Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Nebojte se ozvat. Hlaste se o svá práva i na železnici

pátek, 26. července 2019, 13:20Společnost
 

Řada cestovatelů už ví, že má nárok na finanční kompenzaci a servis ze strany aerolinek při zpoždění nebo zrušení letu. Vlaky využívají Češi k osobní dopravě mnohem častěji než letadla, často si však nejsou vědomi svých práv. Jak je to s...

 

Sucho v ČR je v současné době obdobné jako před rokem

čtvrtek, 25. července 2019, 15:47Společnost
 

Sucho v Česku nezmírnily ani víkendové srážky a situace je tak zhruba stejná jako před rokem, projevuje se na vegetaci, průtocích řek i podzemní vodě. V roce 2018 byly přitom vinou letních měsíců nejnižší hladiny podzemních vod od 60. let 20....

 

Pozor na tuhle nabíječku, mohli byste dostat pěknou šlupku elektrickým proudem

středa, 24. července 2019, 15:05Společnost
 

Tahle mobilní nabíječka vypadá úplně obyčejně. Ale podle zjištění České obchodní inspekce (ČOI) je nebezpečná. Je u ní totiž velké riziko úrazu elektrickým proudem.

 

Nejde vám od rána televize? Chyba není na vaší straně, důvodem je údržba vysílače

středa, 24. července 2019, 13:06Společnost
 

Až do 15 hodin dnes lidem v Jihlavě a okolí pravděpodobně nebude fungovat televize. Důvodem je údržbová přestávka vysílače CRA Jihlava, který je umístěný na stanovišti Mrákotín u Telče, č. p. 309, Javořice.

 

S legendou Janem Hrbatým se rozloučíme již v pátek. U zimáku vzniklo pietní místo

středa, 24. července 2019, 11:01Společnost
 

Jak již od nás víte, v úterý 23. července zemřel po těžké nemoci člen Síně slávy českého hokeje Jan Hrbatý. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s jihlavskou Duklou. A právě u zimního stadionu v krajském městě vzniklo pietní místo, kam se s tímto...

 

Rockový léto na Rock Radiu

úterý, 23. července 2019, 17:03Společnost
 

Zdál se Vám loňský způsob léta poněkud nešťastným? Měli jste málo slušného rocku? Na Rock Radiu to vidí stejně. A tak vyhlásili letošní léto rockové.

 

Připravte se na velká vedra. Ve středu se na teploměru ukáže až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 14:37Společnost
 

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

 

Z Brněnska zpět na Vysočinu. Hledaná puma byla naposledy viděna u Opatova na Jihlavsku

pondělí, 22. července 2019, 09:28Společnost
 

Zřejmě nejhledanější kočka posledních týdnů, kterou je puma americká, ještě stále nebyla odchycena. Zvíře, které uteklo neznámému majiteli v jižních Čechách, i nadále cestuje mezi kraji. Před týdnem měla být spatřena opět na Vysočině.

 

SOUTĚŽ: Pochlub se, jak trávíš dovolenou! Nejlepší snímky Drbna ocení originálním plecháčkem

neděle, 21. července 2019, 20:26Společnost
 

Razíš v červenci na vodu, k moři nebo na chatu? Nenechávej si fotky z letních radovánek jen pro sebe a poděl se o ně i s dalšími Drbňáky. Autoři tří nejlepších fotek, které vyberete vy, naši čtenáři, dostanou od redakce pozornost v podobě...

 

V sobotu odpoledne by se k nám měly vrátit tropy. Rtuť se může zastavit až na 31 stupních

pátek, 19. července 2019, 16:59Společnost
 

V sobotu odpoledne se do naší země po dvou týdnech letních dnů vrátí tropické vedro. Teploty od Prahy na sever Čech a na jihu Moravy vystoupají ke 31 stupňům Celsia, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.