Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Jihlavě probíhá svoz vyhozených vánočních stromečků. SMJ je využijí do nového kompostu

 
středa, 11. ledna 2017, 15:45

Vánoce jsou definitivně pryč a jihlavské domácnosti se postupně zbavují svých vánočních stromečků. Ty končí nejčastěji venku u kontejnerů. Pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) s velkým počtem odložených stromečků počítají, proto v těchto dnech v Jihlavě probíhá svoz stromků velkými kontejnerovými auty. Vyhozené vánoční stromečky poslouží jako základ do nového kompostu.

Velké množství vyhozených stromečků se očekává během nadcházejícího víkendu, proto je na sobotu 14. ledna naplánován první mimořádný svoz vánočních stromků z celé Jihlavy. Druhý mimořádný svoz proběhne další sobotu 21. ledna. Podle množství stromečků vyjede na svozovou trasu jedno až dvě popelářská auta.

„Prosíme občany, aby na uvedené termíny umístili ke kontejnerům na komunální či tříděný odpad vysloužilé stromečky, abychom jich dokázali naráz odvézt co nejvíce. Výrazně tak urychlí práci našim pracovníkům. Tím, že nebudou stromečky rozházené po celém okolí, nebude docházet k vytváření černých skládek,“ říká Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy. Ještě dodává, že je také důležité, aby vánoční stromky neobsahovaly zbytky ozdob, háčků a jiných příměsí.

Bioodpad SMJ uloží na kompostárnu v areálu skládky v Henčově. Zde budou stromečky uloženy a na jaře dojde k jejich naštěpkování. Poté poslouží jako základ do nového kompostu.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama