Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavská Campanula zazpívá pro domácí hospic. Na koncert bude dobrovolné vstupné

 
pátek, 12. ledna 2018, 12:11

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava se sbormistrem Pavlem Jirákem zazpívá pro Domácí hospic Vysočina. Benefiční koncert se uskuteční v pátek 26. ledna od 18 hodin ve velké gotické síni jihlavské radnice. Vstupné na koncert je dobrovolné a celý výtěžek bude použit na zajištění služeb domácí hospicové péče.

Domácí hospic Vysočina poskytuje své služby nevyléčitelně nemocným lidem v závěrečné fázi jejich života a jejich blízkým, kteří se rozhodnou o nemocného doma pečovat.  Neboť kde jinde dovršit svůj život, než tam, kde člověk žil a s těmi, které má rád? Domácí hospic je tu pro to, aby toto přání mohl splnit. Zahrnuje zdravotní a sociální péči o nemocného i podporu rodiny. Naučí rodinu, jak pečovat doma, zapůjčí potřebné pomůcky, které usnadní práci a zajistí pohodlí a kvalitu života nemocnému. Podpoří v situacích, které jsou náročné a zastoupí pečující ve chvíli, kdy si potřebují odpočinout. Pomůže s vyřízením záležitostí spojených s úmrtím blízkého. Služba je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Službu domácí hospicové péče poskytuje Domácí hospic Vysočina od roku 2005 a díky třem pracovištím – Jihlava, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí – pokrývá svými službami celé území okresu Jihlava a Žďár nad Sázavou. Zájem o služby se každým rokem zvyšuje. V roce 2017 doprovodili pracovníci hospice více než 100 lidí na konci života. 

Přestože je provoz hospice z části dotován státem a také klienti se podílí na finanční úhradě za služby, musí si přibližně 40 % zdrojů hospic zajistit sám. Výtěžek z benefičního koncertu bude proto použit na zajištění těchto služeb.

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava:

Bylo založeno v roce 1985 původně jako komorní sbor. V současnosti má v Jihlavě tři pěvecká tělesa: pěvecký sbor Campanula – velký smíšený sbor se zaměřením především na interpretaci historické i soudobé duchovní hudby, komorní sbor Campanula Minor, který od roku 1998 vystupuje příležitostně v návaznosti na dramaturgický plán velkého sboru, a dětský pěvecký sbor Zvoneček, který byl založen v roce 1992 a dnes pracuje ve třech odděleních.  

Na koncert se mohou zájemci těšit v pátek 26. ledna ve velké síni jihlavské radnice. Začátek je naplánován na 18. hodinu.

Tisková zpráva | Foto Facebook: Pěvecké sdružení Campanula Jihlava
 


 

Kam dál?

Jihlavský havířský průvod byl zapsán na Seznam nemateriálních statků...

úterý, 9. ledna 2018, 16:15

O zapsání Jihlavského havířského průvodu na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina rozhodlo v samém...

KULTURNÍ TIPY: Horácké divadlo po vánoční pauze. Víkend bude ve...

úterý, 2. ledna 2018, 09:57

Vánoce i silvestrovské oslavy jsou definitivně za námi a je na čase zvykat si na nový letopočet. První dny roku 2018 si můžeme...

Hudební soutěž nabídne skupinám zajímavé výhry. Třeba nahrávání v...

pátek, 29. prosince 2017, 13:16

Na Silvestra vyprší amatérským hudebníkům možnost přihlásit se do soutěže pořádané třebíčským Městským kulturním střediskem...

V Třešti se lidem opět otevřela Betlémská cesta. V tomto roce je...

středa, 27. prosince 2017, 17:34

Ve 14 rodinách v Třešti na Jihlavsku se na svátek sv. Štěpána pro zájemce otevřela takzvaná Betlémská cesta. Lidé si mohou až do...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Zaměstnanec jihlavské firmy skončil v...

  • FOTO: Policejní cela, výslech, originální...

  • Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští...

  • Nezapomínáte platit koncesionářské poplatky?

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.

Širší vedení ČSSD dalo předsedovi Hamáčkovi důvěru

Širší vedení ČSSD dalo na dnešním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi a vicepremiérovi Janu Hamáčkovi, jak se předpokládalo. Členové ústředního výkonného výboru se na tom usnesli podle zdroje ČTK absolutní většinou.

Hamáček: O důvěře v další členy vedení ČSSD by se hlasovat nemělo

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nechce, aby širší vedení sociální demokracie ČSSD hlasovalo o důvěrách v jednotlivé členy nejužšího stranického vedení. Sám ale členy ústředního výkonného výboru, kteří se dnes sešli v Hradci Králové, po neúspěchu v senátních a komunálních volbách o důvěru požádá. Předpokládá se, že ji dostane.