Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

V předvečer svátku svatého Mikuláše dostanou děti nadílku. Na Vysočině se chystá řada akcí

sobota, 5. prosince 2015, 11:27Společnost
 

V předvečer svátku svatého Mikuláše projde dnes ulicemi měst a obcí Mikuláš v doprovodu čertů a andělů. Hodné děti dostanou od svatého muže dárky a pamlsky, těm zlobivým hrozí, že skončí v pytli některého z pekelných rarachů.

 

Od února bude v Jihlavě v novém sídle působit záchranná rota hasičů

čtvrtek, 3. prosince 2015, 18:57Společnost
 

Záchranná rota Hasičského záchranného sboru České republiky bude od příštího roku sídlit v novém areálu bývalých kasáren na Kosovské ulici v Jihlavě, který byl včera slavnostně otevřen. V tomto areálu bude umístěna i speciální těžká technika....

 

Měsíc a den starý tapír z jihlavské zoo už má své jméno. Kmotři ho pojmenovali Ferda

středa, 2. prosince 2015, 19:04Společnost
 

Dnes odpoledne proběhl v jihlavské zoologické zahradě křest měsíc a den starého samečka tapíra jihoamerického Ferdy. Křest to byl se vším všudy. Nechyběl dort ani šampaňské.

 

Při podzimním svozu odpadů v Jihlavě bylo vybráno 125 tun odpadu a elektrozařízení

úterý, 1. prosince 2015, 08:10Společnost
 

Služby města Jihlavy společně s jihlavskou radnicí pořádaly podzimní mobilní svoz objemných a nebezpečných odpadů. Součástí byl také sběr kovových odpadů a na vybraných místech také bioodpadů. Mobilní svozy probíhaly celkem deset sobot v období...

 

Dnes začíná advent. Znáte jeho význam, historii a zvyky?

neděle, 29. listopadu 2015, 13:37Společnost
 

Dneškem začíná adventní období. Pro většinu lidí vůbec to nejkrásnější období v roce. Do Štědrého dne zbývá 25 dní. Pojďme si samotný advent trošku přiblížit, podívat se na jeho historii i současnost a připomenout si ty nejznámější tradice.

 

Jihlavská základní škola se zapojila do celoevropské kampaně, oblékla hada Edu

pátek, 27. listopadu 2015, 17:08Společnost
 

Do celoevropské kampaně „Oblékáme hada Edu“ se zapojila, jako jediná v celém Kraji Vysočina, jihlavská základní škola Jungmannova. V letošním roce se v České republice zapojilo 23 škol. Kampaň “Oblékáme hada Edu” podporuje chůzi, jízdu na kole,...

 

Bazén Evžena Rošického slaví padesáté narozeniny, plavat se zde naučilo přes 180 tisíc dětí

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 13:51Společnost
 

Tento rok slaví budova bazénu Evžena Rošického v Jihlavě 50 let provozu. Slavnostní výkop byl proveden 13. prosince 1960 a otevření proběhlo 29. října 1965. V té době se jednalo teprve o desátý bazén v celé republice. Velkou zásluhu na realizaci...

 

Dvě základní školy v Jihlavě mají modernější sportoviště. Rekonstrukce vyšla na 29 milionů

sobota, 21. listopadu 2015, 13:15Společnost
 

Vylepšení svých sportovišť se dočkaly dvě jihlavské základní školy - Havlíčkova a Seifertova. Celkové náklady na rozsáhlou rekonstrukci se vyšplhaly na 29 milionů korun. Stavební práce probíhaly od ledna do konce října.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.