Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava má další světelnou křižovatku. Semafory nad autobusovým nádražím byly spuštěny

 
čtvrtek, 26. ledna 2017, 14:27

Dnešním dnem je krajská Jihlava bohatší o další křižovatku se semafory. Od rána dopravu na křižovatce ulic Tyršova a Tolstého, v blízkosti autobusového nádraží, řídí semafory. Ty jsou na uvedeném místě nainstalovány od podzimu, k jejich zapojení mělo původně dojít během prosince loňského roku, spuštěny byly ale až nyní.

„Vedení města už je situací znepokojeno. Ze strany dodavatele je vše v pořádku dodáno, také magistrát má administrativu vyřešenou, aktuálně se čeká na zapojení,“ uvedl dnes ráno na dotaz Jihlavské Drbny Radek Tulis, mluvčí jihlavské radnice. Během dnešního dopoledne se však semafory rozběhly. 

Nové semafory nad autobusovým nádražím jsou takzvaně poptávkové, fungovat budou v době dopravních špiček. Největší nápor křižovatka zažívá zejména ráno, kdy tudy chodí děti z přilehlých škol a také studenti Vysoké školy polytechnické. Stejně hustý provoz zde je i v odpoledních hodinách, kdy se lidé vrací zpět na autobusové nádraží. A právě v těchto časech budou fungovat nové semafory.

„Uvidíme, jak se semafor osvědčí. Já věřím, že pomůže, protože situace tady někdy bývá dost nepřehledná. Jak pro chodce, tak pro auta,“ vyjádřila se studentka Petra, která křižovatkou denně prochází při své cestě do školy.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Skládka v Henčově přestala přijímat polystyren. Lidé jej mohou odvézt...

úterý, 24. ledna 2017, 19:15

Skládka v Jihlavě Henčově nyní kvůli nařízení Evropské unie nepřijímá polystyren. Dříve bylo možné ho na skládku odvézt jako...

Firma Bosch Diesel uspořádala charitativní koncert. Výtěžek poputuje...

pondělí, 23. ledna 2017, 18:03

Firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava uspořádala ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové charitativní Novoroční koncert. Výtěžek z...

Pohádková zima láká k fotografování. Zapojte se do soutěže Příroda a...

neděle, 22. ledna 2017, 15:44

Zasněžená příroda Vysočiny, mrazem ojíněné stromy, třpytivé rampouchy, zamrzlé rybníky a v posledních dnech i krásně modrá obloha...

Bezpečnou nemocnicí 2016 je na Vysočině Nemocnice Třebíč. Vybíralo se...

sobota, 21. ledna 2017, 16:11

Mezi vítěze 9. ročníku celostátní ankety Bezpečná nemocnice se zařadila i jedna z nemocnic na Vysočině. Druhé místo získala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krev pro dítě s leukémií. Facebookem se šíří další hoax

Řada lidí v posledních dnech a hodinách sdílela výzvu na pomoc dítěti s leukémií, které potřebuje darovat krev. Zpráva se šíří velmi rychle, jde ale o další z hoaxů.

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali budějckého náměstka pro dopravu

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka budějckého primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod, proč koalice náměstka odvolala, na jednání nepadl. S největší pravděpodobností jde o spojitost s nedávnými informacemi ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka.

Kontroverzního Kušnarenka vyloučilo ze svých řad Ústředí muslimských obcí

Ústředí muslimských obcí se v neděli rozhodlo jednohlasně zrušit členství Leonida Kušnarenka. Dnes už bývalý předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Jeho výzva podle Výkonné rady Ústředí muslimských obcí poškozuje celou muslimskou společnost a proto bylo jeho vyloučení nutné.