Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šestiletá Leontýnka z Luk nad Jihlavou má osm různých diagnóz. Pomáhají jí Dobří andělé

 
pondělí, 28. srpna 2017, 13:13

Manželé Lucie a Tomáš z Luk nad Jihlavou společně vychovávají dvě dcery – devítiletou Elišku a šestiletou Leontýnku. Půl roku po narození mladší dcery si rodiče začali všímat, že její pohybové schopnosti se zhoršují. Postupně se z děvčátka stávala „hadrová panenka“. Po sérii mnoha vyšetření lékaři na konkrétní vadu nepřišli, pouze mají podezření na genetickou nebo metabolickou vadu.

Rodiče tedy s Leontýnkou začali cvičit Vojtovu metodu, postupně přidaly hipoterapii (fyzioterapie využívající pohyb koně), canisterapii (léčebný kontakt se psem) a rehabilitační plavání. Pravidelně navštěvují lázně, které Leontýnce velmi prospívají. V současné době má Leontýnka osm různých diagnóz, které mají zásadní vliv na pohyb a řeč. Díky intenzivnímu a pravidelnému cvičení Leontýnka dělá pokroky. S maminčinou opěrou a chodítkem ujde pár krůčků.

Maminka Lucie na návrat do zaměstnání zatím nemůže ani pomyslet, dcera ji potřebuje celý den. Se závažným onemocněním se objevilo mnoho výdajů, jako jsou úpravy v bytě, rehabilitace a zdravotní pomůcky. Potřebný je nový invalidní vozík a rodiče by také rádi pořídili venkovní výtah,  ten výrazně usnadní manipulaci s vozíkem. Částečně jim s náklady pomáhají dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl, finančních příspěvků však rodina potřebuje mnohem více. „Vážíme si pomoci a ochoty Dobrých andělů, příspěvky nám pomáhají zvládnout finanční situaci snadněji a zároveň ušetřit peníze na potřebné pomůcky,“ vysvětluje paní Lucie a dodává: „Tento rok jsme poprvé s Leontýnkou navštívili soukromé rehabilitační centrum Renona na Slovensku, kde díky intenzivnímu dvanáctidennímu cvičení v kosmickém obleku udělala naše dcera další pokroky. Tento pobyt je ovšem velmi nákladný a musíme na něj intenzivně shánět finance.

Stát se Dobrým andělem a pomáhat potřebným rodinám může kdokoliv z nás. Je to velmi snadné. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Záleží na každém dárci, jak vysokou částku zvolí. Nadace Dobrý anděl odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře, protože její provoz je financován ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů.

Napsal(a) Lenka Dvořáková s využitím TZ | Zdroj Nadace Dobrý anděl
 


 

Kam dál?

Jihlavská zoo odchovala dvě mláďata vzácných leguánů fidžijských

středa, 23. srpna 2017, 18:53

Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra...

Krajský úřad Vysočiny přemýšlí o stavbě pro další úředníky. Stát by...

úterý, 22. srpna 2017, 14:51

Krajský úřad Kraje Vysočina zamýšlí postavit novou administrativní budovu pro své úředníky. Měla by stát v sousedství současného...

Sobotní požár zastavil výrobu v Kronospanu na několik dnů. Škoda je...

úterý, 22. srpna 2017, 13:07

Odstraňování následků sobotního požáru v jihlavské firmě Kronospan OSB si vyžádá několikadenní odstávku výroby. Producentovi...

Konec výmolů na umělé trávě na "Rošárně". V úterý se rozběhla její...

úterý, 22. srpna 2017, 12:02

Den, na který spousta rekreačních sportovců dlouho čekala, právě nadešel. Umělá tráva v blízkosti Základní školy Evžena Rošického...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • ANKETA: Zastupitel Tomanec v sobotu poničil...

  • Šedesátiletého chodce ráno v Jihlavě srazil...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl hodiny jim ho na Lesné někdo ukradl

Na redakci Brněnské Drbny se obrátila Alexandra L. s prosbou o pomoc. S přítelem si našetřili na auto a v brněnském autobazaru si vybrali Seat Alhambru. Z auta za 100 tisíc korun se však neradovali ani hodinu. Z parkoviště u Lidlu na Lesné jim ho totiž někdo záhy ukradl.

Mentální koučink není jen pomůckou pro byznysmeny. Budějckou TJ Karate nasměroval k úspěchům

Posouvání hranic, zlepšení komunikace, odstranění psychických bloků a nebo práce na vyrovnaných výsledcích. Práce mentálního kouče ve sportu je dnes už běžnou záležitostí nejen u mainstreamových odvětví, ale také v dalších sportech. Příkladem může být budějcké TJ Karate, které splnilo také díky spolupráci s mentálním koučem Leošem Kubíčkem a Ondřejem Chromým svůj dlouhodobý plán za polovinu odhadovaného období.

Sony chystá miniaturní verzi konzole PlayStation z roku 1994

Japonská společnost Sony se chystá uvést na trh miniaturní verzi své první herní konzole z roku 1994. Vybavena bude asi 20 retro hrami, včetně populárních Final Fantasy VII a Tekken 3, napsal server BBC.