Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlava má další světelnou křižovatku. Semafory nad autobusovým nádražím byly spuštěny

 
čtvrtek, 26. ledna 2017, 14:27

Dnešním dnem je krajská Jihlava bohatší o další křižovatku se semafory. Od rána dopravu na křižovatce ulic Tyršova a Tolstého, v blízkosti autobusového nádraží, řídí semafory. Ty jsou na uvedeném místě nainstalovány od podzimu, k jejich zapojení mělo původně dojít během prosince loňského roku, spuštěny byly ale až nyní.

„Vedení města už je situací znepokojeno. Ze strany dodavatele je vše v pořádku dodáno, také magistrát má administrativu vyřešenou, aktuálně se čeká na zapojení,“ uvedl dnes ráno na dotaz Jihlavské Drbny Radek Tulis, mluvčí jihlavské radnice. Během dnešního dopoledne se však semafory rozběhly. 

Nové semafory nad autobusovým nádražím jsou takzvaně poptávkové, fungovat budou v době dopravních špiček. Největší nápor křižovatka zažívá zejména ráno, kdy tudy chodí děti z přilehlých škol a také studenti Vysoké školy polytechnické. Stejně hustý provoz zde je i v odpoledních hodinách, kdy se lidé vrací zpět na autobusové nádraží. A právě v těchto časech budou fungovat nové semafory.

„Uvidíme, jak se semafor osvědčí. Já věřím, že pomůže, protože situace tady někdy bývá dost nepřehledná. Jak pro chodce, tak pro auta,“ vyjádřila se studentka Petra, která křižovatkou denně prochází při své cestě do školy.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...