Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava po roce zažije Vánoce dětem. Dobrovolné vstupné podpoří JIP jihlavské nemocnice

 
úterý, 14. listopadu 2017, 12:17

Vánoce dětem. Tak zní název akce, která se bude příští víkend konat v Jihlavě, a to už podruhé. Pro letošní ročník si organizátoři připravili řadu novinek, jednou z nich je oproti minulému ročníku třeba dobrovolné vstupné. Další příjemnou změnou je to, že se veletrh bude konat v pátek a v sobotu. Mohou tak na něj během pátku zavítat školky nebo školy.

Na veletrhu budou k vidění i k zakoupení originální hračky a výrobky, a to od výrobců z celé České republiky, ale i od těch ryze regionálních. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program. Děti během nejrůznějších soutěží vyhrají pěkné ceny a také budou moci využít malování na obličej.

Vystavovatelé budou mít u svých stánků pro děti nachystané tvořivé dílničky, každý si tak hračku bude moci předem vyzkoušet. Na pódiu se bude vyhlašovat soutěž o nejhezčí hračku veletrhu. Pro rodiče bude nachystaná relaxační zóna, zatímco si děti budou hrát nebo vyrábět. Pro tu správnou vánoční atmosféru se budou na místě zdobit vánoční stromečky, a to nejen vánočními ozdobami.

Hned tři patroni

V prostorách bývalé restaurace v DKO bude pro návštěvníky nachystaná vánoční kavárna s nejrůznějšími dobrotami.

Patrony celého projektu Vánoce Dětem jsou tři postavičky – Robůtek, Medvídek a Kukáček. Každý z nich reprezentuje určitou kategorii hraček, které děti milují. Více podrobností o nich se lidé dozví během veletrhu.

Veletrh Vánoce dětem se bude konat v pátek 24. a v sobotu 25. listopadu v jihlavském DKO, a to od 9 do 18 hodin. V tomto roce je oproti loňsku vstupné dobrovolné, výtěžek z něj poputuje do jihlavské nemocnice. „Rádi bychom za něj pořídili dvě postýlky na dětskou JIP. Všem předem děkujeme za podporu,“ říká Kateřina Vašků, jedna z organizátorek akce Vánoce dětem.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jihlavské náměstí brzy oživí vánoční výzdoba. Strom s novými ozdobami...

úterý, 14. listopadu 2017, 10:41

Služby města Jihlavy (SMJ) začaly dnešním dnem instalovat vánoční výzdobu do ulic města Jihlavy. Vánoční převěsy mají bílou...

Výlety, nový vozík nebo setkání s idoly. Po roce se opět rozběhl...

úterý, 14. listopadu 2017, 10:28

V pondělí 13. listopadu přesně ve 13 hodin 11 minut zahájil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Na internetové stránce...

V letošní Národní potravinové sbírce se vybralo rekordních téměř...

pondělí, 13. listopadu 2017, 15:53

Dvanáct hodin žila v sobotu 11. listopadu celá Česká republika Národní potravinovou sbírkou. Sbírka již tradičně na prahu adventu...

Jihlava si 11. listopadu na ústředním hřbitově připomněla válečné...

pondělí, 13. listopadu 2017, 12:37

Také letos proběhla v krajské Jihlavě připomínka událostí z 11. listopadu 1918, kdy bylo podepsáno příměří mezi Spojenci a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.