Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ODS v Jihlavě kritizuje radnici, že nevyvěsila tibetskou vlajku. Poprvé po jedenácti letech

 
úterý, 13. března 2018, 19:28

Opoziční občanští demokraté v Jihlavě kritizují vedení radnice, že poprvé po 11 letech v sobotu nevyvěsilo tibetskou vlajku. Kampaň Vlajka pro Tibet připomíná oběti povstání, které v Tibetu v roce 1959 potlačili čínští vojáci. Podle dnešního vyjádření radnice se většina členů jejího vedení přiklání k názoru, že je řada zemí a míst, kde jsou porušována lidská práva a na jejich podporu se vlajky nevyvěšují. Jihlavu vede koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců.

Prohlášení zastupitelského klubu ODS a místní rady občanských demokratů v Jihlavě poskytl jihlavský zastupitel za ODS Vítězslav Schrek. V prohlášení stojí, že jihlavská ODS vnímá vyvěšení tibetské vlajky 10.  března jako gesto, jímž město dává na vědomí, že má úctu k lidským právům v Číně i jinde ve světě. Při schvalování partnerství mezi Jihlavou a čínským městem Wu-chan před 2,5 roku podle prohlášení ODS představitelé radnice ujišťovali, že s tím symbolická podpora Tibetu nemá souvislost.

Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) dnes řekl, že čínské partnerství nemělo na situaci kolem vyvěšování tibetské vlajky žádný vliv. „Dospěli jsme k závěru, že těch případů ve světě, kdy dochází k nějakému porušování lidských práv, je podstatně víc než jen Tibet,“ uvedl. Vedení města podle něj má většinou za to, že se vyvěšování tibetské vlajky stalo předmětem politických tahanic spíš v Česku než že by to byl symbol vůči Číně.

Lidovecký náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina uvedl, že byl pro vyvěšení tibetské vlajky, ale byl přehlasován.

Podle webu spolku Lungta, který v Česku kampaň Vlajka pro Tibet zastřešuje, se k akci letos připojilo víc než 730 radnic, desítky škol a Jihomoravský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský a Pardubický kraj.

Napsal(a) ČTK | Foto Lenka Dvořáková

Štítky Tibet, vlajka, radnice, ODS

 


 

Kam dál?

Jihlavské ANO posiluje na úkor KSČM. Mezi stranami přechází Pavel...

čtvrtek, 8. března 2018, 08:17

Zastupitelský klub hnutí ANO se na základě společného jednání dohodl na spolupráci se zastupitelem Pavlem Františkem Daňkem,...

Město Jihlava dá za nový statický posudek střechy stadionu 440 tisíc

čtvrtek, 22. února 2018, 22:08

Jihlavští radní dnes rozhodli o zadání nového statického posudku na střechu Horáckého zimního stadionu, kde hraje i extraligový...

Zruší se střídání času? Europoslanci hlasovali pro, komise bude...

pátek, 9. února 2018, 12:37

Po letech diskusí, zda střídat zimní a letní čas, přichází Evropský parlament s konkrétním řešením. Na čtvrtečním zasedání...

Náměstek Vysočiny z ANO Josef Pavlík, který prý byl v Lidových...

úterý, 6. února 2018, 16:49

Zastupitelé Kraje Vysočina dnes odvolali z funkce náměstka hejtmana Josefa Pavlíka za hnutí ANO, který čelí podezření, že byl...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.