Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozhodnuto: Soud zamítl stížnost na výsledek komunálních voleb ve Větrném Jeníkově

 
středa, 7. listopadu 2018, 17:05

Brněnský krajský soud odmítl návrh na neplatnost voleb ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, který podal 18. října zástupce KSČM. Obec ještě čeká na rozhodnutí o druhé stížnosti doručené soudu o den později. V souvislosti s volbami do obecních zastupitelstev bylo na Vysočině podáno pět stížností. Soud kromě jedné ve Větrném Jeníkově zatím rozhodl jen o stížnosti v obci Útěchovice na Pelhřimovsku, návrh na neplatnost tam také zamítl. Na rozhodnutí čekají Bořetín, Jimramov a Třebíč.

Zmocněnec KSČM Pavel Kalabus se v návrhu ohradil proti tomu, že byla komunistická kandidátka otištěna na druhé straně hlasovacího lístku. Lidé se pak údajně ptali, proč KSČM v obci nekandidovala. Zpochybnil také to, že KSČM nezískala ani jedeno z devíti míst v obecním zastupitelstvu, i když získala přes sedm procent hlasů. Vyplývá to z usnesení zveřejněné dnes na úřední desce brněnského krajského soudu.

Podle soudu vypadal volební lístek v obci tak, že na přední straně byly tři kandidátky, a na zadní straně dvě. KSČM podle něho nezískala ani jeden mandát kvůli systému, jaký platí při přepočtu hlasů na mandáty.

Ve volbách, které se konaly 5. a 6. října zvítězilo Sdružení pro Větrný Jeníkov v čele s dosavadní starostkou Martinou Lisovou, získalo šest mandátů. Po jednom křesle pak mají Sdružení pro rozvoj Jeníkova, Jeníkov u nás, a Sdružení řadových občanů-nestraníků.

Lhůta, kterou mají soudy na rozhodnutí o volebních stížnostech, skončí 8. listopadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nové vedení města se setkalo na první pracovní poradě. Zapojíme...

pondělí, 5. listopadu 2018, 19:02

Nové vedení města se dnes dopoledne sešlo k první pracovní poradě. Jednání v zasedací místnosti rady města se zúčastnili...

Aktualizováno 2. listopadu 2018, 13:25

VIDEO: Zastupitelé Jihlavy zvolili nové vedení města. Primátorkou se...

pátek, 2. listopadu 2018, 10:50

V Gotickém sále jihlavské radnice dnes dopoledne proběhlo ustavující zastupitelstvo. Nově zvolení zastupitelé dvaceti hlasy...

Aktualizováno 31. října 2018, 12:10

FOTO, VIDEO: V Jihlavě byla podepsána koaliční dohoda. Nové vedení...

středa, 31. října 2018, 10:59

Před několika málo minutami byla v jihlavském centru Pirátů Jipice podepsána koaliční dohoda. Ke spolupráci se zavázalo Fórum...

Vedení města se sešlo k poslední poradě. Ustavující zastupitelstvo se...

pondělí, 29. října 2018, 18:26

Zřejmě úplně poslední poradu má za sebou současné vedení města Jihlavy. Konala se dnes. Pondělních porad se kromě primátora a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?