Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

ODS v Jihlavě kritizuje radnici, že nevyvěsila tibetskou vlajku. Poprvé po jedenácti letech

 
úterý, 13. března 2018, 19:28

Opoziční občanští demokraté v Jihlavě kritizují vedení radnice, že poprvé po 11 letech v sobotu nevyvěsilo tibetskou vlajku. Kampaň Vlajka pro Tibet připomíná oběti povstání, které v Tibetu v roce 1959 potlačili čínští vojáci. Podle dnešního vyjádření radnice se většina členů jejího vedení přiklání k názoru, že je řada zemí a míst, kde jsou porušována lidská práva a na jejich podporu se vlajky nevyvěšují. Jihlavu vede koalice ČSSD, hnutí ANO a lidovců.

Prohlášení zastupitelského klubu ODS a místní rady občanských demokratů v Jihlavě poskytl jihlavský zastupitel za ODS Vítězslav Schrek. V prohlášení stojí, že jihlavská ODS vnímá vyvěšení tibetské vlajky 10.  března jako gesto, jímž město dává na vědomí, že má úctu k lidským právům v Číně i jinde ve světě. Při schvalování partnerství mezi Jihlavou a čínským městem Wu-chan před 2,5 roku podle prohlášení ODS představitelé radnice ujišťovali, že s tím symbolická podpora Tibetu nemá souvislost.

Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) dnes řekl, že čínské partnerství nemělo na situaci kolem vyvěšování tibetské vlajky žádný vliv. „Dospěli jsme k závěru, že těch případů ve světě, kdy dochází k nějakému porušování lidských práv, je podstatně víc než jen Tibet,“ uvedl. Vedení města podle něj má většinou za to, že se vyvěšování tibetské vlajky stalo předmětem politických tahanic spíš v Česku než že by to byl symbol vůči Číně.

Lidovecký náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina uvedl, že byl pro vyvěšení tibetské vlajky, ale byl přehlasován.

Podle webu spolku Lungta, který v Česku kampaň Vlajka pro Tibet zastřešuje, se k akci letos připojilo víc než 730 radnic, desítky škol a Jihomoravský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský a Pardubický kraj.

Napsal(a) ČTK | Foto Lenka Dvořáková

Štítky Tibet, vlajka, radnice, ODS

 


 

Kam dál?

Jihlavské ANO posiluje na úkor KSČM. Mezi stranami přechází Pavel...

čtvrtek, 8. března 2018, 08:17

Zastupitelský klub hnutí ANO se na základě společného jednání dohodl na spolupráci se zastupitelem Pavlem Františkem Daňkem,...

Město Jihlava dá za nový statický posudek střechy stadionu 440 tisíc

čtvrtek, 22. února 2018, 22:08

Jihlavští radní dnes rozhodli o zadání nového statického posudku na střechu Horáckého zimního stadionu, kde hraje i extraligový...

Zruší se střídání času? Europoslanci hlasovali pro, komise bude...

pátek, 9. února 2018, 12:37

Po letech diskusí, zda střídat zimní a letní čas, přichází Evropský parlament s konkrétním řešením. Na čtvrtečním zasedání...

Náměstek Vysočiny z ANO Josef Pavlík, který prý byl v Lidových...

úterý, 6. února 2018, 16:49

Zastupitelé Kraje Vysočina dnes odvolali z funkce náměstka hejtmana Josefa Pavlíka za hnutí ANO, který čelí podezření, že byl...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V jihlavské firmě se v pátek odpoledne...

  • Studenti se na Vysočině připojili k...

  • Jihlavský Život 99 pořádá dobročinný bazar....

  • Máte doma oblečení nebo věci, co už...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...