Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Také v srpnu bude v Jihlavě živo. Některé akce dostaly prodlouženou „večerku“

 
sobota, 10. srpna 2019, 09:48

Letní akce v krajském městě pokračují také v druhém prázdninovém měsíci. Podporuje je i jihlavská radnice, a to tak, že některým z nich prodloužila „večerku“. Není to nic neobvyklého, zastupitelstvo města může prostřednictvím obecně závazné vyhlášky stanovit výjimky z doby nočního klidu nebo noční klid pro určité akce zkrátit.

„Moderní město bez akcí, které trvají déle než do desíti hodin do večera, neexistuje. Centrum má být plné lidí, kteří se baví, a budou se k nám díky tomu rádi vracet. Noční život však nesmí rušit místní obyvatele a jsou způsoby, jak vyjít oběma stranám vstříc,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová.

Výjimky z doby nočního klidu, srpen 2019
10. 8. Magmafest (Jihlavský amfiteátr – do 1 hodiny ráno)
14., 21. a 28. 8. Letní kino na náměstí (Masarykovo náměstí – do půlnoci)
15. 8. – 15. 9. Živé kino Jihlava 2019 (různé lokality, více na ji-hlava.cz)
16. 8. letní zábava (Heroltice – do 2 hodin ráno)
17. 8. Zborná volná (Zborná, parkoviště u sjezdovky – do 2 hodin ráno)
31. 8. Ukončení Adolského léta (Antonínův Důl – do 2 hodin ráno)

 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Vysočina Fest / Facebook
 


 

Kam dál?

Šestnáctý ročník festivalu Trampský širák proběhne na Hanesově Mlýně...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 08:42

Ve dnech 16.-17. srpna proběhne na Hanesově mlýně u Štoků u Jihlavy šestnáctý ročník festivalu Trampský širák. Za svoji dosavadní...

Meziříčko se připravuje na další technoparty. Areál se lidem otevře v...

pondělí, 5. srpna 2019, 19:54

Obec Meziříčko na Třebíčsku se připravuje na další letošní technoparty. Je ohlášená na 9. až 12. srpna, řekla dnes starostka...

Zámek Moravec se po více než dvaceti letech opět otevře veřejnosti

čtvrtek, 1. srpna 2019, 15:58

Historický zámek Moravec se poprvé v novodobé historii otevře veřejnosti, a to na jediný víkend. Od 2. do 4. srpna zde...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.