Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Horácké divadlo uvádí osmou premiéru sezóny. Na začátku května bude k vidění monodrama Současně

 
úterý, 25. dubna 2017, 09:40

Již osmou premiéru letošní sezóny si pro svoje návštěvníky připravilo Horácké divadlo, jedna z nejdůležitějších kulturních institucí v Kraji Vysočina. Ve středu 3. května se na Malé scéně v hlavní roli monodramatu Současně představí Lukáš Matěj.

Ironické monodrama o relativitě našich představ a podivném souběhu věcí, pocitů, postojů a úsudků. Vše, co se ve světě děje, každý nový zážitek ovlivňuje každého z nás, ačkoliv o tom v daném okamžiku člověk nepřemýšlí. Celé vyprávění je dokresleno humorem a ironií nad prostými, každodenními životními okamžiky běžného člověka.

Text bude v Horáckém divadle inscenován poprvé v České republice v režii Ondreje Remiáše, hraje Lukáš Matěj.

Jevgenij Griškovec, jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších ruských spisovatelů současnosti získal značné renomé jak v Rusku, tak v západní Evropě. Autor, který je sám i prvním inscenátorem a promotérem specifických mono-inscenací, z nichž u nás je nejznámější Jak jsem snědl psa.

Griškovcovo Současně (Odnovremenno, 1999) je první režisérský počin v Horáckém divadle jeho ředitele Ondreje Remiáše. Ačkoliv se inscenace přesně hodí do záměru rozvíjet Malou scénu a otevřít ji různým žánrům, prvotní impulz k realizaci byl jiný, Ondrej Remiáš vysvětluje: „Inscenace vznikla netradičně nad rámec dramaturgického plánu této sezóny. Vznikla z určitého vnitřního přetlaku, z potřeby udělat něco navíc a "vykřičet se". Jevgenij Griškovec je v současnosti v Rusku jeden z nejpopulárnějších herců a dramatiků, proto mě překvapilo, že na profesionální scéně uvádíme tuto hru jako českou premiéru. Vyžaduje si autentického a vyzrálého herce, je potřeba k ní herecky "dospět". 

Herec Lukáš Matěj je v angažmá v Horáckém divadle od roku 2010. Zkušenost s divadlem jednoho herce má z brněnské JAMU, kde nastudoval hru "Škorpion, kterého jste zabil, si k Vám pokaždé najde cestu", kterou posléze hrál i jako člen Divadla Šumperk. Hru Současně nazkoušel Lukáš Matěj v pro něj náročné sezóně, vzápětí po premiéře komedie Vrátila se jednou v noci, v níž hraje jednu z hlavních rolí.

Premiéra hry je na programu středu 3. května 2017 v 19:30 na Malé scéně Horáckého divadla.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Zdroj Horácké divadlo

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna