Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tři malí čmuchalové vyhráli za detektivní práci koloběžky. Po Jihlavě pátrali celé pololetí

 
neděle, 3. března 2019, 16:20

Žáci z jihlavských základních škol se během prvního pololetí probíhajícího školního roku mohli účastnit kulturně pátrací hry Čmuchalové. Malí detektivové měli v kulturních centrech po Jihlavě hledat odpovědi na otázky z hrací karty. Tři šťastní výherci, kteří donesli kartu na Turistické informační centrum jako 77., 111. a 222., dostali od pořadatele hry – statutárního města Jihlavy, nové koloběžky.

„Tři z více než dvou set úspěšných pátračů dostali od magistrátu kromě koloběžky také odměnu v podobě volné vstupenky do Vodního ráje. Slavnostní okamžik podpořil i sladký „čmuchalí“ dort,“ řekla organizátorka hry Ivana Jelínková z oddělení školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Mladí detektivové pátrali v Muzeu Vysočiny, Bráně Matky Boží, Oblastní galerii Vysočiny, městské knihovně a Domu Gustava Mahlera. Stačilo sledovat modré oko s labyrintem – logo hry. Každý čmuchal dostal barevný batoh nebo vak s logem Jihlavy. Prvních 100 detektivů navíc získalo reflexní přívěšek v podobě ježka.

„Předání cen bylo úvodem do druhého kola, které osloví děti z druhého stupně základních škol. To by mělo pokračovat v dalším pololetí,“ doplnila Ivana Jelínková.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Myšlenka Mostu! začne v lidech pracovat až po posledním dílu, říká...

úterý, 26. února 2019, 14:05

Rok 2019 odstartovala Česká televize novým seriálem Most!. Baví diváky napříč všemi generacemi. Před několika hodinami jsme mohli...

Zámek v pohádkové Telči se začne opravovat nejdřív na podzim. Letní...

úterý, 26. února 2019, 12:00

Výběrové řízení na dodavatele opravy zámku v Telči na Jihlavsku vypíše Národní památkový ústav (NPÚ) v létě a práce začnou...

Návštěvnost kulturních organizací na Vysočině mírně klesla. Pohoršilo...

neděle, 10. února 2019, 10:05

Celkový počet návštěvníků kulturních organizací zřizovaných Krajem Vysočina se za uplynulý rok zastavil na čísle 438 074. Do...

Snímek Bohemian Rhapsody se stal nejvýdělečnějším filmem v Česku

čtvrtek, 7. února 2019, 15:09

Film Bohemian Rhapsody za 14 týdnů promítání v České republice vydělal 222,6 milionu korun, čímž překonal dosud nejvýdělečnější...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.