Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Horácké divadlo chystá sedmou premiéru. Komedii Vrátila se jednou v noci uvede v sobotu

 
pondělí, 13. března 2017, 11:03

Komedie současného argentinského autora Eduarda Rovnera Vrátila se jednou v noci bude sedmou premiérou Horáckého divadla v Jihlavě v současné sezoně. Diváci ji v režii Pavla Šimáka uvidí v sobotu 18. března. V hlavních rolích pedikéra Manuela a jeho zesnulé matky Fanny se představí Lukáš Matěj a Anna Bazgerová.

Hra vypráví příběh pedikéra a příležitostného hudebníka Manuela, který pravidelně chodí ke hrobu své zesnulé matky a podává jí hlášení o svém životě. Vypráví to, co by matka zřejmě chtěla slyšet, a nikoli své skutečné zážitky. Bláznivá duchařská komedie začíná ve chvíli, kdy u hrobu své matky oznámí, že se bude ženit, a dávno zesnulá Fanny se rozhodne, že nevěstu omrkne a z onoho světa se vrátí do synova života. „Je to o mamince, která si nedá pokoj tak moc, až i vstane z hrobu,“ řekl s nadsázkou Šimák.

Tvůrci inscenace vycházeli z překladu Ivory Rodrigueze. Autorkou scény je hostující Alžběta Hanzlová, kostýmy navrhla rovněž hostující Blanka Tesařová. K hudební a pohybové spolupráci režisér přizval hostujícího skladatele a dirigenta Karla Albrechta a Tomáše Rychetského.

„Kromě toho, že je to zábavná černá duchařská komedie, nás na hře zajímá i přesah, s nímž Rovner hru napsal, aby se vyrovnal se svým osobním vztahem k matce,“ uvedla dramaturgyně Barbora Jandová. Komedii už uvedla řada českých divadel. „Divadla ji nasazují v momentě, kdy mají ideální představitele hlavních rolí. My jsme ji našli v Anně Bazgerové,“ uvedla Jandová.

Premiéra začne na velké scéně Horáckého divadla v sobotu 18. března v 19:00.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Horácké divadlo

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna