Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Díky dárcům se tento rok opraví pokoj pro těhotné pacientky jihlavské nemocnice

pondělí, 11. ledna 2016, 10:29Společnost
 

Díky akci Vánoční pokoj dostanou během tohoto roku těhotné pacientky v jihlavské nemocnici nově opravený pokoj. V rámci akce se desítky lidí skládaly na jednotlivé položky, které zahrnuje celková rekonstrukce pokoje. V pořadí půjde již o třetí...

 

Třídíte správně? Od příštího týdne vás po Jihlavě zkontroluje detektiv

neděle, 10. ledna 2016, 13:06Společnost
 

Vtipným způsobem začne jihlavská radnice od příštího týdne provádět osvětu a také jistou kontrolu v třídění odpadů. Někteří majitelé nemovitostí na své nádobě na směsný odpad možná už příští týden najdou barevnou papírovou cedulku s informací,...

 

Studenti staví automobil značky Kaipan. Lidé ho uvidí v ulicích měst Vysočiny

pátek, 8. ledna 2016, 17:17Společnost
 

Sedmička středních technických škol na Vysočině se zapojila do stavby stavebnicového automobilu značky Kaipan. Svůj projekt dokončí na jaře, poté se se svým automobilem zúčastní krajské soutěže. Stavebnice pro školy pořídil Kraj Vysočina s...

 

Během nakupování si zahrát Mozarta? Není problém. Jihlava má své již druhé veřejné piáno

pátek, 8. ledna 2016, 13:07Společnost
 

Krajská Jihlava nově nabízí pro každého zájemce možnost zahrát si na piáno na již druhém veřejném místě. Piáno se nachází v rohu Masarykova náměstí, konkrétně na adrese Křížova 2, v průchodu obchodního centra firmy PSJ.

 

První svoz odstrojených stromečků proběhne tuto sobotu, na jaře z nich bude kompost

čtvrtek, 7. ledna 2016, 16:51Společnost
 

Po Třech králích se ve většině rodin odstrojují vánoční stromečky, které pak putují ke kontejnerům. Přinášíme proto informace o svozech vánočních stromků, z nichž první z nich proběhne v ulicích Jihlavy tuto sobotu 9. ledna.

 

Branami jihlavské zoo vloni prošlo téměř 275 tisíc lidí, nejvíce táhne nový tropický pavilon

středa, 6. ledna 2016, 09:14Společnost
 

Strávit příjemný čas přišlo do jihlavské zoologické zahrady v uplynulém roce 2015 celkem 274 645 návštěvníků. V porovnání s rekordním rokem 2014 návštěvnost klesla o 10 913 lidí, tedy 3,8 procenta.

 

Jihlava si na první miminko nového roku počkala. Od včera je jím holčička Simonka

pondělí, 4. ledna 2016, 14:13Společnost
 

Včera ve 3.53 se v jihlavské porodnici poprvé rozkřičelo na svět první miminko roku 2016. Holčička jménem Simonka vážila 3 220 gramů a měřila 49 centimetrů. Pro její maminku je to již druhý potomek.

 

Lékaři si o silvestrovské noci museli poradit se zlomenou nohou při tanci či se zraněním od párátka

pátek, 1. ledna 2016, 11:10Společnost
 

Silvestrovská a zároveň první noc nového roku 2016 byla rušná i pro personál jihlavské nemocnice. Na urgentním příjmu ošetřili hned jedenáct pacientů.

 

Začíná přestupný nový rok. Dnes zapomeňte na drůbež, dejte si raději čočku

pátek, 1. ledna 2016, 10:15Společnost
 

Od dnešní půlnoci už můžeme zapomenout na rok 2015 a musíme se naučit psát nový letopočet 2016. Máme tu tedy nový rok, a to nejen s malým, ale i s velkým N. V tom případě mluvíme o svátku s názvem Nový rok. Zároveň si prvního ledna připomínáme...

 

Ometačky, famfrnoch či ovar s křenem. Jak jsme slavili Silvestra a Nový rok dříve?

čtvrtek, 31. prosince 2015, 11:44Společnost
 

Zatímco bujarý večírek o posledním dnu v roce příliš do minulosti nesahá, naše historie byla bohatá i na daleko zajímavější zvyky. Podívejme se, jak se se starým rokem loučili a na nový těšili naši předci.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.