Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šestiletá Leontýnka z Luk nad Jihlavou má osm různých diagnóz. Pomáhají jí Dobří andělé

 
pondělí, 28. srpna 2017, 13:13

Manželé Lucie a Tomáš z Luk nad Jihlavou společně vychovávají dvě dcery – devítiletou Elišku a šestiletou Leontýnku. Půl roku po narození mladší dcery si rodiče začali všímat, že její pohybové schopnosti se zhoršují. Postupně se z děvčátka stávala „hadrová panenka“. Po sérii mnoha vyšetření lékaři na konkrétní vadu nepřišli, pouze mají podezření na genetickou nebo metabolickou vadu.

Rodiče tedy s Leontýnkou začali cvičit Vojtovu metodu, postupně přidaly hipoterapii (fyzioterapie využívající pohyb koně), canisterapii (léčebný kontakt se psem) a rehabilitační plavání. Pravidelně navštěvují lázně, které Leontýnce velmi prospívají. V současné době má Leontýnka osm různých diagnóz, které mají zásadní vliv na pohyb a řeč. Díky intenzivnímu a pravidelnému cvičení Leontýnka dělá pokroky. S maminčinou opěrou a chodítkem ujde pár krůčků.

Maminka Lucie na návrat do zaměstnání zatím nemůže ani pomyslet, dcera ji potřebuje celý den. Se závažným onemocněním se objevilo mnoho výdajů, jako jsou úpravy v bytě, rehabilitace a zdravotní pomůcky. Potřebný je nový invalidní vozík a rodiče by také rádi pořídili venkovní výtah,  ten výrazně usnadní manipulaci s vozíkem. Částečně jim s náklady pomáhají dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl, finančních příspěvků však rodina potřebuje mnohem více. „Vážíme si pomoci a ochoty Dobrých andělů, příspěvky nám pomáhají zvládnout finanční situaci snadněji a zároveň ušetřit peníze na potřebné pomůcky,“ vysvětluje paní Lucie a dodává: „Tento rok jsme poprvé s Leontýnkou navštívili soukromé rehabilitační centrum Renona na Slovensku, kde díky intenzivnímu dvanáctidennímu cvičení v kosmickém obleku udělala naše dcera další pokroky. Tento pobyt je ovšem velmi nákladný a musíme na něj intenzivně shánět finance.

Stát se Dobrým andělem a pomáhat potřebným rodinám může kdokoliv z nás. Je to velmi snadné. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Záleží na každém dárci, jak vysokou částku zvolí. Nadace Dobrý anděl odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře, protože její provoz je financován ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů.

Napsal(a) Lenka Dvořáková s využitím TZ | Zdroj Nadace Dobrý anděl
 


 

Kam dál?

Jihlavská zoo odchovala dvě mláďata vzácných leguánů fidžijských

středa, 23. srpna 2017, 18:53

Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra...

Krajský úřad Vysočiny přemýšlí o stavbě pro další úředníky. Stát by...

úterý, 22. srpna 2017, 14:51

Krajský úřad Kraje Vysočina zamýšlí postavit novou administrativní budovu pro své úředníky. Měla by stát v sousedství současného...

Sobotní požár zastavil výrobu v Kronospanu na několik dnů. Škoda je...

úterý, 22. srpna 2017, 13:07

Odstraňování následků sobotního požáru v jihlavské firmě Kronospan OSB si vyžádá několikadenní odstávku výroby. Producentovi...

Konec výmolů na umělé trávě na "Rošárně". V úterý se rozběhla její...

úterý, 22. srpna 2017, 12:02

Den, na který spousta rekreačních sportovců dlouho čekala, právě nadešel. Umělá tráva v blízkosti Základní školy Evžena Rošického...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Trolejbus v Jihlavě srazil...

  • V Jihlavě byli dopadeni dva dealeři...

  • Jihlava udělá studii multifunkční haly za...

  • Na D1 mohl vyhasnout další lidský život....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Počasí venku přímo vybízí ke grilování. Co při něm dělat a čemu se raději vyhnout?

Už několik týdnů venku panuje na jaro nadprůměrně teplé počasí, a tak je kromě koupání v plném proudu také grilovací sezona. V souvislosti s ní je dobré připomenout si několik základních zásad a doporučení.

Aféry J. Soukupa: Vysílací rada chce vědět, jak TV Barrandov vybírala hosty předvolebních duelů

Televize Barrandov miliardáře Jaromíra Soukupa má měsíc na to, aby objasnila, na základě jakých kritérií zvala před loňskými parlamentními volbami do pořadu Duel představitele politických hnutí.

FOTO: Rekord extrémně náročného závodu Trek and Down padl. Překonali ho Kočvar a Jůza

Tři desítky statečných dvojic se letos vydaly na trasu extrémně dlouhého a náročného nonstop závodu Trek and Down. Jak název napovídá, účastníci se museli vypořádat s nástrahami dvou disciplín. Nejdříve se vydali pěšky do Vyššího Brodu, tam zasedli do kanoe a vyrazili po řece zpět do Českých Budějovic. Na trasu měli čtyřiadvacet hodin, těm nejlepším na to stačilo něco málo přes čtrnáct hodin.