Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nabídne v tomto roce dva nové projekty

 
pondělí, 10. dubna 2017, 15:22

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského letos nabídne návštěvníkům dva nové projekty parafrázující známé televizní pořady. Koncert Když hvězdy netančí inspirovaný populární televizní soutěží Star Dance nabídne filmové hity v hudebním aranžmá Martina Kumžáka. Název vystoupení Bratří Ebenů - Ebenové „na plovárně“ zase odkazuje s nadsázkou na televizní pořad jednoho z protagonistů, sdělil manažer festivalu Jaroslav Kocurek z pořádající agentury Ars/koncert.

„Zda se koncert opravdu uskuteční na plovárně, se může publikum přesvědčit 17. srpna ve Valči,“ řekl Kocurek.

Letošní festivalová dramaturgie navazuje podle organizátorů na předchozí ročníky a zaměřuje se především na vokální programy. Tradicí se již stala vystoupení laureátů světové operní soutěže Plácida Dominga Operalia.  „Pozvání na letošní zahajovací koncert přijal italský tenorista Giordano Luca. V sobotu 5. srpna přednese s ruskou sopranistkou Jekatěrinou Monisovou v zahradě jaroměřického zámku italské a francouzské operní árie,“ uvedl Kocurek.

Vrchol v sobotu 19. srpna

Koncerty se budou tradičně konat v zámeckém parku a v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, na zámku ve Valči a v pivovaru v Dalešicích. V dalešickém pivovaru vystoupí Zora Jandová se Zdenkem Mertou a na nádvoří zámku v Dukovanech zazpívá soubor Linha Singers. K open air produkcím se letos přidá komorní vystoupení Renaty a Igora Ardaševových, kteří na vnitřním nádvoří valečského zámku zahrají výběr ze Smetanovy Mé vlasti a druhou řadu Dvořákových Slovanských tanců v úpravě pro čtyři ruce a klavír.

Další koncerty budou patřit souborům Hof-Musici a Musica Florea nebo smyčcovému kvartetu Severočeské filharmonie Teplice v komponovaném večeru se zpěvem a tancem. Festival vyvrcholí v sobotu 19. srpna velkolepým Verdiho Rekviem v podání slovenských sólistů, Českého filharmonického sboru Brno, Moravské filharmonie Olomouc a dirigenta Leoše Svárovského.

Festival se uskuteční od 5. do 19. srpna, návštěvníkům tradičně nabídne doprovodný program. V jaroměřickém zámku si lidé budou moci prohlédnout výstavu Denního centra Barevný svět Zvíře v nás. V barokním Špitále bude výstava mandal Aloise Jurky, na 13. srpna je v Jaroměřicích naplánováno tradiční posvícení. Kompletní festivalový program najdou zájemci na webu.

Napsal(a) ČTK | Foto www.atlasceska.cz

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...