Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kontejner na náměstí i zpěvačka Lenka Dusilová. To bude letošní Tanec Praha v Jihlavě

 
pondělí, 28. května 2018, 13:57

Měsíc červen bude pro jihlavský DIOD již po čtvrté ve znamení největšího českého tanečního festivalu Tanec Praha, jehož jihlavskou regionální část zmíněné divadlo otevřených dveří produkuje. Letošní kolekce inscenací splní jeden velký sen – dostat moderní tanec mimo DIOD, do centra města.

Tradiční zastávka největšího a nejprestižnějšího českého tanečního festivalu v Jihlavě bude letos opět nabitá mimořádnými mezinárodními i českými projekty, které jsou tím nejlepším, co současný tanec nabízí.

Ve středu 6. června od 18 hodin mohou lidé navštívit představení s názvem Origami. Chladný kovový kontejner evokuje stavby a hlavně doky s jejich překladišti globalizovaného obchodního světa. Japonsko-francouzská performerka Satchie Noro ho však vnímá jinak, dodává mu poezii a hravost v důmyslném konstrukčním řešení Silvaina Ohla. Rozložen na tři díly vytváří kontejner působivou dekoraci, divadelní scenérii, v níž se pomalu a promyšleně pohybuje tanečnice, která nezapře svou lásku k novému cirkusu. Představení se bude konat v horní části jihlavského Masarykova náměstí. Vstupné je dobrovolné.

O týden později do Jihlavy zavítá zpěvačka Lenka Dusilová, která v One Step Before the Fall prokáže určitě dokonalou souhru s choreografkou Markétou Vacovskou. Tyto dvě ženy spolu vystupují již šestým rokem. Jejich vystoupení bude k vidění v DIODu od 19:30.

Tanec se v DIODu v hlavní roli objeví také v úterý 19. června na Světu z papíru. Jde o interaktivní hravé představení pro čtyři tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru. Představení se koná v rámci projektu Pohádky, kterého se účastní děti z mateřských škol, a pro veřejnost je tudíž k dispozici pouze v termínu od 9:00.

Napsal(a) Lenka Dvořáková s využitím TZ | Foto DIOD
 


 

Kam dál?

Jihlavská Brána Matky Boží zve na letní výstavu. Přivede děti i...

pátek, 25. května 2018, 11:09

Na jihlavské Bráně Matky Boží se chystá nová letní výstava. Nachystaná bude od 1. června. Děti i dospělí si tam budou moci...

Nadace dnes v Havlíčkově Brodě udělí Cenu Karla Havlíčka Borovského...

čtvrtek, 24. května 2018, 10:23

Nadace Český literární fond dnes v Havlíčkově Brodě udělí novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. Dva mladí...

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

čtvrtek, 24. května 2018, 08:20

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit do září....

Historii pohádkové Telče připomene nová výstava, která bude od léta...

úterý, 22. května 2018, 14:43

Novinkou letošního léta v Telči bude výstava mapující vývoj města, která vzniká v čerstvě opravené věži svatého Ducha. Dokončena...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.