Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Téměř čtyřiapadesát tisíc putuje na jihlavskou onkologii. Dar je od policistů z Vysočiny

 
sobota, 13. ledna 2018, 10:11

Dobrý skutek mají na svém kontě policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Onkologickému oddělení jihlavské nemocnice věnovali finanční dar v celkové výši 53 800 korun. Myšlenka na to pomoci právě tomuto oddělení přišla na konci loňského roku.

„Areál Nemocnice Jihlava sousedí s budovou Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Jeho policisté i občanští zaměstnanci ji mají denně na očích a vzhledem k tomu, že chtějí pomáhat tam, kde je to třeba, nadchli se do cíle vybrat peníze a předat je k dobrému účelu. Volba směřovat pomoc onkologicky nemocným vznikla, neboť je to nemoc, která může postihnout kohokoli, je zlá, krutá, zákeřná a trpí jí mnoho lidí,“ vysvětluje Jana Kroutilová, policejní mluvčí.

Od poloviny prosince 2017 mohl kdokoliv ze zaměstnanců přispět libovolnou částkou. O zmíněnou dobročinnou akci byl velký zájem, a to napříč všemi útvary policie v celém Kraji Vysočina. Podpořila ji také Základní organizace Nezávislého odborového svazu PČR Jihlava.

Během uplynulého týdne bylo vybírání peněz ukončeno a celková částka, kterou policisté a občanští zaměstnanci darovali, dosáhla výše 53 800 korun.

V pátek 12. ledna předali policisté peněžní dar zástupcům onkologického oddělení. Peníze budou použity k nákupu volumetrických pump, což je přístroj určený k přesnému dávkování infuzních roztoků. „Doufáme, že tato infuzní technika onkologicky nemocným lidem pomůže a léčebnou proceduru, kterou musí podstupovat, jim ulehčí,“ děkuje za všechny Jana Kroutilová.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook: Policie České republiky
 


 

Kam dál?

Podle zprávy OLAF hraje v případě Čapího hnízda hlavní roli Mayerová...

středa, 10. ledna 2018, 13:11

Ústřední postavou v kauze Čapí hnízdo je současný český premiér Andrej Babiš. V jeho stínu se ale objevují dvě jména jeho dvou...

Vánoční výzdoba pomalu mizí z ulic Jihlavy. Nahradí ji vlajky pro...

pondělí, 8. ledna 2018, 09:35

Vánoce v centru Jihlavy pomalu začínají být minulostí. Už 27. prosince Služby města Jihlavy (SMJ) odvezly do skladu v Pístově...

Oslavy stoletého výročí vzniku Československa budou na Vysočině...

neděle, 7. ledna 2018, 13:13

Množství akcí připomínající letošní významné jubileum sta let od vzniku Československa si připravují různé kulturní instituce na...

Pozor! V Česku se prodávají polská jablka, která mají sedmkrát více...

sobota, 6. ledna 2018, 14:58

V polských jablkách odrůdy Šampion našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce sedmkrát více pesticidů, než je zákonný...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Zaměstnanec jihlavské firmy skončil v...

  • FOTO: Policejní cela, výslech, originální...

  • Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští...

  • Nezapomínáte platit koncesionářské poplatky?

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.

Širší vedení ČSSD dalo předsedovi Hamáčkovi důvěru

Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi a vicepremiérovi Janu Hamáčkovi, jak se předpokládalo. Členové ústředního výkonného výboru se na tom usnesli podle zdroje ČTK absolutní většinou.

Hamáček: O důvěře v další členy vedení ČSSD by se hlasovat nemělo

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nechce, aby širší vedení sociální demokracie ČSSD hlasovalo o důvěrách v jednotlivé členy nejužšího stranického vedení. Sám ale členy ústředního výkonného výboru, kteří se dnes sešli v Hradci Králové, po neúspěchu v senátních a komunálních volbách o důvěru požádá. Předpokládá se, že ji dostane.