Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava očekává přílet čarodějnic, rejdit budou na náměstí

 
čtvrtek, 30. dubna 2015, 13:56

Tradiční pálení čarodějnic se dnes večer bude konat téměř po celé Vysočině. Kromě pálení vater jsou na některých místech připravené také doprovodné programy.

Tak třeba slet čarodějnic, čarodějů, pálení čarodějnic je připraven již v půl čtvrté na jihlavském Masarykově náměstí. Začíná se pohádkou Bajaja, následovat budou různé soutěže, písničky a show pro děti. V 18 hodin přijde na řadu vyhodnocení nejlepší masky přítomných čarodějů a po další pohádce, tentokrát Kdo z koho, se všichni přítomní vydají na lampionový průvod. Program bude pokračovat koncertem a ohňovou show. 

Velká čarodějnická show se bude konat také ve Žďáře nad Sázavou. Také tady je připraveno plno her a soutěží, vše začíná v půl šesté. Kulturní program završí vyhlášení Miss Čarodějnice. Kolem osmé hodiny se zapálí vatra a o hodinu později se můžete těšit na ohňostroj.

V Třebíči je čarodějnické odpoledne již téměř v plném proudu. Pořádá ho tam dům dětí a mládeže ve spolupráci s Klubem rodičů a přátel. Pokud se tam chystáte, nezapomeňte doma buřty.

Tradiční pochod čarodějnic nemůže chybět v Náměšti nad Oslavou. Na návštěvníky čeká zábavný soutěžní program u sokolovny, táborák a občerstvení. Čarodějnice se sejdou už v pět hodin na Masarykově náměstí a poté následuje hromadný průlet městem, který zakončí slavnostním meetingem u sokolovny. Tanec, poslech dobré hudby a zpěv bude součásti večera jako každý rok a kdo si přinese špekáček, může si jej opéct u tradičního táboráku. Opět bude k dispozici čarodějnický fotoateliér, kde si budete moci nechat vyrobit fotku na počkání. 

 

 

 


 

Kam dál?

V Kosteleckých uzeninách budou pracovat vězenkyně ze Světlé nad...

čtvrtek, 30. dubna 2015, 13:37

Od poloviny května začne ve společnosti Kostelecké uzeniny pracovat až 15 odsouzených žen z věznice ve Světlé nad Sázavou....

Čarodějnice ještě nezačaly a na Vysočině už v noci hořely dvě vatry....

čtvrtek, 30. dubna 2015, 10:34

Jen několik málo minut od sebe dělilo požár vatry v Pošné na Pelhřimovsku a v Želetavě na Třebíčsku. Obě vatry, které byly...

Pelhřimovský hokej dostane od radnice milion

středa, 29. dubna 2015, 22:51

Zastupitelé poslali pelhřimovskému hokeji milion sto tisíc korun pro letošní sezónu. Schválili to na svém úterním jednání. „Na...

Pelhřimovští zastupitelé vyhnali děti z centra města

středa, 29. dubna 2015, 11:38

Jedním z bodů projednávaných na včerejším jednání Zastupitelstva města Pelhřimov bylo mimo jiné také umístění dětských prvků na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem dvaceti stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku. Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň.

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).