Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Pod Křemešníkem vyroste nový bukový les. První stromky zasázeli školáci z celé Vysočiny

sobota, 8. června 2019, 14:23Společnost
 

Dvacítka dětí z celé Vysočiny v pátek pod Křemešníkem na Pelhřimovsku zasadila první mladé buky jako základ nového bukového pásu v lesích Městské správy lesů Pelhřimov. Dvouleté odolné a pro tuto dobu k výsadbě speciálně připravené sazenice...

 

Druhé nejstarší obyvatelce Jihlavy je104 let. Její recept na zdraví? Panák slivovice

pátek, 7. června 2019, 19:29Společnost
 

Úctyhodných 104 let slaví právě dnes druhá nejstarší obyvatelka krajského města. Anděla Hosová přijala gratulace od jihlavské primátorky Karolíny Koubové. Oslavenkyně bydlí od svých 90 let u svého syna a jeho rodiny.

 

Město Jihlava představilo nového tiskového mluvčího Jaroslava Šnajdra

pátek, 7. června 2019, 08:29Společnost
 

To, co bylo už více než dva měsíce zřejmé, se nyní stalo. Do horké židle tiskového mluvčího města Jihlavy na začátku června usedl Jaroslav Šnajdr.

 

Na letním kině budou burácet motorové pily. Předvedou se přední evropští dřevorubci

čtvrtek, 6. června 2019, 12:46Společnost
 

Tento víkend se na jihlavském amfiteátru předvedou přední dřevorubci Evropy. Po roce se tu totiž opět bude konat oblíbený český závod mistrovství Evropy v dřevorubeckých sportech Eurojack, i letos ho doprovodí festival Pilník 2019.

 

Jihlavský Mariánský sloup se nevyhne opravě. Během července se bude stavět lešení

čtvrtek, 6. června 2019, 09:13Společnost
 

Jihlavský Mariánský sloup, dominantu horního Masarykova náměstí, čeká oprava. Kořeny lip totiž prorůstají do podloží loupu, narušují cihlovou vyzdívku a nadzvedávají schodiště v obvodu. Vitalitě sloupu neprospěl ani nevhodný přípravek, který byl...

 

Kraj Vysočina by mohl podpořit stavbu prvního kamenného hospice, když pomůže i stát

středa, 5. června 2019, 17:47Společnost
 

Kraj Vysočina by mohl přispět na stavbu prvního kamenného hospice v kraji, pokud bude projekt dotovat také ministerstvo zdravotnictví. Žádost o finanční spoluúčast na vzniku zařízení s 20 lůžky, již předložil Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy,...

 

Třebíčský policista má těhotnou ženu připojenou na přístrojích, miminko bojuje o život. Kolegové vyhlásili sbírku

středa, 5. června 2019, 15:22Společnost
 

Policisté na Vysočině se rozhodli pomoci svému kolegovi z Třebíče, který se ocitl v nelehké životní situaci. Jeho žena Eva těžce onemocněla, v této chvíli je napojena na přístroje a lékaři se snaží o to, aby jejich druhé miminko, které manželé...

 

FOTO: Policejní nováčci po letech absolvují roční odbornou přípravu v Jihlavě

středa, 5. června 2019, 11:20Společnost
 

Základní odborná příprava nových policistů se po letech vrací zpět do Jihlavy. Včerejšího slavnostního zahájení výuky se zúčastnil také Tomáš Lerch, ředitel Ředitelství služby dopravní policie. Základní odbornou přípravu, která trvá 12 měsíců, v...

 

V červenci se v Jihlavě koná první horolezecký příměstský tábor. Vhodný je i pro úplné začátečníky

středa, 5. června 2019, 10:54Společnost
 

V Lezeckém centru Jihlava se o letošních prázdninách bude poprvé konat horolezecký příměstský tábor. Zaměřený bude zejména na lezení, dětem nabídne také další aktivity a sporty.

 

Na pozemcích Kronospanu začaly práce bez povolení. Možná jde o černou stavbu linky

úterý, 4. června 2019, 19:01Společnost
 

Stavební úřad nyní prošetřuje, jestli na pozemcích společnosti Kronospan Jihlava neprobíhá černá stavba drticí linky.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.