Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Humpolecký student Matěj Doležálek je nejlepším angličtinářem světa, porazil 18 tisíc lidí

 
středa, 14. února 2018, 19:51

Významného úspěchu dosáhl student humpoleckého gymnázia Matěj Doležálek. Ten v listopadu ovládl mezinárodní soutěž Best in English, ve které byl lepší než necelých 18 tisíc ostatních středoškolských studentů.

Čerstvě osmnáctiletý Matěj si dneska, přímo na domovské škole, převzal od organizátorů soutěže velmi hodnotnou cenu - čtrnáctidenní pobyt na jazykové škole v Torontu. Věcný dar od města Humpolce předala paní místostarostka ing. Lenka Bartáková.  

Septimán Gymnázia dr. A. Hrdličky triumfoval v sedmém ročníku soutěže Best of English, která je největší svého druhu na světě. Test probíhal online na konci loňského listopadu.

Studenti poměřovali svoje angličtinářské schopnosti komplexně. Na programu byl poslech, gramatika či poruzumění textu. Na vyplnění testu byla vyhrazena hodina, vítězi Matějovi stačilo 38 minut. Přesto byl s přehledem nejlepší, porazil dalších 17 612 středoškolských studentů ze 750 celého světa.

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto ifenomen.com, jamalvova.cz
 


 

Kam dál?

Stravovací pavilon jihlavské nemocnice čeká rekonstrukce. Práce...

úterý, 13. února 2018, 17:42

Stravovací pavilon jihlavské nemocnice, ve kterém se denně připraví 900 porcí, čeká rekonstrukce přibližně za 125 milionů korun,...

V Jihlavě probíhá pěstební probírka. Poškozené nebo nemocné stromy...

úterý, 13. února 2018, 10:07

V Jihlavě je teď k vidění kácení nemocných, poškozených nebo nevhodně umístěných stromů. Během prvních tří měsíců roku totiž...

Lidé z Jihlavska s revmatickým onemocněním se mohou stát členy nově...

pondělí, 12. února 2018, 17:18

Trpíte některou z revmatických chorob a nemáte si o tom s kým popovídat? Cítíte se kvůli své nemoci tak trochu izolováni? Pak by...

VIDEO: Oblíbený brněnský filmař Michal Orsava zachraňuje Česko před...

pondělí, 12. února 2018, 15:01

Představte si rok 2030 v České republice. Národní divadlo opět shořelo, socha svatého Václava byla prodána, veškerou veřejnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.