Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská Campanula zazpívá pro domácí hospic. Na koncert bude dobrovolné vstupné

 
pátek, 12. ledna 2018, 12:11

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava se sbormistrem Pavlem Jirákem zazpívá pro Domácí hospic Vysočina. Benefiční koncert se uskuteční v pátek 26. ledna od 18 hodin ve velké gotické síni jihlavské radnice. Vstupné na koncert je dobrovolné a celý výtěžek bude použit na zajištění služeb domácí hospicové péče.

Domácí hospic Vysočina poskytuje své služby nevyléčitelně nemocným lidem v závěrečné fázi jejich života a jejich blízkým, kteří se rozhodnou o nemocného doma pečovat.  Neboť kde jinde dovršit svůj život, než tam, kde člověk žil a s těmi, které má rád? Domácí hospic je tu pro to, aby toto přání mohl splnit. Zahrnuje zdravotní a sociální péči o nemocného i podporu rodiny. Naučí rodinu, jak pečovat doma, zapůjčí potřebné pomůcky, které usnadní práci a zajistí pohodlí a kvalitu života nemocnému. Podpoří v situacích, které jsou náročné a zastoupí pečující ve chvíli, kdy si potřebují odpočinout. Pomůže s vyřízením záležitostí spojených s úmrtím blízkého. Služba je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Službu domácí hospicové péče poskytuje Domácí hospic Vysočina od roku 2005 a díky třem pracovištím – Jihlava, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí – pokrývá svými službami celé území okresu Jihlava a Žďár nad Sázavou. Zájem o služby se každým rokem zvyšuje. V roce 2017 doprovodili pracovníci hospice více než 100 lidí na konci života. 

Přestože je provoz hospice z části dotován státem a také klienti se podílí na finanční úhradě za služby, musí si přibližně 40 % zdrojů hospic zajistit sám. Výtěžek z benefičního koncertu bude proto použit na zajištění těchto služeb.

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava:

Bylo založeno v roce 1985 původně jako komorní sbor. V současnosti má v Jihlavě tři pěvecká tělesa: pěvecký sbor Campanula – velký smíšený sbor se zaměřením především na interpretaci historické i soudobé duchovní hudby, komorní sbor Campanula Minor, který od roku 1998 vystupuje příležitostně v návaznosti na dramaturgický plán velkého sboru, a dětský pěvecký sbor Zvoneček, který byl založen v roce 1992 a dnes pracuje ve třech odděleních.  

Na koncert se mohou zájemci těšit v pátek 26. ledna ve velké síni jihlavské radnice. Začátek je naplánován na 18. hodinu.

Tisková zpráva | Foto Facebook: Pěvecké sdružení Campanula Jihlava
 


 

Kam dál?

Jihlavský havířský průvod byl zapsán na Seznam nemateriálních statků...

úterý, 9. ledna 2018, 16:15

O zapsání Jihlavského havířského průvodu na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina rozhodlo v samém...

KULTURNÍ TIPY: Horácké divadlo po vánoční pauze. Víkend bude ve...

úterý, 2. ledna 2018, 09:57

Vánoce i silvestrovské oslavy jsou definitivně za námi a je na čase zvykat si na nový letopočet. První dny roku 2018 si můžeme...

Hudební soutěž nabídne skupinám zajímavé výhry. Třeba nahrávání v...

pátek, 29. prosince 2017, 13:16

Na Silvestra vyprší amatérským hudebníkům možnost přihlásit se do soutěže pořádané třebíčským Městským kulturním střediskem...

V Třešti se lidem opět otevřela Betlémská cesta. V tomto roce je...

středa, 27. prosince 2017, 17:34

Ve 14 rodinách v Třešti na Jihlavsku se na svátek sv. Štěpána pro zájemce otevřela takzvaná Betlémská cesta. Lidé si mohou až do...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Indonésii kvůli fotbalu prudce vzrostla cena vajec

Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale. V zemi o více než pětinu stoupla cena vajec, která tak byla nejdražší za poslední dva roky. Mistrovství výrazně podpořilo spotřebu, neboť lidé během sledování zápasů doma konzumovali oblíbené nudle s vejci.

Zajímá vás přítomnost úředníků na krajském úřadě? Teď už se ji na internetu nedozvíte

Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků. V praxi to znamená, že na internetu i nadále najdete u jmen kolegyň a kolegů jejich pracovní kontaktní informace, nikoli však aktuální informaci o jejich přítomnosti na pracovišti, popisuje změnu ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Afričan, kterého v tramvaji zmlátili fanoušci Sigmy Olomouc, utrpěl trauma. Nepřijde k soudu

Sedmatřicetiletý Afričan, kterého v pražské MHD napadli fotbaloví chuligáni podporující tým SK Sigma Olomouc, trpí posttraumatickou stresovou poruchou, depresemi a komplikacemi v práci. Podle serveru Lidovky.cz to plyne z obžaloby. Tři agresoři předstoupí před soud počátkem září. Napadený se soudu pravděpodobně zúčastní přes video.