Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská zoologická zahrada druhým rokem překonala hranici tří set tisíc návštěvníků

 
středa, 3. ledna 2018, 12:37

Návštěvnost jihlavské zoologické zahrady loni podruhé převýšila hranici 300 tisíc lidí, rekordní počet z roku 2016 ale nepřekonala. Za minulý rok prošlo zahradou 316 650 lidí, v meziročním srovnání o pět procent méně.

I to je velmi dobrý výsledek, sdělil ČTK mluvčí zoo Martin Maláč.

V roce 2016 si expozice s exotickými zvířaty v údolí řeky Jihlávky prohlédlo 334 429 lidí. Hranici 300 tisíc zoologická zahrada předloni překonala poprvé za šest desetiletí své existence.

„V loňském roce nebylo tak ideální počasí jako předloni a všechny velké stavby z projektu Zoo pěti kontinentů jsou již otevřené a tudíž návštěvníkům známé,“ uvedl mluvčí. Zahradu spravuje město Jihlava, které do staveb nových pavilonů a výběhů v minulých letech s podporou evropských fondů investovalo 130 milionů korun.

Jihlavská zoo je nejpopulárnějším turistickým cílem Vysočiny. Chovatelé se tam starají přibližně o 250 druhů exotických zvířat. Loni zahrada například získala první exemplář kriticky ohroženého druhu aligátora čínského.

Vedení zoo ale také muselo řešit případ ubití plameňáka, kterého v březnu zabili tři chlapci. Požadovanou náhradu 32 400 korun zaplatily jejich rodiny zahradě ve splátkách do konce kalendářního roku, jak slíbily (o nedávném splacení náhrady jsme vás informovali ZDE).

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Zoologická zahrada Jihlava
 


 

Kam dál?

Na Jihlavsku začala Tříkrálová sbírka. Koledníci vyrazili s více než...

úterý, 2. ledna 2018, 17:09

Hned první lednový den vyrazili do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu a poprosí o...

Útulky na Vysočině nezaznamenaly o svátcích žádný nápor. Problémy...

úterý, 2. ledna 2018, 15:47

Útulky na Vysočině hodnotí uplynulé Vánoce a silvestrovské oslavy dobře. Žádný nápor zaběhnutých ani odložených zvířat jejich...

Od února podraží známka na obyčejný dopis. Zaplatíme za ni devatenáct...

úterý, 2. ledna 2018, 13:56

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na 19 korun. Cena doporučeného psaní vzroste o...

VIDEO: Slavnostní ohňostroj přivítal na jihlavském náměstí rok 2018

pondělí, 1. ledna 2018, 18:30

Jako každý rok byl i ten s osmičkou na konci přivítán slavnostním ohňostrojem v centru Jihlavy. Program byl zahájen v 17 hodin,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.