Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nový územní plán Třeště umožní rozvoj výcvikového areálu policie

 
středa, 13. září 2017, 08:27

Zastupitelé v Třešti na Jihlavsku schválili nový územní plán, který mimo jiné umožní rozvoj policejního areálu v lokalitě Pouště využívaného pro výcvik policistů. Podle dosavadního územního plánu bylo možné něco vybudovat jen asi na třetině tohoto zhruba šestihektarového území, řekl novinářům starosta města Vladislav Hynk (KDU-ČSL).

Záměr na vytvoření multifunkčního vzdělávacího a výcvikového střediska v této lokalitě zastupitelům Třeště v pondělí představili zástupci Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. „Areál je oplocený a využívaný pro výcvik policistů,“ popsal starosta jeho současný stav. Jde o areál v lesích směrem na Stonařov, který dříve používala armáda.

V samotné Třešti nový územní plán mimo jiné umožní postavit pět obytných domů v ulicích Partlicova a Selská, pro které už město připravilo inženýrské sítě. Novostavby budou muset mít šikmé střechy, aby zapadly do starší zástavby. „Protože to je přímo v centru města, tak jsme museli vyjít vstříc připomínkám památkářů,“ řekl starosta.

Nový územní plán připravovala třešťská radnice od roku 2011. Na rozdíl doposud platného územního plánu zahrnuje kromě samotného města i katastrální území jeho místních částí, jimiž jsou Buková, Čenkov a Salavice.

Napsal(a) ČTK | Foto Magistrát města Jihlavy

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama