Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Česko o víkendu zasáhnou silné bouře s krupobitím

pátek, 26. července 2019, 20:20Společnost
 

Česko o víkendu zasáhnou silné bouře. Ojediněle je budou doprovázet přívalové srážky, kroupy a nárazy větru až 90 km/h. Nejsilnější by bouře měly být v sobotu na jihozápadě země. Novináře o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)....

 

Část Modety by se lidem mohla otevřít už příští rok. Bude tam třeba kavárna nebo sdílená kancelář

pátek, 26. července 2019, 16:52Společnost
 

Už během příštího roku by se veřejnosti mohl otevřít areál Modety Jihlava. Vedení města na základě výběrového řízení vybralo jihlavskou architektonickou kancelář UNArchitekti, která za necelých 400 tisíc korun zpracuje projektovou dokumentaci. ¨

 

Nebojte se ozvat. Hlaste se o svá práva i na železnici

pátek, 26. července 2019, 13:20Společnost
 

Řada cestovatelů už ví, že má nárok na finanční kompenzaci a servis ze strany aerolinek při zpoždění nebo zrušení letu. Vlaky využívají Češi k osobní dopravě mnohem častěji než letadla, často si však nejsou vědomi svých práv. Jak je to s...

 

Sucho v ČR je v současné době obdobné jako před rokem

čtvrtek, 25. července 2019, 15:47Společnost
 

Sucho v Česku nezmírnily ani víkendové srážky a situace je tak zhruba stejná jako před rokem, projevuje se na vegetaci, průtocích řek i podzemní vodě. V roce 2018 byly přitom vinou letních měsíců nejnižší hladiny podzemních vod od 60. let 20....

 

Pozor na tuhle nabíječku, mohli byste dostat pěknou šlupku elektrickým proudem

středa, 24. července 2019, 15:05Společnost
 

Tahle mobilní nabíječka vypadá úplně obyčejně. Ale podle zjištění České obchodní inspekce (ČOI) je nebezpečná. Je u ní totiž velké riziko úrazu elektrickým proudem.

 

Nejde vám od rána televize? Chyba není na vaší straně, důvodem je údržba vysílače

středa, 24. července 2019, 13:06Společnost
 

Až do 15 hodin dnes lidem v Jihlavě a okolí pravděpodobně nebude fungovat televize. Důvodem je údržbová přestávka vysílače CRA Jihlava, který je umístěný na stanovišti Mrákotín u Telče, č. p. 309, Javořice.

 

S legendou Janem Hrbatým se rozloučíme již v pátek. U zimáku vzniklo pietní místo

středa, 24. července 2019, 11:01Společnost
 

Jak již od nás víte, v úterý 23. července zemřel po těžké nemoci člen Síně slávy českého hokeje Jan Hrbatý. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s jihlavskou Duklou. A právě u zimního stadionu v krajském městě vzniklo pietní místo, kam se s tímto...

 

Rockový léto na Rock Radiu

úterý, 23. července 2019, 17:03Společnost
 

Zdál se Vám loňský způsob léta poněkud nešťastným? Měli jste málo slušného rocku? Na Rock Radiu to vidí stejně. A tak vyhlásili letošní léto rockové.

 

Připravte se na velká vedra. Ve středu se na teploměru ukáže až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 14:37Společnost
 

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

 

Z Brněnska zpět na Vysočinu. Hledaná puma byla naposledy viděna u Opatova na Jihlavsku

pondělí, 22. července 2019, 09:28Společnost
 

Zřejmě nejhledanější kočka posledních týdnů, kterou je puma americká, ještě stále nebyla odchycena. Zvíře, které uteklo neznámému majiteli v jižních Čechách, i nadále cestuje mezi kraji. Před týdnem měla být spatřena opět na Vysočině.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.