Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třešťské divadelní jaro začne komedií Divadla Kapota. Dohromady nabídne šestnáct her

 
úterý, 13. března 2018, 13:05

Třešťské divadelní jaro zahájí v pátek svůj 57. ročník komedií Dobré ráno, rodino v podání táborského Divadla Kapota. Během devíti dnů nabídne 16 představení 14 ochotnických souborů, ze kterých bude porota vybírat postupující na národní divadelní přehlídky do Rakovníku, Vysokého nad Jizerou a Volyně.

Festival v Třešti ročně navštíví asi tři tisíce diváků, řekla Romana Šťastná z městského odboru kultury.  Závěrečný večer spojený s předáním cen bude 24. března v třešťském kulturním domě.

Kulturní dům bude letos dějištěm i netradičně pojatého představení, které se z jeviště přesune mezi diváky. Hra Ženy v ringu aneb Vše o ženách je na programu v sobotu 17. března. A jak řekla Šťastná, iluzi zápasnické arény se chce Divadlo Stodola z Jiříkovic přiblížit tím, že ring umístí mezi diváky doprostřed sálu.

„Zárukou kvality pro mě vždycky bývá divadelní soubor ze Stonařova, který se letos zúčastní s hrou Deskový statek aneb Seznamte se,“ uvedla Šťastná.

Místní amatérští herci se budou na jevišti střídat s herci z Žirovnice, Poděbrad, Jistebnice, Mladé Vožice, Čestic, Vilémovic, Volyně nebo Telče.  „Vystoupí i divadlo Duha Polná, které často sklízelo úspěch a bylo nominováno na postupovou přehlídku. Vystoupí s hrou Nápady svaté Kláry,“ řekla Šťastná.

Představení bude hodnotit porota, ve které usedne divadelní publicista Ladislav Vrchovský, herečka, zpěvačka a moderátorka Alena Veliká a Jiří Štefanides, literární historik, teatrolog, divadelní kritik a publicista.  Prostřednictvím ankety vyberou nejúspěšnější inscenaci i diváci. Rozhodnutí o nominacích na postupové soutěže je ale jen v rukou porotců.

Doprovodný program festivalu nabídne návštěvníkům výstavu obrazů třešťské výtvarnice Jany Tomanové.

Třešťského divadelního jara, které patří k nejdéle existujícím přehlídkám svého druhu v Česku, se už zúčastnily stovky amatérských divadelních souborů. Nastudované hry viděly desetitisíce diváků. Program festivalu a další informace najdou zájemci na webových stránkách festivalu.

Napsal(a) ČTK | Foto www.kultura.sezimovo-usti.cz
 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Dívčí válka, JID 20-18, Petr Spálený, Michal Nesvadba...

úterý, 13. března 2018, 08:20

V nadcházejícím týdnu to bude na Vysočině hlavně o zajímavých divadelních představeních. Co se týče hudby, tak můžeme vybírat...

KULTURNÍ TIPY: Petr Kolář, kapela Jelen, Eva Pilarová, Sebastian a...

úterý, 6. března 2018, 09:02

Co kultura v prvním březnovém týdnu? Stejně jako každý týden - zase je z čeho vybírat. Na Vysočinu zase přijedou samá zvučná...

Jihlavský festival dokumentárních filmů se představí divákům v Bruselu

čtvrtek, 1. března 2018, 08:12

Nejzajímavější filmy z loňského 21. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava budou moci od 5. do 11. března...

KULTURNÍ TIPY: Kryštof, Linda Rybová, Hynek Čermák, prázdninová Míša...

pondělí, 26. února 2018, 18:36

V tomto týdnu mají děti na Vysočině jarní prázdniny, proto jsme na ně v přehledu kultury nemohli zapomenout. Určitě je potěší...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.