Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Útulky na Vysočině nezaznamenaly o svátcích žádný nápor. Problémy nepůsobily ani petardy

 
úterý, 2. ledna 2018, 15:47

Útulky na Vysočině hodnotí uplynulé Vánoce a silvestrovské oslavy dobře. Žádný nápor zaběhnutých ani odložených zvířat jejich provozovatelé nezaznamenali. Lidé jsou podle nich při pořizování zvířat zodpovědnější. Ani vánoční sentiment je ale příliš nepřiměl vzít si zvíře z útulku domů. Spíš se jim lidé snažili přilepšit a nosili do útulku krmení, hračky a další potřeby.

Podle Aleše Tomana z jihlavského útulku je představa, že lidé po Vánocích ve velkém odkládají nechtěné dárky v podobě zvířat, přehnaná. „Pracuji tady čtyři roky a nikdy jsem nic takového nezaznamenal. Myslím si, že to už je jen fáma. Lidi jsou dostatečně rozumní na to, aby zvážili, zda darovat pejska. A většinou to nedělají na Vánoce,“ řekl.

Zaznamenal ale, že lidé uvažovali o opuštěném zvířeti jako o možném vánočním dárku. „Nenabízeli jsme jenom psy, ale také kočky nebo morčata. Pár lidí se ozvalo s tím, že by je mělo jako vánoční dárek, ale nebylo toho tolik. Dva pejsci, kočka a morče,“ uvedl Toman.

Jihlavským útulkem ročně projdou až čtyři stovky zvířat. Pravidelně jsou mezi nimi i ta vyděšená zábavní pyrotechnikou. „V letošním roce to bylo výrazně klidnější než v jiných letech. Takoví pejsci se k nám dostali asi jen dva a hned si je majitelé vyzvedli. Lidé se zřejmě naučili dát je do vhodnějšího prostředí nebo je trochu utlumit léky,“ uvedl Toman. 

Zaběhnul se a brzy přišel domů 

Klidně hodnotí silvestrovské oslavy i ošetřovatelé z městských útulků v Třebíči a Havlíčkově Brodě. O žádného zatoulaného psa po nich nepečovali.  „Zaběhnul se jediný pejsek, ale to bylo ještě před Silvestrem, a šel hned domů,“ řekla Eva Rippelová z havlíčkobrodského útulku, který spravují Technické služby města a ročně se stará asi o padesát psů. 

Soukromé zařízení ze Žďáru nad Sázavou, které ročně pomůže stovce psů, také vnímá svátky jako klidnější než v jiných letech. ČTK to řekla provozovatelka Hana Janáčková. „Ani od městské policie ani ze širšího okolí nám sem žádný zaběhnutý pejsek dán nebyl. Ani žádného odloženého psa nemáme, i když ještě v loňském roce jsme tady měli třeba uvázaného psa. Vozila je sem i městská policie. Bylo znát, že lidé pejsky jako nevhodné dárky dávali. Letos je ale všechno v klidu.“ 

Napsal(a) ČTK | Foto Záchytné kotce MP Prachatice
 


 

Kam dál?

Od února podraží známka na obyčejný dopis. Zaplatíme za ni devatenáct...

úterý, 2. ledna 2018, 13:56

Česká pošta od února zvýší cenu známky na obyčejný dopis do 50 gramů o tři koruny na 19 korun. Cena doporučeného psaní vzroste o...

VIDEO: Slavnostní ohňostroj přivítal na jihlavském náměstí rok 2018

pondělí, 1. ledna 2018, 18:30

Jako každý rok byl i ten s osmičkou na konci přivítán slavnostním ohňostrojem v centru Jihlavy. Program byl zahájen v 17 hodin,...

Šťastný nový rok 2018!

pondělí, 1. ledna 2018, 00:01

Moji milí Drbňáci. Ráda bych vám popřála, ať je rok 2018 pro vás tím úspěšným, hodně zdraví a štěstí vám i vašim blízkým. Děkuji...

Nesprávné užívání pyrotechniky způsobuje každoročně požáry a zranění....

sobota, 30. prosince 2017, 16:18

Hasiči každoročně vyjíždějí o silvestrovské noci k desítkám požárů, které lidé způsobí zábavní pyrotechnikou. Kvůli neopatrnosti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalý moderátor Slávek Boura může skončit ve vězení. Jeho jméno figuruje v drogové kauze

Českým showbyznysem hýbe kauza, která nemá obdoby. V obří drogové aféře, která se má týkat pašování stovek kilogramů narkotik mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem, má figurovat také bývalá televizní hvězda Slávek Boura. Celou kauzu podle policie dozoruje státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátil funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík tak potvrdil informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.

Jaromír Soukup opět neudržel jazyk za zuby. Česká televize na něj podává trestní oznámení

Vyhrocená atmosféra mezi veřejnoprávní Českou televizí a soukromou televizí Barrandov opět graduje. Postaral se o to majitel Barrandova Jaromír Soukup, který ve svém pořadu hrubě urážel jednoho z redaktorů ČT. Reakce veřejnoprávní televize na sebe nenechala dlouho čekat.