Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kontejner na náměstí i zpěvačka Lenka Dusilová. To bude letošní Tanec Praha v Jihlavě

 
pondělí, 28. května 2018, 13:57

Měsíc červen bude pro jihlavský DIOD již po čtvrté ve znamení největšího českého tanečního festivalu Tanec Praha, jehož jihlavskou regionální část zmíněné divadlo otevřených dveří produkuje. Letošní kolekce inscenací splní jeden velký sen – dostat moderní tanec mimo DIOD, do centra města.

Tradiční zastávka největšího a nejprestižnějšího českého tanečního festivalu v Jihlavě bude letos opět nabitá mimořádnými mezinárodními i českými projekty, které jsou tím nejlepším, co současný tanec nabízí.

Ve středu 6. června od 18 hodin mohou lidé navštívit představení s názvem Origami. Chladný kovový kontejner evokuje stavby a hlavně doky s jejich překladišti globalizovaného obchodního světa. Japonsko-francouzská performerka Satchie Noro ho však vnímá jinak, dodává mu poezii a hravost v důmyslném konstrukčním řešení Silvaina Ohla. Rozložen na tři díly vytváří kontejner působivou dekoraci, divadelní scenérii, v níž se pomalu a promyšleně pohybuje tanečnice, která nezapře svou lásku k novému cirkusu. Představení se bude konat v horní části jihlavského Masarykova náměstí. Vstupné je dobrovolné.

O týden později do Jihlavy zavítá zpěvačka Lenka Dusilová, která v One Step Before the Fall prokáže určitě dokonalou souhru s choreografkou Markétou Vacovskou. Tyto dvě ženy spolu vystupují již šestým rokem. Jejich vystoupení bude k vidění v DIODu od 19:30.

Tanec se v DIODu v hlavní roli objeví také v úterý 19. června na Světu z papíru. Jde o interaktivní hravé představení pro čtyři tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru. Představení se koná v rámci projektu Pohádky, kterého se účastní děti z mateřských škol, a pro veřejnost je tudíž k dispozici pouze v termínu od 9:00.

Napsal(a) Lenka Dvořáková s využitím TZ | Foto DIOD
 


 

Kam dál?

Jihlavská Brána Matky Boží zve na letní výstavu. Přivede děti i...

pátek, 25. května 2018, 11:09

Na jihlavské Bráně Matky Boží se chystá nová letní výstava. Nachystaná bude od 1. června. Děti i dospělí si tam budou moci...

Nadace dnes v Havlíčkově Brodě udělí Cenu Karla Havlíčka Borovského...

čtvrtek, 24. května 2018, 10:23

Nadace Český literární fond dnes v Havlíčkově Brodě udělí novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. Dva mladí...

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

čtvrtek, 24. května 2018, 08:20

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit do září....

Historii pohádkové Telče připomene nová výstava, která bude od léta...

úterý, 22. května 2018, 14:43

Novinkou letošního léta v Telči bude výstava mapující vývoj města, která vzniká v čerstvě opravené věži svatého Ducha. Dokončena...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě byli dopadeni dva dealeři...

  • Jihlava udělá studii multifunkční haly za...

  • Firma Schickaneder hledá nové řidiče. Nabízí...

  • Na D1 mohl vyhasnout další lidský život....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Japonská firemní kultura? Tuhá hierarchie, nutnost podřídit se a komisní vztahy

Zoran Jankulovski od přelomu 80. a 90. let působil v jižní Africe, Rusku a Rakousku. Už 19 let pracuje pro japonskou společnosti Hitachi Koki (od října 2018 jen HiKOKI), předního světového výrobce elektrického nářadí a od roku 2000 vede pobočku pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Po zkušenostech s jinými kulturami vidí u Japonců klady i zápory, ale ve výsledku na ně nedá dopustit.

Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi, jiného kandidáta nechce

Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje celostátní vedení strany za to, že nominaci bývalého premiéra a někdejšího předsedy ČSSD nepodpořilo. Pokud předsednictvo Paroubka neschválí, ČSSD zřejmě v tomto výrazně levicovém okrsku po 22 letech nepostaví žádného kandidáta. Paroubek řekl, že rozhodnutí předsednictva vnímá jako svého druhu podraz a že určitě kandidovat bude. Místostarostka obvodu Ostrav-Jih Věra Válková uvedla, že ostravští sociální demokraté jsou připraveni nasbírat pro kandidaturu Jiřího Paroubka 1000 podpisů od občanů. Podpisy by Paroubek potřeboval, kdyby do voleb kandidoval jako nezávislý.

Chtěl jsem se na vlastní oči přesvědčit, že je Země kulatá, vtipkoval v Brně Vladimír Remek

Stal se vůbec prvním člověkem jiné než ruské či americké národnosti, který vyletěl do vesmíru. Evropská kosmická agentura ho označila za vůbec prvního evropského kosmonauta. V sobotu 16. června zavítal Vladimír Remek, muž mnoha kosmických prvenství, do Brna na největší světovou výstavu o kosmonautice Cosmos Discovery.