Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská radnice opět láká na výstavu trofejí. Na dotazy zodpoví přítomní myslivci

 
pátek, 17. května 2019, 15:45

V těchto dnech je na jihlavské radnici opět k vidění výstava trofejí. Na místě jich je dohromady kolem 500 kusů. Pro zvídavé návštěvníky jsou na místě přítomní myslivci.

Ke zhlédnutí zde jsou také oceněné trofeje hodnotitelskou komisí, kterých je celkem 36. Nechybí ani obrazy s tematikou zvěře. „Mezi zajímavé ukázky patří mimo jiné také 30 kusů trofejí muflona nebo 7 trofejí různých šelem," uvedl Libor Chromek z oddělení lesního hospodářství a myslivosti jihlavského odboru životního prostředí.

Každému, kdo bude mít nějaký dotaz, na místě odpoví přítomní myslivci, ti případně poskytnou i odborný komentář k výstavě.

Výstavu pořádá Statutární město Jihlava ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem Jihlava. K vidění je ve velké gotické síni jihlavské radnice na Masarykově náměstí. „Exponáty jsou na místě k vidění během tohoto víkendu do pondělí 20. května, a to od 8 do 16 hodin. V pondělí však kvůli odstranění exponátů pouze do 15 hodin," upřesnila Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice. 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Léto na Vysočině zpestří především hudební festivaly. Přijede Tata...

úterý, 14. května 2019, 08:50

Letní kulturní akce na Vysočině budou především hudební. Své pevné místo v hlavní turistické sezoně mají už 37 let původně...

Třeboň v květnu opět ožije Mezinárodním festivalem animovaných filmů...

neděle, 5. května 2019, 18:41

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM proběhne od 7. do 12. května a pro své návštěvníky a hosty opět připravil...

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem...

neděle, 28. dubna 2019, 18:53

Čtvrtek 25. dubna byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Do...

Památky na Vysočině získaly za poslední roky z Evropské unie stovky...

sobota, 27. dubna 2019, 17:29

Jen za poslední tři roky získali vlastníci památek na Vysočině na jejich opravu z evropských dotací asi 250 milionů korun,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.