Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hračkobraní v Kamenici nad Lipou tento rok představí rekordní počet výrobců hraček

 
neděle, 9. července 2017, 17:53

Hračkobraní, které se uskuteční v příštím týdnu v Kamenici nad Lipou, se zúčastní 18 výrobců hraček, zatím nejvyšší počet. Festival hraček z přírodních materiálů se bude konat podvanácté. V areálu zámku bude připravena také řada tematických výstav a více než dvě desítky tvůrčích dílen, hrát se bude i divadlo, řekl Petr Pech ze správy kulturních zařízení města.

„Festival chce předvést hračky z přírodního materiálu jako zajímavé, aktuální, vtipné a konkurenceschopné, které mají co říci i společnosti 21. století,“ uvedl Pech. Pětidenní akci zaměřenou na propagaci české autorské hračky připravuje město ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze, které zámek v Kamenici nad Lipou spravuje. Podílí se i Unie výtvarných umělců a organizace zaměřené na hračky a hry.

Jedna z výstav na zámku bude věnovaná pracím studentů oboru hračka z pražské uměleckoprůmyslové školy. Návštěvníci také uvidí kolekci výrobků oceněných značkou Správná hračka - vybráno odborníky, prohlédnout si budou moci expozice angličáků a pokojíčků pro panenky ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea. Aktuální hračkářskou tvorbu najdou na nádvoří zámku, budou to hračky převážně ze dřeva a textilních látek.

Festival začne 12. července, úvodní fanfáry zazní v 10:00. Tvůrčí dílny pro děti, zaměřené mimo jiné na tvorbu textilních maňásků, odlévání cínu či žonglování, se budou odehrávat v obřadní síni, na nádvoří i v zámecké zahradě. Program potrvá do neděle, podrobnosti jsou na stránkách Hračkobraní.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...