Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Poslední červnový týden přinese vedra, ve středu má být 36 stupňů

pondělí, 24. června 2019, 14:05Společnost
 

Poslední červnový týden přinese nadprůměrné teploty. Spíš tepleji než obvykle bude i v prvních třech týdnech prázdnin. Množství srážek v přeháňkách a bouřkách se bude mezi různými místy značně lišit, jejich úhrn by měl být blízko dlouhodobému...

 

Charitativní Běh pro Bárku: Na domácí hospic půjde více než 55 tisíc korun

pondělí, 24. června 2019, 10:23Společnost
 

Během uplynulého víkendu se konal již druhý ročník charitativního Běhu pro Bárku. Výtěžek z něj podpoří provoz domácího hospice v Jihlavě. V tomto roce to bude částka vyšší než 55 tisíc korun.

 

Další velká demonstrace na Letné je v plánu 16. listopadu

neděle, 23. června 2019, 21:10Společnost
 

Organizátoři protestů proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost justice v Česku oznámili další velkou demonstraci na pražské Letné na 16. listopadu. Předseda pořadatelského spolku Milion chvilek Mikuláš Minář to řekl v závěru...

 

FOTO, VIDEO: Hasiči v Dolní Cerekvi oslavili 130 let. Lidé viděli módní přehlídku a zkusili si hasit

neděle, 23. června 2019, 10:10Společnost
 

V Dolní Cerekvi se v sobotu 22. června slavilo. A pojali to ve velkém. Měli totiž jasný důvod - místní sbor dobrovolných hasičů dnes na den přesně slaví 130 let svého fungování.

 

Starosta Želivi tvrdí, že dnes viděl pumu. Skočila prý na mez a zmizela do pole s řepkou

sobota, 22. června 2019, 19:22Společnost
 

V Želivi na Pelhřimovsku dnes starosta obce Miroslav Buňata (STAN) viděl pumu. Řekl to ČTK. Případ oznámil policii, varoval obyvatele i starosty přilehlých obcí. Policie věc vyšetřovala. Výskyt pumy nyní nelze potvrdit, ani vyvrátit, řekla...

 

Všichni jezdí připoutaní po celé republice. Dětská soutěž zná vítěze

sobota, 22. června 2019, 18:50Společnost
 

Děti po celé republice kreslily a psaly na téma: "Všichni jezdí připoutaní". Slavnostní vyhlášení celorepublikové soutěže proběhlo v pátek 21. června v Muzeu Policie České republiky.

 

V sobotním průvodu šlo Jihlavou asi tisíc lidí, představilo se na padesát hornických spolků

sobota, 22. června 2019, 17:19Společnost
 

Zhruba 1000 lidí v sobotu dopoledne kráčelo v slavnostním havířském průvodu, který byl součástí 23. setkání hornických měst a obcí. Na setkání se sjelo asi 50 hornických spolků se 700 členy z ČR, Německa, Polska i Ukrajiny.

 

Hospodářská komora: Prach z Kronospanu zvyšuje okolním firmám náklady

pátek, 21. června 2019, 17:50Společnost
 

Zástupci Okresní hospodářské komory (OHK) Jihlava se sešli s vedením města. Nejvíce diskutovaným bodem schůzky byla černá stavba drtičky a recyklační linky v areálu dřevozpracující firmy Kronospan. S provozem mají problémy sousední firmy.

 

Třebíč bude prodávat stavební pozemky. Některé dokonce opakovaně, nebyl o ně zájem

pátek, 21. června 2019, 15:12TřebíčskoSpolečnost
 

Třebíč bude prodávat 20 stavebních pozemků v lokalitě Na Kopcích - západ. Některé opakovaně. V předešlé aukci o ně nebyl zájem. Záměr prodeje schválili městští zastupitelé. Vyvolávací cena dvacítky parcel se bude podle jejich velikosti pohybovat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.