Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Radniční restaurace připravila Vítání jara, degustovaly se desítky vín

neděle, 10. dubna 2016, 11:07SpolečnostGastronomie
 

Sobota 9. dubna patřila na Radniční restauraci vítání jara. A to ne ledajakému, přímo sladkými víny. Protože počasí nevyšlo podle představ, původně zamýšlená venkovní akce se přestěhovala přímo do prostor restaurace a Radničního pivovaru.

 

V Novém Veselí už vyrobili přes milion Igráčků. Hrají si s ním i děti v Jižní Koreji a Kanadě

pátek, 8. dubna 2016, 17:03Společnost
 

Firma Efko-karton v Novém Veselí na Žďársku už vyrobila přes milion figurek Igráčků. Legendární plastovou hračku vytvořenou před 40 lety zmodernizovala a v roce 2010 ji vrátila na trh. Prodává se i v zahraničí. Novinářům to dnes řekl jednatel...

 

Jihlavská radnice oslavila Den učitelů. Oceněno bylo bezmála čtyřicet zaměstnanců škol

úterý, 5. dubna 2016, 13:50Společnost
 

28. března si každoročně připomínáme Den učitelů. Na tento den nezapomněla ani jihlavská radnice.

 

V prostorách Vysoké školy polytechnické se ve čtvrtek budou ochutnávat hmyzí lahůdky

úterý, 5. dubna 2016, 10:23VzděláníSpolečnost
 

Vysoká škola polytechnická Jihlava zve na ochutnávku hmyzích specialit. Akce „Hmyz na talíři – surovina třetího tisíciletí“ se bude konat v rámci Světového dne zdraví ve čtvrtek 7. dubna právě v prostorách jihlavské vysoké školy.

 

Úspěch firmy Jihlavan Airplanes: V novém letounu může armáda lépe a rychleji cvičit piloty

pondělí, 4. dubna 2016, 19:36Společnost
 

Strojaři z Ústavu letadlové techniky Českého vysokého učení technického (ČVUT) v pondělí v Plané u Českých Budějovic převedli nový letoun UL 39 Albi, ve kterém armáda může lépe a levněji cvičit své bojové piloty. Ultralehký letoun váží zhruba 320...

 

V jihlavské zoo začnou chovat vlky iberské. Výběh už je pro ně připraven

sobota, 2. dubna 2016, 14:16Společnost
 

Jihlavská zoologická zahrada rozšíří kolekci chovaných zvířat o vlky iberské. Výběh pro ně je už připraven. První dvě zvířata by měla být dovezena v nejbližší době, a to ze zoo v Olomouci. ČTK to řekl mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč. Slavnostní...

 

Zadlužený Motorpal dál usiluje o reorganizaci, drží výrobu i lidi. Řádně vyplácí mzdy

pátek, 1. dubna 2016, 20:37Společnost
 

Jihlavský Motorpal, který je kvůli dluhům od února v úpadku, dál usiluje o reorganizaci. Podpořila ji většina věřitelů na jejich první schůzi, která se dnes konala u Krajského soudu v Brně. ČTK to sdělil mediální zástupce společnosti Karel Samec....

 

Jste Červenka nebo Červenková? Pak můžete do jihlavské zoo tuto neděli zcela zdarma

pátek, 1. dubna 2016, 12:57Společnost
 

Dnes se slaví Mezinárodní den ptactva. Oslavit ho nezapomene ani jihlavská zoologická zahrada, která si na tuto neděli pro své návštěvníky opět připravila Den Ptactva. Od 10 do 15 hodin je nachystán bohatý doprovodný program.

 

Osm křesťanských uprchlíků z Iráku se rozhodlo vrátit do vlasti

čtvrtek, 31. března 2016, 19:33Společnost
 

Osmičlenná rodina iráckých křesťanských uprchlíků, která je ubytovaná v Brně, se rozhodla vrátit do vlasti. ČTK to dnes řekl Martin Frýdl, mluvčí nadačního fondu Generace 21, která organizuje pomoc těmto lidem. Rodina návrat odůvodnila steskem...

 

V jihlavské zoo se narodila samička nyaly nížinné

čtvrtek, 31. března 2016, 13:31Společnost
 

Dalším skvělým odchovem se může pyšnit jihlavská zoo. Tentokrát se rozšíří stádo nyal nížinných o mladou samičku, která přišla na svět v druhé polovině března.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.