Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční pouť v Jihlavě? Prostě jsme využili nabídku provozovatele, zní z vedení radnice

 
středa, 6. prosince 2017, 16:55

Jihlavské náměstí kromě adventních trhů oživila letos v jeho dolní části novinka. Tou je malá pouť, přesněji řečeno kolotoč a autodrom. Většina lidí na sociální síti Facebook ji přijala velice rozpačitě.

„Absolutní nesouhlas. Chci punč, svařák, kaštany a koledy na plný pecky.“ „Pro děti to bylo super, ale mně to k Vánocům nepřijde jako dobrý nápad. Nesouhlasím s tím. Na pouť jo, ale k Vánocům ne, úplně to kazí krásnou vánoční atmosféru.“ „Asi jsem stará, ale kolotoč na náměstí v době Vánoc jsem ještě neviděla. Kde jsou staré dobré Vánoce.“ „Je to kýč.“ Třeba takové hodnocení vánoční pouti lze najít na zmiňované sociální síti.

V podobném duchu se dnes na dotaz Jihlavské Drbny vyjádřila také Dana Pospíchalová, jedna z nakupujících na adventních trzích. „Já nevím, nefandím těmto experimentům. Je to postavené na hlavu. Pro mě je to kýč, takhle si Vánoce nepředstavuju. Děti bych v takové zimě na kolotoče snad ani nepustila,“ komentovala pouť na jihlavském náměstí. Opakem je reakce Václava Michálka, který pouť hodnotí jako celkem dobrý nápad a oživení. „Náhodou, mně se to docela líbí. Dole na náměstí to nějak nenarušuje trhy, sem tam je slyšet i vánoční písnička. Aspoň si děti užijí. Ve světě jsou takové atrakce běžné." 

Jak se na jihlavské náměstí pouť, která je spojována spíše s létem, vlastně dostala? Odpovědí na tuto otázku může být dnešní vyjádření jihlavského primátora Rudolfa Chloupka. „Nebyl to nápad města, s nabídkou přišel provozovatel. My jsme jeho nabídku přijali a prostě jsme to zkusili.“

Podmínkou od jihlavské radnice bylo to, že pouť nesmí být v těsné blízkosti adventních trhů, které na Masarykově náměstí fungují od první adventní neděle, tedy od 3. prosince. „Jedinou možností tedy bylo kolotoč a autodrom umístit k dolní kašně,“ vysvětluje Chloupek.

Jak dále dodal náměstek primátora Radek Popelka, zmíněná pouť je letošním oživením trhů a uvidí se, jak ji veřejnost přijme. „Myslím, že se to podařilo. Zájem o atrakce ze strany návštěvníků je,“ uzavírá náměstek jihlavského primátora.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi zaplatit nadějnou léčbu...

středa, 6. prosince 2017, 12:39

Na počátku bylo pouhá nejasnost, podezření, malá bulka. Tu zahnali lékaři ujištěním, že se nejedná o nic závažného. Jednalo....

České chipsy jsou dražší a nezdravější než ty německé, ale chutnají...

úterý, 5. prosince 2017, 15:11

Sledování sportovních přenosů ani společenské oslavy se většinou neobejdou bez brambůrků; každý Čech jich průměrně spořádá 1,2 kg...

V Bezvědomí se bude pomáhat dětskému domovu. Na lidi čeká blešák,...

úterý, 5. prosince 2017, 13:11

V pátek 8. prosince se bude v jihlavském Music Clubu Bezvědomí pomáhat. A to dětem z dětského domova v Senožatech. Na...

Cukroví, punč nebo vánoční fotokoutek. V Jihlavě se opět budou konat...

úterý, 5. prosince 2017, 12:10

Již tento čtvrtek 7. prosince zaplní sídlo Kraje Vysočina v Jihlavě pravá adventní atmosféra. Stejně jako v minulých letech...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Zaměstnanec jihlavské firmy skončil v...

  • FOTO: Policejní cela, výslech, originální...

  • Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští...

  • Nezapomínáte platit koncesionářské poplatky?

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.

Širší vedení ČSSD dalo předsedovi Hamáčkovi důvěru

Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi a vicepremiérovi Janu Hamáčkovi, jak se předpokládalo. Členové ústředního výkonného výboru se na tom usnesli podle zdroje ČTK absolutní většinou.

Hamáček: O důvěře v další členy vedení ČSSD by se hlasovat nemělo

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nechce, aby širší vedení sociální demokracie ČSSD hlasovalo o důvěrách v jednotlivé členy nejužšího stranického vedení. Sám ale členy ústředního výkonného výboru, kteří se dnes sešli v Hradci Králové, po neúspěchu v senátních a komunálních volbách o důvěru požádá. Předpokládá se, že ji dostane.