Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vánoční pouť v Jihlavě? Prostě jsme využili nabídku provozovatele, zní z vedení radnice

 
středa, 6. prosince 2017, 16:55

Jihlavské náměstí kromě adventních trhů oživila letos v jeho dolní části novinka. Tou je malá pouť, přesněji řečeno kolotoč a autodrom. Většina lidí na sociální síti Facebook ji přijala velice rozpačitě.

„Absolutní nesouhlas. Chci punč, svařák, kaštany a koledy na plný pecky.“ „Pro děti to bylo super, ale mně to k Vánocům nepřijde jako dobrý nápad. Nesouhlasím s tím. Na pouť jo, ale k Vánocům ne, úplně to kazí krásnou vánoční atmosféru.“ „Asi jsem stará, ale kolotoč na náměstí v době Vánoc jsem ještě neviděla. Kde jsou staré dobré Vánoce.“ „Je to kýč.“ Třeba takové hodnocení vánoční pouti lze najít na zmiňované sociální síti.

V podobném duchu se dnes na dotaz Jihlavské Drbny vyjádřila také Dana Pospíchalová, jedna z nakupujících na adventních trzích. „Já nevím, nefandím těmto experimentům. Je to postavené na hlavu. Pro mě je to kýč, takhle si Vánoce nepředstavuju. Děti bych v takové zimě na kolotoče snad ani nepustila,“ komentovala pouť na jihlavském náměstí. Opakem je reakce Václava Michálka, který pouť hodnotí jako celkem dobrý nápad a oživení. „Náhodou, mně se to docela líbí. Dole na náměstí to nějak nenarušuje trhy, sem tam je slyšet i vánoční písnička. Aspoň si děti užijí. Ve světě jsou takové atrakce běžné." 

Jak se na jihlavské náměstí pouť, která je spojována spíše s létem, vlastně dostala? Odpovědí na tuto otázku může být dnešní vyjádření jihlavského primátora Rudolfa Chloupka. „Nebyl to nápad města, s nabídkou přišel provozovatel. My jsme jeho nabídku přijali a prostě jsme to zkusili.“

Podmínkou od jihlavské radnice bylo to, že pouť nesmí být v těsné blízkosti adventních trhů, které na Masarykově náměstí fungují od první adventní neděle, tedy od 3. prosince. „Jedinou možností tedy bylo kolotoč a autodrom umístit k dolní kašně,“ vysvětluje Chloupek.

Jak dále dodal náměstek primátora Radek Popelka, zmíněná pouť je letošním oživením trhů a uvidí se, jak ji veřejnost přijme. „Myslím, že se to podařilo. Zájem o atrakce ze strany návštěvníků je,“ uzavírá náměstek jihlavského primátora.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna