Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Příští sobotu se návštěvníkům otevře venkovní část Vodního ráje. Nabídne několik novinek

úterý, 30. května 2017, 11:28Společnost
 

Už sedmnáctou sezonu zahájí v sobotu 10. června jihlavský Vodní ráj, v tento den se od 10 hodin totiž otevře jeho venkovní část. Hlavní novinkou je zrenovovaný celonerezový dětský bazén. Opravami prošel také velký rekreační a plavecký bazén a...

 

FOTO: V babyboxu v Havlíčkově Brodě se dnes ocitl novorozený chlapec. Jmenuje se Milan Jiří

pondělí, 29. května 2017, 18:43Společnost
 

Do babyboxu havlíčkobrodské nemocnice dnes před 17:00 někdo vložil novorozeného chlapce. Novorozeně je zdravé a váží 3310 gramů. Je to už čtvrté dítě, které bylo vloženo do babyboxu v Havlíčkově Brodě. ČTK to sdělila mluvčí nemocnice Petra Černo....

 

Světový den bez tabáku v Jihlavě: Brána Matky Boží zdarma nebo rozcvička na náměstí

pondělí, 29. května 2017, 16:21Společnost
 

Také tento rok se krajská Jihlava rozhodla podpořit Světový den bez tabáku, který připadá na 31. května. V tento den je v centru města pro zájemce připravena řada akcí.

 

Gabčík a Kubiš na pamětní medaili. Jablonecká mincovna představuje národní hrdiny

sobota, 27. května 2017, 12:53Společnost
 

Operace Anthropoid představuje největší akci protinacistického odboje za druhé světové války na našem území. Dvojice vojáků československé armády při něm provedla úspěšný atentát na tehdejšího zastupujícího říšského protektora Reinharda...

 

Policejní techniku, kynology či auto kriminalistů si děti prohlédnou na dni dětí v Bohuslavicích

sobota, 27. května 2017, 10:35Společnost
 

U příležitosti Mezinárodního dne dětí si policisté z Vysočiny společně s hasiči a záchranáři připravili na neděli 28. května preventivní a zábavní akci. Konat se bude v areálu Hospodářského dvoru Bohuslavice.

 

Záslužné medaile Kraje Vysočina se rozdělily mezi hrdiny, záchranáře, policisty a hasiče

pátek, 26. května 2017, 14:57Společnost
 

Na slavnostním večeru v Horáckém divadle Jihlava bylo 25. května oceněno celkem 29 zástupců složek krajského integrovaného záchranného systému Záslužnou medailí Kraje Vysočina. Jim včetně osmi zachránců lidského života z řad veřejnosti předal...

 

Služby prevence jihlavské Charity jsou poskytovány anonymně

čtvrtek, 25. května 2017, 17:54Společnost
 

Oblastní charita Jihlava se v poslední době potýká s určitým neporozuměním principu anonymity, s nímž většina preventivních sociálních služeb pracuje. Jaké informace o svých uživatelích (ne)mohou pracovníci služeb sociální prevence sdělovat?

 

Zájemci si v Jihlavě mohou koupit hrnek, který nepraskne. Plecháček vyjde na 150 korun

čtvrtek, 25. května 2017, 14:01Společnost
 

Vtipný suvenýr pro návštěvy i pro obyvatele města připravilo jihlavské Turistické informační centrum. V těchto dnech začalo prodávat hrnek, který nepraskne.

 

Základní škola Třemošnice získala cenu Ď za dlouhodobou podporu jihlavské zoo

čtvrtek, 25. května 2017, 13:20Společnost
 

Základní škola Třemošnice, jejíž žáci nepřetržitě od roku 2005 podporují Zoo Jihlava, uspěla v celorepublikové ceně Ď. V kategorii zoologická zahrada byla škola oceněna za jejich pomoc a nezištnou ochotu při podpoře jihlavské zoo.

 

Parkán u Brány Matky Boží bude otevřen denně až do konce září. Láká na pohádky a odpočinek

čtvrtek, 25. května 2017, 12:50Společnost
 

„Parkán u brány otevřeme na Den dětí, tedy 1. června. Místo bude sloužit především k odpočinku, ale také pro kulturní akce,“ zve do historického prostoru v centru města náměstkyně primátora pro kulturu Jana Mayerová. Oblíbené místo bude...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).