Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šestiletá Leontýnka z Luk nad Jihlavou má osm různých diagnóz. Pomáhají jí Dobří andělé

 
pondělí, 28. srpna 2017, 13:13

Manželé Lucie a Tomáš z Luk nad Jihlavou společně vychovávají dvě dcery – devítiletou Elišku a šestiletou Leontýnku. Půl roku po narození mladší dcery si rodiče začali všímat, že její pohybové schopnosti se zhoršují. Postupně se z děvčátka stávala „hadrová panenka“. Po sérii mnoha vyšetření lékaři na konkrétní vadu nepřišli, pouze mají podezření na genetickou nebo metabolickou vadu.

Rodiče tedy s Leontýnkou začali cvičit Vojtovu metodu, postupně přidaly hipoterapii (fyzioterapie využívající pohyb koně), canisterapii (léčebný kontakt se psem) a rehabilitační plavání. Pravidelně navštěvují lázně, které Leontýnce velmi prospívají. V současné době má Leontýnka osm různých diagnóz, které mají zásadní vliv na pohyb a řeč. Díky intenzivnímu a pravidelnému cvičení Leontýnka dělá pokroky. S maminčinou opěrou a chodítkem ujde pár krůčků.

Maminka Lucie na návrat do zaměstnání zatím nemůže ani pomyslet, dcera ji potřebuje celý den. Se závažným onemocněním se objevilo mnoho výdajů, jako jsou úpravy v bytě, rehabilitace a zdravotní pomůcky. Potřebný je nový invalidní vozík a rodiče by také rádi pořídili venkovní výtah,  ten výrazně usnadní manipulaci s vozíkem. Částečně jim s náklady pomáhají dárci prostřednictvím nadace Dobrý anděl, finančních příspěvků však rodina potřebuje mnohem více. „Vážíme si pomoci a ochoty Dobrých andělů, příspěvky nám pomáhají zvládnout finanční situaci snadněji a zároveň ušetřit peníze na potřebné pomůcky,“ vysvětluje paní Lucie a dodává: „Tento rok jsme poprvé s Leontýnkou navštívili soukromé rehabilitační centrum Renona na Slovensku, kde díky intenzivnímu dvanáctidennímu cvičení v kosmickém obleku udělala naše dcera další pokroky. Tento pobyt je ovšem velmi nákladný a musíme na něj intenzivně shánět finance.

Stát se Dobrým andělem a pomáhat potřebným rodinám může kdokoliv z nás. Je to velmi snadné. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Záleží na každém dárci, jak vysokou částku zvolí. Nadace Dobrý anděl odevzdá vaše příspěvky do posledního haléře, protože její provoz je financován ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů.

Napsal(a) Lenka Dvořáková s využitím TZ | Zdroj Nadace Dobrý anděl
 


 

Kam dál?

Jihlavská zoo odchovala dvě mláďata vzácných leguánů fidžijských

středa, 23. srpna 2017, 18:53

Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra...

Krajský úřad Vysočiny přemýšlí o stavbě pro další úředníky. Stát by...

úterý, 22. srpna 2017, 14:51

Krajský úřad Kraje Vysočina zamýšlí postavit novou administrativní budovu pro své úředníky. Měla by stát v sousedství současného...

Sobotní požár zastavil výrobu v Kronospanu na několik dnů. Škoda je...

úterý, 22. srpna 2017, 13:07

Odstraňování následků sobotního požáru v jihlavské firmě Kronospan OSB si vyžádá několikadenní odstávku výroby. Producentovi...

Konec výmolů na umělé trávě na "Rošárně". V úterý se rozběhla její...

úterý, 22. srpna 2017, 12:02

Den, na který spousta rekreačních sportovců dlouho čekala, právě nadešel. Umělá tráva v blízkosti Základní školy Evžena Rošického...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.