Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Koupaliště Malvíny v Třešti přivítalo již přes dvanáct tisíc návštěvníků

 
čtvrtek, 11. srpna 2016, 20:28

Přírodní koupaliště, které vyrostlo v letošním roce v areálu Malvíny v Třešti, má za sebou první měsíc fungování. Jeho branami prošlo na dvanáct tisíc lidí.

Sezona koupališť se přehoupla do své druhé poloviny. Mnohé provozovatele trápí slabší návštěvnost. Ve srovnání s předchozími lety bylo totiž v letošním roce prozatím méně tropických dnů. Nicméně v Třešti, kde bylo otevřeno 30. června nové Přírodní koupaliště Malvíny, si na návštěvníky stěžovat nemohou. Naopak. Branami areálu prošel 2. srpna už desetitisící návštěvník, v těchto dnech se toto číslo vyšplhalo už na 12 tisíc. „Ideální kapacita koupaliště je okolo šesti až sedmi set lidí. Během nejteplejších červencových dnů se zde v jeden den vystřídalo dokonce okolo 1400 rekreantů,“ informoval starosta města Třešť Vladislav Hynk.

Podle něj si lidé nejvíce chválí rozlehlost areálu. „Koupaliště je ideální především pro rodiny s malými dětmi. Brouzdaliště, které dosahuje maximální hloubky 40 centimetrů, je dostatečně prostorné, takže se tady rodiče se svými ratolestmi nemusí mačkat,“ dodal starosta. Mnohé návštěvníky z okolních obcí a měst láká také to, že se jedná o biotop, ve kterém není žádná chemie. „Voda bez chemie je to, co nás sem přivedlo. Je úžasná. Také prostředí, až obroste ještě více zelení, bude skvělé,“ ohodnotila třešťské koupaliště Ilona Wochnerová, která dorazila až z Třebíče.

Malvíny se zařadily k dalším osmnácti přírodním koupalištím, které každý týden podstupují kontrolu ze strany Krajské hygienické stanice Jihlava. Hodnocení tohoto koupaliště jsou pravidelně dobrá, lidé tudíž nemusí mít žádný strach ze sinic nebo zvýšeného množství chlorofylu. Teplota vody se zde pohybuje v závislosti na počasí, nejčastěji má okolo 23 – 25 stupňů Celsia.

Také otevírací doba se odvíjí od počasí. Pokud panuje venku příznivé letní počasí, je areál otevřen denně od 10 do 20 hodin. Aktuální informace zveřejňuje Město Třešť pro zájemce na facebookových stránkách koupaliště: www.facebook.com/biotoptrest/

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook Přírodní koupaliště Malvíny Třešť | Zdroj Město Třešť
 


 

Kam dál?

VIDEO: Nepropásněte divadlo na noční obloze. Po roce bude opět možné...

úterý, 9. srpna 2016, 20:14

Pokud se alespoň jen okrajově zabýváte astronomií a sledováním hvězd, určitě víte, co se bude v noci z 11. na 12. srpna, tedy ze...

V Jihlavě se opět poběží půlmaraton. Přihlášení do 12. srpna získají...

úterý, 9. srpna 2016, 11:11

Již potřetí se v neděli 11. září od 12 hodin v krajské Jihlavě poběží Jihlavský půlmaraton. Startovat se bude z Masarykova...

Jihlavský Prior prochází rekonstrukcí, spodní patro nově obsadí...

neděle, 7. srpna 2016, 15:10

Prior, to slovo budí Jihlaváky ze snů. Prior je v krajské Jihlavě velice kontroverzní stavbou. Podle mínění místních obyvatel,...

Gymnazisté ve Velkém Meziříčí a Havlíčkově Brodě budou mít nová,...

neděle, 7. srpna 2016, 11:41

Nová, víceúčelová sportoviště budou mít od příštího školního roku k dispozici gymnázia ve Velkém Meziříčí a v Havlíčkově Brodě....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.