Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Dobrovolní hasiči předvedli svou techniku. Díky za vaši obětavost, vzkázala primátorka Koubová

čtvrtek, 20. prosince 2018, 11:57Společnost
 

Také v tomto roce se na jihlavské radnici konalo již tradiční předvánoční setkání se členy jednotek sborů dobrovolných hasičů Statutárního města Jihlavy a představiteli Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Po oficiální části se všichni...

 

Pod ochranu UNESCO patří nově i zámek v Třebíči

středa, 19. prosince 2018, 12:41KulturaSpolečnostTřebíčsko
 

Třebíčský zámek, který je národní kulturní památkou, patří nově do komplexu UNESCO v Třebíči. O rozšíření hranic památek pod ochranou světového kulturního dědictví o budovu zámku – bývalého kláštera rozhodl mezivládní Výbor světového dědictví na...

 

Pojďte si zaběhat, než se pustíte do kapra se salátem. Jihlava nabízí dva štědrodenní běhy

úterý, 18. prosince 2018, 18:31Ostatní sportySpolečnost
 

Máte už teď hrůzu z toho, jak přes Vánoce zase přiberete? Jednou z možností, jak zrychlit svůj metabolismus před tím vším přejídáním, může být štědrodenní běh. V Jihlavě budou připraveny minimálně dva. Jeden má start je naplánován na pondělí v 10...

 

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

úterý, 18. prosince 2018, 16:38Společnost
 

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze...

 

Nový pavilon má zvýšit kapacitu ženské věznice ve Světlé nad Sázavou

úterý, 18. prosince 2018, 11:46Společnost
 

Věznice ve Světlé nad Sázavou bude mít nový pavilon. Stavba asi za 165 milionů korun začne zřejmě příští rok, potrvá přibližně rok a půl. Kapacita ženské věznice se novou ubytovnou zvýší o 200 míst na 956 lidí, uvedla mluvčí věznice Jana Rajdlová.

 

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Sezona odstartovala hned v několika střediscích v kraji

pondělí, 17. prosince 2018, 10:37SpolečnostZ kraje
 

Na Vysočině začala lyžařská sezona v několika střediscích. Zatímco před víkendem mohli lidé na sjezdovku pouze na Šacberk, nyní se přidaly další areály. Sezonu zahájili například na Harusově kopci nebo Fajtově kopci.

 

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

neděle, 16. prosince 2018, 19:37Společnost
 

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.

 

Vodní elektrárna Dalešice byla uvedena do provozu přesně před čtyřiceti lety

neděle, 16. prosince 2018, 12:48Společnost
 

Vodní elektrárna Dalešice, která byla kompletně uvedena do provozu 15. prosince 1978, plní dvě důležité funkce. Vodní dílo o kapacitě 127 milionů metrů krychlových vody slouží jako zásobárna technologické vody pro dukovanskou jadernou elektrárnu,...

 

Muž byl již částečně ztuhlý. Bez naší pomoci by to asi skončilo špatně, říká jeden z oceněných jihlavských policistů

neděle, 16. prosince 2018, 09:58Společnost
 

Osobní statečnost a odvahu projevila dvojice policistů, která zachránila život muži, jenž bezvládně ležel na Brtnické ulici v Jihlavě. K tomuto chvályhodnému činu došlo na konci listopadu nedaleko zastávky MHD.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?