Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlavské Smetanovy sady ožily hiphopem. Léto bez koruny láká také na další akce

 
úterý, 18. července 2017, 13:46

V červenci se v jihlavském parku Smetanovy sady uskutečnil koncert hiphopové kapely Memento Mori, který byl organizovaný Nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež Vrakbar při Oblastní charitě Jihlava.

Akce určená pro širokou veřejnost zahajovala prázdninovou akci výše zmiňovaného zařízení. Léto bez koruny, jehož třetí ročník přes léto probíhá v parku Smetanovy sady.

Čtyřčlenná formace Memento Mori zahrála hodinový set skladeb protkaný texty se sociální tematikou a problémy dnešního světa. Zazněly především skladby z nového, již druhého alba pojmenovaného „Překrásný nový svět“. Pro své fanoušky však přidali i několik starších kousků.

„Správnou atmosféru koncertu tvořilo hlavně prostředí, ve kterém se koncert uskutečnil, a seskupení Memento Mori se tak podařilo vrátit hip hop zpět do ulic, kde vznikl,“ uvedl Jan Kučera, sociální pracovník Vrakbaru.

Akce se zúčastnilo 41 lidí, z nichž převážná část byla ze široké veřejnosti. „Velké plus vidím právě v textech kapely, které inklinují k sociální tematice a dovedou inspirovat diváky k vlastnímu přemýšlení o našem světě,“ uvedla Michaela Půžová, sociální pracovnice služby.

Léto bez koruny 2017

V rámci programu této letní akce charitního Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Vrakbar probíhají nejrůznější akce, které jsou otevřeny široké veřejnosti. Jsou to koncerty, workshopy hry či besedy na zajímavá témata a podobně. 

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava pomáhá mladým lidem orientovat se v jejich přirozeném prostředí a poskytuje bezpečný prostor k řešení jejich obtíží a seberealizaci. Vytváří podmínky k tomu, aby mladí lidé byli schopni a ochotni podílet se na řešení svých nesnází, životních situací a lépe se s nimi vyrovnávali.

Tisková zpráva | Zdroj Oblastní charita Jihlava
 


 

Kam dál?

FOTO: Nakupování v City Parku lidem na celý měsíc zpestří obři oceánů...

úterý, 18. července 2017, 12:10

Obři oceánů. Tak zní název výstavy, která ode dneska lidem zpříjemní nakupování v jihlavském obchodním centru City Park. Nákupní...

Hra o trůny: Tak už se konečně dočkáme

neděle, 16. července 2017, 18:55

Dlouho očekávaná premiéra sedmé série celosvětově oblíbeného seriálu Hra o trůny je konečně za dveřmi. Již dnes v noci je na HBO...

City Park se promění v podvodní království a přivítá obry oceánů v...

čtvrtek, 13. července 2017, 13:39

Jihlavským City Parkem budou po celý měsíc proplouvat nejimpozantnější stvoření světových oceánů, a to v životních velikostech. V...

Jihlavská záchytka praskala ve švech. Rekordmanem byl muž s 3,5...

úterý, 11. července 2017, 13:10

Personál pracující na jihlavské záchytce se od pátku 7. července do pondělí 10. července opravdu nenudil. Celkem bylo v uvedených...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V rybníce nedaleko Krahulčí v autě byl...

  • Téměř čtyřiapadesát tisíc putuje na...

  • FOTO: Nedaleko Kostelce se opět bouralo....

  • Kvůli situaci na dálnici D1 zasedá krizový...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Poslanci rozhodnou na schůzi o vydání Babiše, budou řešit...

Sněmovní verdikt o vydání premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava...

Jiří Drahoš půjde do dvou televizních debat, chce objíždět...

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde prezident Miloš...

Opozice po neúspěchu vlády ve Sněmovně kritizuje Babiše

Jednobarevná menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše dnes nedostala důvěru Sněmovny a...