Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozhodnuto: Soud zamítl stížnost na výsledek komunálních voleb ve Větrném Jeníkově

 
středa, 7. listopadu 2018, 17:05

Brněnský krajský soud odmítl návrh na neplatnost voleb ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku, který podal 18. října zástupce KSČM. Obec ještě čeká na rozhodnutí o druhé stížnosti doručené soudu o den později. V souvislosti s volbami do obecních zastupitelstev bylo na Vysočině podáno pět stížností. Soud kromě jedné ve Větrném Jeníkově zatím rozhodl jen o stížnosti v obci Útěchovice na Pelhřimovsku, návrh na neplatnost tam také zamítl. Na rozhodnutí čekají Bořetín, Jimramov a Třebíč.

Zmocněnec KSČM Pavel Kalabus se v návrhu ohradil proti tomu, že byla komunistická kandidátka otištěna na druhé straně hlasovacího lístku. Lidé se pak údajně ptali, proč KSČM v obci nekandidovala. Zpochybnil také to, že KSČM nezískala ani jedeno z devíti míst v obecním zastupitelstvu, i když získala přes sedm procent hlasů. Vyplývá to z usnesení zveřejněné dnes na úřední desce brněnského krajského soudu.

Podle soudu vypadal volební lístek v obci tak, že na přední straně byly tři kandidátky, a na zadní straně dvě. KSČM podle něho nezískala ani jeden mandát kvůli systému, jaký platí při přepočtu hlasů na mandáty.

Ve volbách, které se konaly 5. a 6. října zvítězilo Sdružení pro Větrný Jeníkov v čele s dosavadní starostkou Martinou Lisovou, získalo šest mandátů. Po jednom křesle pak mají Sdružení pro rozvoj Jeníkova, Jeníkov u nás, a Sdružení řadových občanů-nestraníků.

Lhůta, kterou mají soudy na rozhodnutí o volebních stížnostech, skončí 8. listopadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nové vedení města se setkalo na první pracovní poradě. Zapojíme...

pondělí, 5. listopadu 2018, 19:02

Nové vedení města se dnes dopoledne sešlo k první pracovní poradě. Jednání v zasedací místnosti rady města se zúčastnili...

Aktualizováno 2. listopadu 2018, 13:25

VIDEO: Zastupitelé Jihlavy zvolili nové vedení města. Primátorkou se...

pátek, 2. listopadu 2018, 10:50

V Gotickém sále jihlavské radnice dnes dopoledne proběhlo ustavující zastupitelstvo. Nově zvolení zastupitelé dvaceti hlasy...

Aktualizováno 31. října 2018, 12:10

FOTO, VIDEO: V Jihlavě byla podepsána koaliční dohoda. Nové vedení...

středa, 31. října 2018, 10:59

Před několika málo minutami byla v jihlavském centru Pirátů Jipice podepsána koaliční dohoda. Ke spolupráci se zavázalo Fórum...

Vedení města se sešlo k poslední poradě. Ustavující zastupitelstvo se...

pondělí, 29. října 2018, 18:26

Zřejmě úplně poslední poradu má za sebou současné vedení města Jihlavy. Konala se dnes. Pondělních porad se kromě primátora a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.