Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava očekává přílet čarodějnic, rejdit budou na náměstí

 
čtvrtek, 30. dubna 2015, 13:56

Tradiční pálení čarodějnic se dnes večer bude konat téměř po celé Vysočině. Kromě pálení vater jsou na některých místech připravené také doprovodné programy.

Tak třeba slet čarodějnic, čarodějů, pálení čarodějnic je připraven již v půl čtvrté na jihlavském Masarykově náměstí. Začíná se pohádkou Bajaja, následovat budou různé soutěže, písničky a show pro děti. V 18 hodin přijde na řadu vyhodnocení nejlepší masky přítomných čarodějů a po další pohádce, tentokrát Kdo z koho, se všichni přítomní vydají na lampionový průvod. Program bude pokračovat koncertem a ohňovou show. 

Velká čarodějnická show se bude konat také ve Žďáře nad Sázavou. Také tady je připraveno plno her a soutěží, vše začíná v půl šesté. Kulturní program završí vyhlášení Miss Čarodějnice. Kolem osmé hodiny se zapálí vatra a o hodinu později se můžete těšit na ohňostroj.

V Třebíči je čarodějnické odpoledne již téměř v plném proudu. Pořádá ho tam dům dětí a mládeže ve spolupráci s Klubem rodičů a přátel. Pokud se tam chystáte, nezapomeňte doma buřty.

Tradiční pochod čarodějnic nemůže chybět v Náměšti nad Oslavou. Na návštěvníky čeká zábavný soutěžní program u sokolovny, táborák a občerstvení. Čarodějnice se sejdou už v pět hodin na Masarykově náměstí a poté následuje hromadný průlet městem, který zakončí slavnostním meetingem u sokolovny. Tanec, poslech dobré hudby a zpěv bude součásti večera jako každý rok a kdo si přinese špekáček, může si jej opéct u tradičního táboráku. Opět bude k dispozici čarodějnický fotoateliér, kde si budete moci nechat vyrobit fotku na počkání. 

 

 

 


 

Kam dál?

V Kosteleckých uzeninách budou pracovat vězenkyně ze Světlé nad...

čtvrtek, 30. dubna 2015, 13:37

Od poloviny května začne ve společnosti Kostelecké uzeniny pracovat až 15 odsouzených žen z věznice ve Světlé nad Sázavou....

Čarodějnice ještě nezačaly a na Vysočině už v noci hořely dvě vatry....

čtvrtek, 30. dubna 2015, 10:34

Jen několik málo minut od sebe dělilo požár vatry v Pošné na Pelhřimovsku a v Želetavě na Třebíčsku. Obě vatry, které byly...

Pelhřimovský hokej dostane od radnice milion

středa, 29. dubna 2015, 22:51

Zastupitelé poslali pelhřimovskému hokeji milion sto tisíc korun pro letošní sezónu. Schválili to na svém úterním jednání. „Na...

Pelhřimovští zastupitelé vyhnali děti z centra města

středa, 29. dubna 2015, 11:38

Jedním z bodů projednávaných na včerejším jednání Zastupitelstva města Pelhřimov bylo mimo jiné také umístění dětských prvků na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.