Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Útulky na Vysočině nezaznamenaly o svátcích žádný nápor. Problémy nepůsobily ani petardy

 
úterý, 2. ledna 2018, 15:47

Útulky na Vysočině hodnotí uplynulé Vánoce a silvestrovské oslavy dobře. Žádný nápor zaběhnutých ani odložených zvířat jejich provozovatelé nezaznamenali. Lidé jsou podle nich při pořizování zvířat zodpovědnější. Ani vánoční sentiment je ale příliš nepřiměl vzít si zvíře z útulku domů. Spíš se jim lidé snažili přilepšit a nosili do útulku krmení, hračky a další potřeby.

Podle Aleše Tomana z jihlavského útulku je představa, že lidé po Vánocích ve velkém odkládají nechtěné dárky v podobě zvířat, přehnaná. „Pracuji tady čtyři roky a nikdy jsem nic takového nezaznamenal. Myslím si, že to už je jen fáma. Lidi jsou dostatečně rozumní na to, aby zvážili, zda darovat pejska. A většinou to nedělají na Vánoce,“ řekl.

Zaznamenal ale, že lidé uvažovali o opuštěném zvířeti jako o možném vánočním dárku. „Nenabízeli jsme jenom psy, ale také kočky nebo morčata. Pár lidí se ozvalo s tím, že by je mělo jako vánoční dárek, ale nebylo toho tolik. Dva pejsci, kočka a morče,“ uvedl Toman.

Jihlavským útulkem ročně projdou až čtyři stovky zvířat. Pravidelně jsou mezi nimi i ta vyděšená zábavní pyrotechnikou. „V letošním roce to bylo výrazně klidnější než v jiných letech. Takoví pejsci se k nám dostali asi jen dva a hned si je majitelé vyzvedli. Lidé se zřejmě naučili dát je do vhodnějšího prostředí nebo je trochu utlumit léky,“ uvedl Toman. 

Zaběhnul se a brzy přišel domů 

Klidně hodnotí silvestrovské oslavy i ošetřovatelé z městských útulků v Třebíči a Havlíčkově Brodě. O žádného zatoulaného psa po nich nepečovali.  „Zaběhnul se jediný pejsek, ale to bylo ještě před Silvestrem, a šel hned domů,“ řekla Eva Rippelová z havlíčkobrodského útulku, který spravují Technické služby města a ročně se stará asi o padesát psů. 

Soukromé zařízení ze Žďáru nad Sázavou, které ročně pomůže stovce psů, také vnímá svátky jako klidnější než v jiných letech. ČTK to řekla provozovatelka Hana Janáčková. „Ani od městské policie ani ze širšího okolí nám sem žádný zaběhnutý pejsek dán nebyl. Ani žádného odloženého psa nemáme, i když ještě v loňském roce jsme tady měli třeba uvázaného psa. Vozila je sem i městská policie. Bylo znát, že lidé pejsky jako nevhodné dárky dávali. Letos je ale všechno v klidu.“ 

Napsal(a) ČTK | Foto Záchytné kotce MP Prachatice
 


 

Kam dál?

Od února podraží známka na obyčejný dopis. Zaplatíme za ni devatenáct...

úterý, 2. ledna 2018, 13:56

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na 19 korun. Cena doporučeného psaní vzroste o...

VIDEO: Slavnostní ohňostroj přivítal na jihlavském náměstí rok 2018

pondělí, 1. ledna 2018, 18:30

Jako každý rok byl i ten s osmičkou na konci přivítán slavnostním ohňostrojem v centru Jihlavy. Program byl zahájen v 17 hodin,...

Šťastný nový rok 2018!

pondělí, 1. ledna 2018, 00:01

Moji milí Drbňáci. Ráda bych vám popřála, ať je rok 2018 pro vás tím úspěšným, hodně zdraví a štěstí vám i vašim blízkým. Děkuji...

Nesprávné užívání pyrotechniky způsobuje každoročně požáry a zranění....

sobota, 30. prosince 2017, 16:18

Hasiči každoročně vyjíždějí o silvestrovské noci k desítkám požárů, které lidé způsobí zábavní pyrotechnikou. Kvůli neopatrnosti...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě byli dopadeni dva dealeři...

  • Jihlava udělá studii multifunkční haly za...

  • Firma Schickaneder hledá nové řidiče. Nabízí...

  • Na D1 mohl vyhasnout další lidský život....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Chtěl jsem se na vlastní oči přesvědčit, že je Země kulatá, vtipkoval v Brně Vladimír Remek

Stal se vůbec prvním člověkem jiné než ruské či americké národnosti, který vyletěl do vesmíru. Evropská kosmická agentura ho označila za vůbec prvního evropského kosmonauta. V sobotu 16. června zavítal Vladimír Remek, muž mnoha kosmických prvenství, do Brna na největší světovou výstavu o kosmonautice Cosmos Discovery.

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a Kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.