Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlavská Campanula zazpívá pro domácí hospic. Na koncert bude dobrovolné vstupné

 
pátek, 12. ledna 2018, 12:11

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava se sbormistrem Pavlem Jirákem zazpívá pro Domácí hospic Vysočina. Benefiční koncert se uskuteční v pátek 26. ledna od 18 hodin ve velké gotické síni jihlavské radnice. Vstupné na koncert je dobrovolné a celý výtěžek bude použit na zajištění služeb domácí hospicové péče.

Domácí hospic Vysočina poskytuje své služby nevyléčitelně nemocným lidem v závěrečné fázi jejich života a jejich blízkým, kteří se rozhodnou o nemocného doma pečovat.  Neboť kde jinde dovršit svůj život, než tam, kde člověk žil a s těmi, které má rád? Domácí hospic je tu pro to, aby toto přání mohl splnit. Zahrnuje zdravotní a sociální péči o nemocného i podporu rodiny. Naučí rodinu, jak pečovat doma, zapůjčí potřebné pomůcky, které usnadní práci a zajistí pohodlí a kvalitu života nemocnému. Podpoří v situacích, které jsou náročné a zastoupí pečující ve chvíli, kdy si potřebují odpočinout. Pomůže s vyřízením záležitostí spojených s úmrtím blízkého. Služba je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Službu domácí hospicové péče poskytuje Domácí hospic Vysočina od roku 2005 a díky třem pracovištím – Jihlava, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí – pokrývá svými službami celé území okresu Jihlava a Žďár nad Sázavou. Zájem o služby se každým rokem zvyšuje. V roce 2017 doprovodili pracovníci hospice více než 100 lidí na konci života. 

Přestože je provoz hospice z části dotován státem a také klienti se podílí na finanční úhradě za služby, musí si přibližně 40 % zdrojů hospic zajistit sám. Výtěžek z benefičního koncertu bude proto použit na zajištění těchto služeb.

Pěvecké sdružení Campanula Jihlava:

Bylo založeno v roce 1985 původně jako komorní sbor. V současnosti má v Jihlavě tři pěvecká tělesa: pěvecký sbor Campanula – velký smíšený sbor se zaměřením především na interpretaci historické i soudobé duchovní hudby, komorní sbor Campanula Minor, který od roku 1998 vystupuje příležitostně v návaznosti na dramaturgický plán velkého sboru, a dětský pěvecký sbor Zvoneček, který byl založen v roce 1992 a dnes pracuje ve třech odděleních.  

Na koncert se mohou zájemci těšit v pátek 26. ledna ve velké síni jihlavské radnice. Začátek je naplánován na 18. hodinu.

Tisková zpráva | Foto Facebook: Pěvecké sdružení Campanula Jihlava
 


 

Kam dál?

Jihlavský havířský průvod byl zapsán na Seznam nemateriálních statků...

úterý, 9. ledna 2018, 16:15

O zapsání Jihlavského havířského průvodu na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina rozhodlo v samém...

KULTURNÍ TIPY: Horácké divadlo po vánoční pauze. Víkend bude ve...

úterý, 2. ledna 2018, 09:57

Vánoce i silvestrovské oslavy jsou definitivně za námi a je na čase zvykat si na nový letopočet. První dny roku 2018 si můžeme...

Hudební soutěž nabídne skupinám zajímavé výhry. Třeba nahrávání v...

pátek, 29. prosince 2017, 13:16

Na Silvestra vyprší amatérským hudebníkům možnost přihlásit se do soutěže pořádané třebíčským Městským kulturním střediskem...

V Třešti se lidem opět otevřela Betlémská cesta. V tomto roce je...

středa, 27. prosince 2017, 17:34

Ve 14 rodinách v Třešti na Jihlavsku se na svátek sv. Štěpána pro zájemce otevřela takzvaná Betlémská cesta. Lidé si mohou až do...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V pátek ráno byl ve velkoberanovské vodní...

  • FOTO: V Jihlavě se střetla dvě auta, jeden...

  • Jihlavský tunel čeká pravidelná údržba. Pro...

  • Během jediného dne byli v Havlíčkově Brodě...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60 minut...

Zemřel zraněný četník, který se vyměnil ve Francii za...

Ve Francii dnes podlehl těžkým zraněním četník, který se v pátek vyměnil za rukojmí držená...

Bohuslav Sobotka končí v politice. Rezignuje na post...

Bývalý premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka skončí s vysokou politikou. K 1....