Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Nejstarší Jihlavačka Helena Kyralová slaví 104. narozeniny. S gratulací přišla i její bývalá sousedka Karolína Koubová

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 13:31Společnost
 

Rok se s rokem sešel, a aktuálně nejstarší obyvatelka Jihlavy Helena Kyralová slaví své další narozeniny. Na dortu se objevilo úctyhodné číslo – 104 let. Představitelé města chodí tradičně přát všem jubilantům, kteří oslavili 100 let a výše. A...

 

Místo lyžování na horách Češi více preferují na Vánoce moře

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 12:09Společnost
 

Češi stále více preferují na Vánoce a Silvestra místo lyžování na horách pobyty u moře. Nejpopulárnější je kvůli nižším cenám Egypt. Roste ale poptávka po vzdálenějších exotických destinacích.

 

Na jihlavské náměstí dnes přijel obří tahač. K přezimování odvezl šedesát bílých laviček

středa, 28. listopadu 2018, 18:47Společnost
 

To, že se zima opravdu blíží, svědčí nejen mrazivé teploty, které v posledních hodinách panují venku. Obří tahač dnes několikrát zamířil na Masarykovo náměstí a svezl téměř všechny místní lavičky do zimního úložiště. Jinak je to u laviček na...

 

Udělejme dětem na válečné Ukrajině hezčí Vánoce. Potěší je třeba darovaná hračka

středa, 28. listopadu 2018, 16:26Společnost
 

Vánoce jsou již opravdu za dveřmi. Pro všechny ale nemusí být těmi nejkrásnějšími svátky v roce. Třeba v Doněcké oblasti Ukrajiny, která je od nás vzdálená jen dva tisíce kilometrů a kde od roku 2014, kdy začaly boje na Ukrajině, se nepřestalo...

 

Lidé často chodí mimo přechody a nenosí reflexní prvky, vysvětluje srážky aut s chodci dopravní expert

středa, 28. listopadu 2018, 14:29DopravaSpolečnost
 

V posledních týdnech dochází k více srážkám aut s chodci. Většina nehod je bohužel pro chodce smrtelná. Nejčastější příčiny nehod a způsoby, jak jim zabránit, vysvětluje dopravní expert Roman Budský.

 

Dnešní ráno v tuzemsku bylo mrazivé, teploty padaly pod minus dvacet stupňů

středa, 28. listopadu 2018, 13:48Společnost
 

Dnešní ráno v Česku bylo mrazivé, na několika místech spadly teploty pod minus 20 stupňů Celsia. Největší mráz meteorologové naměřili na šumavském Březníku, kde bylo minus 22,7 stupně Celsia. Minus 21,7 stupně teploměry ukázaly na Rokytské slati...

 

FOTO: Zvířata z jihlavské zoo si smlsnou na plodech stromů od Cityparku

středa, 28. listopadu 2018, 10:13Společnost
 

Do sadu v jihlavské zoo nově přibylo několik stromů a keřů. Ty budou sloužit nejen jako doplnění veřejné výsadby v prostorách zoo, ale mají také praktický účel - jejich plody budou sloužit jako potrava pro některé druhy zvířat.

 

Útraty Čechů v e-shopech na černý pátek byly rekordní

středa, 28. listopadu 2018, 08:33Společnost
 

Útraty Čechů v minulém týdnu během slevových akcí na tzv. černý pátek dosáhly rekordní 4,2 miliardy korun. V meziročním srovnání je to zhruba o 19 procent více. Číslo je zároveň více než dvojnásobné proti běžnému týdnu v roce. Vyplývá to z údajů...

 

Zoo Jihlava se rozrostla o vzácného jedince, minulý týden byl dovezen samec aligátora čínského

úterý, 27. listopadu 2018, 18:26Společnost
 

Samička aligátora čínského z jihlavské zoo bude mít společnost. Zoologům se ji podařilo dopárovat vhodným samcem, který během minulého týdne dorazil až z dalekého Japonska.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.