Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KULTURNÍ TIPY: O jarních prázdninách si užijí hlavně děti. Přijede Simonová, Zíma či Mišík

 
pondělí, 8. února 2016, 16:26

Z tohoto týdne mají radost zejména děti na Vysočině, protože mají jarní prázdniny. Řada kulturních akcí, na které vás tento týden chceme pozvat, je zaměřena právě na ně. Zkrátka ale nepřijdou ani ti odrostlejší, kteří si také mají z čeho vybírat. Je libo divadlo? Masopust? Koncert? Cestovatelskou přednášku? Nebo snad kafe a cigárko?

Úterý 9. února

Jihlava

Jihlavský masopust - Masarykovo náměstí - 15:00

Již třetí ročník masopustního veselí na jihlavském Masarykově náměstí. Na malé venkovní scéně  bude sehrána masopustní lidová hra v podání herců Horáckého divadla Jihlava. Každý, kdo přijde v masce, dostane masopustní koblihu a teplý mošt s kořením nebo svařák. Masopustní průvod se vydá ulicemi v centru města v 16:30 hod za doprovodu dechového orchestru TUTTI při ZUŠ Jihlava.

Polná

Jarní prázdniny: Hrajeme si a sportujeme - Dům dětí a mládeže - 10:00

Polenský dům dětí a mládeže si připravil program pro všechny děti, které chtějí tak trošku jinak strávit probíhající jarní prázdniny.

Jihlava

Romeo a Julie - Horácké divadlo - 19:00

Shakespearovská klasika v podání divadelní scény v krajské Jihlavě.

 

Středa 10. února

Třebíč

LiStOVáNí: Kafe a cigárko aneb Historky z hereckého podsvětí / Marie Doležalová - Městská knihovna - 18:00

Známá herečka a moderátorka Marie Doležalová je autorkou blogu Kafe a cigárko, který baví tisíce lidí. Dokonce za něj získala cenu Magnesia Litera. Ty nejlepší glosy s podtitulem Historky z hereckého podsvětí vychází právě teď formou knihy. A pro LiStOVáNí je to rozhodně výzva, která slibuje netradiční zábavný večer. Číst budou Barbora Jánová a Gustav Hašek.

Jihlava

Splašené nůžky - Horácké divadlo - 19:00

Interaktivní detektivní crazy komedie. Jedna z nejdobrodružnějších her světového divadelnictví, která počítá s hereckou improvizací a zároveň spoluúčastí diváků. Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit!

 

Čtvrtek 11. února

Žirovnice

Mateřské centrum Perleťánek, tvoření pro děti - Pivovar - 9:30

Tvoření pro děti na jarní prázdniny. 9:30 - 10:30 Hudební tvoření: Utíkej, Káčo, utíkej. 16:00 - 18:00 Krmítka pro ptáčky: Zima je tu a ptáčci nemají co jíst, připravme jim pořádný oběd.

Jaroměřice nad Rokytnou

Dílničky pro děti - Špitál - 16:00

Hlavně pro děti je nachystáno tvoření, tentokrát s valentýnskou tematikou.

Jihlava

Splašené nůžky - Horácké divadlo - 19:00

Herci z Horáckého divadla se opět představí v této oblíbené divadelní improvizaci.

 

Pátek 12. února

Třebíč

Divokým Kyrgystánem - Čajovna Halahoje - 19.30

Bylo léto roku 2009 a pětičlenná výprava ve složení Béďa, Čáp, Hyňas, Rolf a Vojta se vydala na dobrodružnou expedici do Kyrgyzstánu. Co dělat v situaci, když ztratíte cestovní pasy, skoro vás zatkne KGB, pak vám uletí letadlo a vy již bez peněz s prázdnou kapsou a žaludkem spíte pod mostem?

Havlíčkův Brod

Večer Tří sester - Restaurace Rebel Aréna - 19:00

Zahraje kapela Kája a Pája (Tři sestry revival), v nabídce budou třeba i pečená vepřová žebírka a další kulinářské speciality, na čepu se bude točit speciální pivo Tři sestry.

Jihlava

Hotel mezi dvěma světy - Horácké divadlo - 19:00

Hra pojednává o smrti jako tématu permanentně přítomném v životě lidí. Věnuje se setkání s lidmi, kteří měli zážitek smrti, prošli kómatem a tato zkušenost je změnila. V roli Doktora S se jihlavským divákům představí Marta Dřímal Ondráčková, roli Juliena Portala si zahraje Stanislav Gerstner. Postavu prezidenta Delbeca ztvární František Mitáš a mága Rádžapúra bude hrát Petr Soumar.

 

Sobota 13. února

Božejov

Josef Zíma a Yvetta Simonová - kulturní sál v Božejově - 19:00

Večer, při němž zazní slavné písně dvou nezapomenutelných legend československé hudby.  Nebude chybět Cikánko, ty krásná, Prstýnek, Zhasněte lampiony či Po starých zámeckých schodech.

Jihlava

Romeo a Julie - Horácké divadlo - 19:00

Náhlá a prudká láska dvou mladých lidí ze znepřátelených rodů, kterou je potřeba prožít intenzivně a naplno - co kdyby zítra bylo najednou všechno jinak?

Cetoraz

Dětský karneval - Sál v Hostinci U Křížů - 15:00

Veselé odpoledne pro děti i jejich rodiče a prarodiče.

Jihlava

Vladimír Mišík a ETC - Soul  music club - 20:00

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí.

 

Neděle 14. února

Havlíčkův Brod

Jakob de Haan: Missa Brevis - Kostel Nanebevzetí Panny Marie - 15:00

Koncert na podporu lůžkového hospice pro Vysočinu - hraje Ludmila Bouchnerová - varhany (skladby Gordona Younga a Jana Bouchnera). Dále účinkují: Podolský chrámový sbor a hosté pod vedením Ireny Hůrkové, Blažkovický pěvecký sbor pod vedením Česlava Černého, Smyčcové kvarteto členů Filharmonie brno a Lukáš Dvořák.

Třebíč

Valentýnské bruslení se Zdravým městem - Zimní stadion - 16:00 - 17:30

Přijďte si zdarma zabruslit do Třebíče.

Brtnice

Dětská maškarní merenda 2016 - SKC Brtnice - 14:00

Pro děti a jejich doprovod je nachystána diskotéka, hry, soutěže a také vystoupení mažoretek.

 

Pondělí 15. února

Jihlava

Autopohádky - Horácké divadlo - 9:00

Premiéra nové pohádky na Malé scéně.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.praha3.cz
 


 

Kam dál?

Horácké divadlo v roce 2015: Sedm premiér, dvacet abonentních skupin...

neděle, 7. února 2016, 13:37

Jihlavské Horácké divadlo v loňském roce hospodařilo s přebytkem 300 tisíc korun. Na představení zavítalo téměř 57 tisíc diváků,...

Masopustní průvod dnes prošel Dolní Cerekví na Jihlavsku, masky se...

sobota, 6. února 2016, 19:02

Dobrovolní hasiči z Dolní Cerekve i pro letošek pro všechny z obce nachystali masopust. Průvod vyšel v pravé poledne v...

Patnáctý ročník hudebního festivalu Hudba tisíců přinese řadu...

sobota, 6. února 2016, 10:52

Již po patnácté se tento rok bude v krajské Jihlavě konat Hudební festival Hudba tisíců - Mahler 2016. Ve výroční den úmrtí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.