Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozhodnuto: Soud zamítl stížnost na výsledek komunálních voleb ve Větrném Jeníkově

 
středa, 7. listopadu 2018, 17:05

Brněnský krajský soud odmítl návrh na neplatnost voleb ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, který podal 18. října zástupce KSČM. Obec ještě čeká na rozhodnutí o druhé stížnosti doručené soudu o den později. V souvislosti s volbami do obecních zastupitelstev bylo na Vysočině podáno pět stížností. Soud kromě jedné ve Větrném Jeníkově zatím rozhodl jen o stížnosti v obci Útěchovice na Pelhřimovsku, návrh na neplatnost tam také zamítl. Na rozhodnutí čekají Bořetín, Jimramov a Třebíč.

Zmocněnec KSČM Pavel Kalabus se v návrhu ohradil proti tomu, že byla komunistická kandidátka otištěna na druhé straně hlasovacího lístku. Lidé se pak údajně ptali, proč KSČM v obci nekandidovala. Zpochybnil také to, že KSČM nezískala ani jedeno z devíti míst v obecním zastupitelstvu, i když získala přes sedm procent hlasů. Vyplývá to z usnesení zveřejněné dnes na úřední desce brněnského krajského soudu.

Podle soudu vypadal volební lístek v obci tak, že na přední straně byly tři kandidátky, a na zadní straně dvě. KSČM podle něho nezískala ani jeden mandát kvůli systému, jaký platí při přepočtu hlasů na mandáty.

Ve volbách, které se konaly 5. a 6. října zvítězilo Sdružení pro Větrný Jeníkov v čele s dosavadní starostkou Martinou Lisovou, získalo šest mandátů. Po jednom křesle pak mají Sdružení pro rozvoj Jeníkova, Jeníkov u nás, a Sdružení řadových občanů-nestraníků.

Lhůta, kterou mají soudy na rozhodnutí o volebních stížnostech, skončí 8. listopadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nové vedení města se setkalo na první pracovní poradě. Zapojíme...

pondělí, 5. listopadu 2018, 19:02

Nové vedení města se dnes dopoledne sešlo k první pracovní poradě. Jednání v zasedací místnosti rady města se zúčastnili...

Aktualizováno 2. listopadu 2018, 13:25

VIDEO: Zastupitelé Jihlavy zvolili nové vedení města. Primátorkou se...

pátek, 2. listopadu 2018, 10:50

V Gotickém sále jihlavské radnice dnes dopoledne proběhlo ustavující zastupitelstvo. Nově zvolení zastupitelé dvaceti hlasy...

Aktualizováno 31. října 2018, 12:10

FOTO, VIDEO: V Jihlavě byla podepsána koaliční dohoda. Nové vedení...

středa, 31. října 2018, 10:59

Před několika málo minutami byla v jihlavském centru Pirátů Jipice podepsána koaliční dohoda. Ke spolupráci se zavázalo Fórum...

Vedení města se sešlo k poslední poradě. Ustavující zastupitelstvo se...

pondělí, 29. října 2018, 18:26

Zřejmě úplně poslední poradu má za sebou současné vedení města Jihlavy. Konala se dnes. Pondělních porad se kromě primátora a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Tragická nehoda u Větrného Jeníkova:...

  • Městskou dopravu v Jihlavě posílí dvě nové...

  • Dopravní experti vytipovali tři nebezpečná...

  • Víte, kdy zapnout mlhovky? Při nevhodném...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš: Můj syn nikdy neměl české občanství, ve Švýcarsku studoval

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve stručném vyjádření novinářům řekl, že jeho syn Andrej nikdy nebyl českým občanem. Předseda vlády opět kritizoval autory reportáže serveru Seznam Zprávy, ve které jeho syn hovořil o tom, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Žurnalisté podle Babiše při natáčení porušili zákon. V souvislosti se dnes zveřejněným e-mailem Babiše mladšího řekl, že nyní redakce Seznamu zneužívá i korespondenci s jeho synem.

Test arašídů: plísní se nemusíte bát

Solené buráky patří k tradičnímu občerstvení nabízenému hostům doma na návštěvě i v restauraci. Časopis dTest otestoval kvalitu pražených solených arašídů. Spotřebitelé se nemusí obávat o své zdraví, nezávislý test totiž ukázal, že buráky neobsahují žádné nežádoucí látky. Prohřešky výrobců se týkaly pouze nedodrženého množství soli.

Můj otec lže, chci vypovídat o svém únosu, napsal reportérům Seznamu syn Andreje Babiše

Dění kolem syna Andreje Babiše nabírá nečekaný směr. Po zveřejnění reportáže kontaktoval redakci Televize Seznam právě Babiš mladší, který v e-mailu žádá o pomoc. Podle svých slov chce vypovídat na policii, jeho otec podle e-mailové zprávy lže.