Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na VŠPJ se vyučovalo i v srpnu, zájemci z řad veřejnosti si vyzkoušeli technické kurzy

 
sobota, 1. října 2016, 11:36

Již druhým rokem se na VŠPJ vyučovalo i v srpnu. Studenti byli žáci středních škol i jihlavská veřejnost. V letošním roce si mohli zájemci zvolit například kurz Tvorby webových aplikací nebo Letní školu počítačového modelování a 3D tisku.

Letní školy technického zaměření pořádá VŠPJ pravidelně prostřednictvím Katedry technických studií VŠPJ, která volí témata zajímavá pro veřejnost, kterým také přizpůsobuje odborné učebny. Letos si účastníci volili z těchto kurzů: Tvorba webové aplikace – PHP, redakční systém Wordpress; Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti a Letní škola počítačového 3D modelování a 3D tisku.

Jeden z účastníků kurzu, pan Kolář, shrnul své dojmy následovně: „Velkým plusem je způsob, jakým byla výuka vedena. Vyučující si získal můj respekt a uznání, protože věcem nejenže rozumí, ale dokáže je i jasně podat, doplnit případy z praxe, dává prostor pro otázky, pomáhá s případnými problémy. Kurz je tak nejen relativně intenzivní, ale zároveň probíhá v uvolněné a zábavné formě.“

Lektor kurzu Úvod do počítačových sítí, virtualizace a bezpečnosti Antonín Přibyl se pochvalně vyjádřil na adresu letních studentů: „Byla radost pracovat s motivovanými studenty, projevujícími nadprůměrný zájem o vyučovaná témata. Někteří z nich navíc disponovali netriviálními znalostmi, což obohacovalo vzájemný dialog.“ Lektor kurzu Letní škola počítačového 3D modelování a 3D tisku Dr. Dvořák vše výstižně shrnul do jediné věty: „Technologické a odborné zázemí nám umožňuje organizovat kurzy.“

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Vysoká škola polytechnická Jihlava | Zdroj Vysoká škola polytechnická Jihlava

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama