Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Areál jihlavského krematoria má v době svatodušních svátků prodlouženou otevírací dobu

pátek, 30. října 2015, 13:31Společnost
 

V těchto dnech, kdy lidé vzpomínají návštěvou hřbitovů na své zesnulé příbuzné a známé, bude mít jihlavské krematorium pro veřejnost rozšířené návštěvní hodiny. Součástí areálu krematoria je i urnový háj, dvě vsypové a jedna rozptylová loučka.

 

V malé jihlavské dílně vznikají špičkové akustické kytary

středa, 28. října 2015, 13:24Společnost
 

Akustické kytary, které díky použitému špičkovému materiálu snesou nejpřísnější měřítka, vznikají v těchto dnech v nenápadné malé dílně poblíž centra Jihlavy. Nástroje vznikají díky nedávnému spojení zkušeného výrobce Jana Michálka se slovenským...

 

Novou zastupitelkou Jihlavy se stala Alena Daňková

pátek, 23. října 2015, 15:41Společnost
 

Novou členkou zastupitelstva města Jihlavy se stala technoložka Alena Daňková z Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Svůj slib složila na včerejší mimořádné schůzi zastupitelstva.

 

Švýcaři nemají skládky, všechno recyklují. Představitelé Vysočiny se učili, jak na to

čtvrtek, 22. října 2015, 13:04Společnost
 

Sdružení obcí Vysočiny (SOV) uspořádalo ve dnech 14. až 16. října návštěvu Německa a Švýcarska. Delegace pod vedením předsedy sdružení, primátora města Jihlavy Rudolfa Chloupka, a radního Kraje Vysočina Zdeňka Chláda byla složena ze starostů obcí...

 

Studentští europoslanci se koncem listopadu sejdou v Jihlavě

pondělí, 19. října 2015, 22:45VzděláníSpolečnost
 

Jihlava se na čtyři dny stane hostitelským městem pro XII. České fórum Evropského parlamentu mládeže v ČR. 77 středoškoláků a gymnazistů z celé ČR se zúčastní zasedání, na kterém budou diskutovat o aktuálních evropských i globálních problémech.

 

Kraj Vysočina přispěl dotací na zařízení pro drogově závislé v Koněšíně

úterý, 6. října 2015, 22:40SpolečnostTřebíčsko
 

Kraj Vysočina včera poskytl 200 000 korun obecně prospěšné společnosti Circle of Life, která se v Koněšíně na Třebíčsku věnuje doléčování lidí s drogovou závislostí. Toto zařízení zde bude v aktuální podobě fungovat do konce roku 2015.

 

Pivovar Bernard uspěl na degustační soutěži, produkce piva stoupá

pondělí, 5. října 2015, 23:03SpolečnostPelhřimovsko
 

Několik novinek hlásí svým příznivcům humpolecký pivovar Bernard. V Anglii slavil úspěch se svým Alem na degustační soutěži, v českých končinách hlásí meziroční nárůst produkce svého zlatavého moku o celých 15 %.

 

Charitativní dražba fotografií na podporu Centra Anabell

středa, 23. září 2015, 15:53Společnost
 

Poruchy příjmu potravy, anorexie a bulimie, jsou zákeřná onemocnění. Nevybírají si. A do lidského života se umí vplížit záludně a nepozorovaně. Rozhodně se netýkají jen žen. Do propasti dokáží stáhnout i muže. Ať už přímo, či nepřímo. Poruchami...

 

Psovod Luboš Gric se psem Lukasem obhájili titul mistra republiky ve vyhledávání drog

čtvrtek, 17. září 2015, 11:48RozhovorySpolečnostJihlavsko
 

Každoročně se začátkem září koná Policejní mistrovství České republiky psovodů se služebními psy. Letošní dvanáctý ročník se konal v Jihlavě a soutěžilo se ve dvou hlavních kategoriích - hledání výbušnin a hledání drog. Celkem v každé kategorii...

 

Elektrárna Dukovany odstaví další dva bloky kvůli kontrole svárů

čtvrtek, 17. září 2015, 11:45Společnost
 

V Jaderné elektrárně Dukovany budou neplánovaně odstaveny dva výrobní bloky kvůli kontrole svárů. Odstávky potrvají několik týdnů, řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Podle něj bude jejich průběh záviset na možnostech dodavatelů a zjištěních při...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.