností a elegancí.

Kristýna Novotná

Novinářskou křepelku získala za příkladné nasazení, průbojnost, důslednost a snahu dělat novinařinu ve veřejném zájmu.

Jakub Zelenka

Novinářskou křepelku obdržel za investigativní nasazení, zejména v oblasti desinformací a fake news.

Petr Uhl

Čestnou cenu Opus vitae obdržel za celoživotní prosazování spravedlnosti, lidských práv a za osobní statečnost.

Tisková zpráva | Zdroj Kraj Vysočina
 


 

Kam dál?

Cestující na jihlavském hlavním nádraží si mohou zkrátit čekání...

čtvrtek, 24. května 2018, 14:37

Cestující, kteří využívají České dráhy, určitě potěší novinka, kterou na jihlavském hlavním vlakovém nádraží zavedlo Statutární...

Kvůli vypořádání vodárenského majetku Jihlavy běží desítky řízení

čtvrtek, 24. května 2018, 13:23

Kvůli vypořádání vodárenského majetku Jihlavy po jejím vystoupení ze svazku obcí běží několik desítek soudních a správních...

Nadace dnes v Havlíčkově Brodě udělí Cenu Karla Havlíčka Borovského...

čtvrtek, 24. května 2018, 10:23

Nadace Český literární fond dnes v Havlíčkově Brodě udělí novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. Dva mladí...

Arboristé mají nový přístroj. Pomáhá zabránit zbytečnému kácení v...

středa, 23. května 2018, 16:18

Velkým pomocníkem pro arboristy, který zabrání zbytečnému kácení stromů, je akustický termograf. Jde o zařízení, které dokáže bez...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).