Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Třešťské divadelní jaro začne komedií Divadla Kapota. Dohromady nabídne šestnáct her

 
úterý, 13. března 2018, 13:05

Třešťské divadelní jaro zahájí v pátek svůj 57. ročník komedií Dobré ráno, rodino v podání táborského Divadla Kapota. Během devíti dnů nabídne 16 představení 14 ochotnických souborů, ze kterých bude porota vybírat postupující na národní divadelní přehlídky do Rakovníku, Vysokého nad Jizerou a Volyně.

Festival v Třešti ročně navštíví asi tři tisíce diváků, řekla Romana Šťastná z městského odboru kultury.  Závěrečný večer spojený s předáním cen bude 24. března v třešťském kulturním domě.

Kulturní dům bude letos dějištěm i netradičně pojatého představení, které se z jeviště přesune mezi diváky. Hra Ženy v ringu aneb Vše o ženách je na programu v sobotu 17. března. A jak řekla Šťastná, iluzi zápasnické arény se chce Divadlo Stodola z Jiříkovic přiblížit tím, že ring umístí mezi diváky doprostřed sálu.

„Zárukou kvality pro mě vždycky bývá divadelní soubor ze Stonařova, který se letos zúčastní s hrou Deskový statek aneb Seznamte se,“ uvedla Šťastná.

Místní amatérští herci se budou na jevišti střídat s herci z Žirovnice, Poděbrad, Jistebnice, Mladé Vožice, Čestic, Vilémovic, Volyně nebo Telče.  „Vystoupí i divadlo Duha Polná, které často sklízelo úspěch a bylo nominováno na postupovou přehlídku. Vystoupí s hrou Nápady svaté Kláry,“ řekla Šťastná.

Představení bude hodnotit porota, ve které usedne divadelní publicista Ladislav Vrchovský, herečka, zpěvačka a moderátorka Alena Veliká a Jiří Štefanides, literární historik, teatrolog, divadelní kritik a publicista.  Prostřednictvím ankety vyberou nejúspěšnější inscenaci i diváci. Rozhodnutí o nominacích na postupové soutěže je ale jen v rukou porotců.

Doprovodný program festivalu nabídne návštěvníkům výstavu obrazů třešťské výtvarnice Jany Tomanové.

Třešťského divadelního jara, které patří k nejdéle existujícím přehlídkám svého druhu v Česku, se už zúčastnily stovky amatérských divadelních souborů. Nastudované hry viděly desetitisíce diváků. Program festivalu a další informace najdou zájemci na webových stránkách festivalu.

Napsal(a) ČTK | Foto www.kultura.sezimovo-usti.cz
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Dívčí válka, JID 20-18, Petr Spálený, Michal Nesvadba...

úterý, 13. března 2018, 08:20

V nadcházejícím týdnu to bude na Vysočině hlavně o zajímavých divadelních představeních. Co se týče hudby, tak můžeme vybírat...

KULTURNÍ TIPY: Petr Kolář, kapela Jelen, Eva Pilarová, Sebastian a...

úterý, 6. března 2018, 09:02

Co kultura v prvním březnovém týdnu? Stejně jako každý týden - zase je z čeho vybírat. Na Vysočinu zase přijedou samá zvučná...

Jihlavský festival dokumentárních filmů se představí divákům v Bruselu

čtvrtek, 1. března 2018, 08:12

Nejzajímavější filmy z loňského 21. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava budou moci od 5. do 11. března...

KULTURNÍ TIPY: Kryštof, Linda Rybová, Hynek Čermák, prázdninová Míša...

pondělí, 26. února 2018, 18:36

V tomto týdnu mají děti na Vysočině jarní prázdniny, proto jsme na ně v přehledu kultury nemohli zapomenout. Určitě je potěší...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V jihlavské firmě se v pátek odpoledne...

  • Studenti se na Vysočině připojili k...

  • Jihlavský Život 99 pořádá dobročinný bazar....

  • Máte doma oblečení nebo věci, co už...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...