Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční pouť v Jihlavě? Prostě jsme využili nabídku provozovatele, zní z vedení radnice

 
středa, 6. prosince 2017, 16:55

Jihlavské náměstí kromě adventních trhů oživila letos v jeho dolní části novinka. Tou je malá pouť, přesněji řečeno kolotoč a autodrom. Většina lidí na sociální síti Facebook ji přijala velice rozpačitě.

„Absolutní nesouhlas. Chci punč, svařák, kaštany a koledy na plný pecky.“ „Pro děti to bylo super, ale mně to k Vánocům nepřijde jako dobrý nápad. Nesouhlasím s tím. Na pouť jo, ale k Vánocům ne, úplně to kazí krásnou vánoční atmosféru.“ „Asi jsem stará, ale kolotoč na náměstí v době Vánoc jsem ještě neviděla. Kde jsou staré dobré Vánoce.“ „Je to kýč.“ Třeba takové hodnocení vánoční pouti lze najít na zmiňované sociální síti.

V podobném duchu se dnes na dotaz Jihlavské Drbny vyjádřila také Dana Pospíchalová, jedna z nakupujících na adventních trzích. „Já nevím, nefandím těmto experimentům. Je to postavené na hlavu. Pro mě je to kýč, takhle si Vánoce nepředstavuju. Děti bych v takové zimě na kolotoče snad ani nepustila,“ komentovala pouť na jihlavském náměstí. Opakem je reakce Václava Michálka, který pouť hodnotí jako celkem dobrý nápad a oživení. „Náhodou, mně se to docela líbí. Dole na náměstí to nějak nenarušuje trhy, sem tam je slyšet i vánoční písnička. Aspoň si děti užijí. Ve světě jsou takové atrakce běžné." 

Jak se na jihlavské náměstí pouť, která je spojována spíše s létem, vlastně dostala? Odpovědí na tuto otázku může být dnešní vyjádření jihlavského primátora Rudolfa Chloupka. „Nebyl to nápad města, s nabídkou přišel provozovatel. My jsme jeho nabídku přijali a prostě jsme to zkusili.“

Podmínkou od jihlavské radnice bylo to, že pouť nesmí být v těsné blízkosti adventních trhů, které na Masarykově náměstí fungují od první adventní neděle, tedy od 3. prosince. „Jedinou možností tedy bylo kolotoč a autodrom umístit k dolní kašně,“ vysvětluje Chloupek.

Jak dále dodal náměstek primátora Radek Popelka, zmíněná pouť je letošním oživením trhů a uvidí se, jak ji veřejnost přijme. „Myslím, že se to podařilo. Zájem o atrakce ze strany návštěvníků je,“ uzavírá náměstek jihlavského primátora.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi zaplatit nadějnou léčbu...

středa, 6. prosince 2017, 12:39

Na počátku bylo pouhá nejasnost, podezření, malá bulka. Tu zahnali lékaři ujištěním, že se nejedná o nic závažného. Jednalo....

České chipsy jsou dražší a nezdravější než ty německé, ale chutnají...

úterý, 5. prosince 2017, 15:11

Sledování sportovních přenosů ani společenské oslavy se většinou neobejdou bez brambůrků; každý Čech jich průměrně spořádá 1,2 kg...

V Bezvědomí se bude pomáhat dětskému domovu. Na lidi čeká blešák,...

úterý, 5. prosince 2017, 13:11

V pátek 8. prosince se bude v jihlavském Music Clubu Bezvědomí pomáhat. A to dětem z dětského domova v Senožatech. Na...

Cukroví, punč nebo vánoční fotokoutek. V Jihlavě se opět budou konat...

úterý, 5. prosince 2017, 12:10

Již tento čtvrtek 7. prosince zaplní sídlo Kraje Vysočina v Jihlavě pravá adventní atmosféra. Stejně jako v minulých letech...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.

Nepřipouštěli si neúspěch, řekl český hasič o záchraně Thajců

Neúspěch akce na záchranu 12 thajských fotbalistů uvězněných v zatopené jeskyni si nikdo nepřipouštěl, řekl dnes novinářům český hasič David Kareš, který byl na místo vyslán z České republiky. Společně s kolegou Petrem Vodičkou měli za úkol posoudit, zda by se pro vyproštění dětí a jejich trenéra dala využít velkokapacitní čerpadla. Nasazení českých hasičů dnes ocenil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předal jim skleněné plakety.