Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dobrochy roku 2017 jsou Petra Humlerová a pes Scotty. Zvítězili se svou canisterapií

 
čtvrtek, 7. prosince 2017, 16:13

Slavnostní udílení cen dobrovolníkům roku 2017, které každoročně pořádá Oblastní charita Jihlava, má letos netradičně dva vítěze. Dobrochem roku 2017 se totiž stala Petra Humlerová a její pes Scotty.

„Paní Humlerová si sama aktivně a zcela nezištně uhradila drahý kurz canisterapie pro sebe a svého psího miláčka. Spolu docházejí na paliativní stanici, na oddělení geriatrické a následné péče, na ARO, a je-li potřeba, tak i na neurologické oddělení. Díky jejich přístupu k pacientům se vedení nemocnice rozhodlo canisterapii uvést do domovního řádu nemocnice,“ vysvětluje nominaci Jaroslava Pecková z Nemocnice Jihlava.

Druhé místo patří Michalu Sopkovi, který jako dobrovolník pracuje v Odlehčovací službě Adapta a jež  zřizuje Oblastní charita Jihlava. Celý rok pro uživatele připravuje odpolední programy v rámci Dramaterapie a kreativní dílny.

Třetím oceněným je Michaela Žižková, která každý týden dochází na Pracovní terapii geriatrického oddělení, kde pomáhá našim seniorům při jejich volnočasových aktivitách, jako jsou výtvarné dílny nebo kurzy vaření.

Ceny každoročně udílí Dobrovolnické centrum Oblastní charity Jihlava, které mimo jiné připravuje nadcházející Tříkrálovou sbírku. Celoročně také eviduje a hledá dobrovolníky například na doučování, vycházky se seniory, pro nízkoprahové kluby a další. Aktuální nabídku, kde mohou dobrovolníci pomoci, zájemci najdou na webu.

Porota vybírala z deseti nominací, které posílají jednotlivé organizace.

Tisková zpráva | Zdroj Oblastní charita Jihlava
 


 

Kam dál?

Autodrom mizí z Masarykova náměstí, kolotoč zatím zůstává. Byly...

čtvrtek, 7. prosince 2017, 15:56

Záležitost, která rozbouřila a rozdělila jihlavskou společnost, má poměrně nečekané a rychlé rozuzlení. Pouťový autodrom, který...

Deku, pelíšek nebo hračku. Jihlavská zoo pořádá adventní sbírku...

čtvrtek, 7. prosince 2017, 14:03

Jihlavská zoologická zahrada v období adventu tradičně pořádá akci Vánočky nejen pro kočky. Je určena pro psy a kočky v útulcích...

Jihlava plánuje čtvrtinu svých výdajů na investice. Opraví chodníky a...

čtvrtek, 7. prosince 2017, 12:11

Návrh rozpočtu Jihlavy pro příští rok počítá s výdaji 1,163 miliardy korun, zatímco očekávané příjmy budou nižší o 155,7 milionu....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.