Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlavské Horácké divadlo zahájí novou sezonu Zapomenutým světlem Jakuba Demla

 
čtvrtek, 9. března 2017, 12:31

Novou 78. sezonu zahájí Horácké divadlo v Jihlavě 9. září dramatizací díla Jakuba Demla Zapomenuté světlo v režii hostujícího Matěje Růžičky. Dramaturgický plán, který dnes divadlo představilo, nabídne divákům pod jednotícím mottem Sdílení na velké scéně šest premiér. Nová sezona bude podle uměleckého vedoucího divadla Pavla Šimáka první, na které se bude cele podílet nové vedení Horáckého divadla. Projeví se to na výběru her a také režisérů.

„Vedle klasických titulů nabídne divadlo svým divákům také tituly autorské, které nebyly primárně určeny pro divadlo a které si režiséři sami upravují ke scénickému ztvárnění,“ řekl Šimák novinářům.

Druhou premiérou sezony bude 7. října Černá komedie britského dramatika Petera Shaffera, jejíž režie se ujal Pavel Šimák. Premiéru inscenace Bůh je žena, jejíž autor Jan Kačena čerpal z několika literárních pramenů, uvidí diváci v režii hostující Kateřiny Loly Lolyové 2. prosince. Zástupcem divadelní klasiky bude premiéra tragikomedie Antona Pavloviče Čechova Racek. Se souborem ji nastuduje hostující režisérka Iveta Ditte Jurčová. Premiéra se uskuteční 10. února 2018.

Klasický román Oscara Wildea Obraz Doriana Graye zdramatizuje a zrežíruje Pavel Šimák, premiéra bude 7. dubna 2018. Poslední premiérou nové sezony na velké scéně bude 5. května zpracování životní anabáze básníka Jana Zahradníčka autorky Alžběty Kubíčkové, kterou bude režírovat hostující Michal Skočovský.

Dramaturgický plán příští sezony je podle Šimáka v souladu s požadavky na moderní, živé divadlo, jehož potenciál je tvořit a reflektovat ve „vlastní režii“ témata, která jsou blízká tvůrcům i divákům. „Ať už jde o příběhy vyrůstající přímo z paměti a kořenů ‚drsné Vysočiny‘ či příběhy obecné lidské platnosti. V sezoně Sdílení chceme dát prostor tak velkým prožitkům, jako je vcítění či sounáležitost,“ dodal Šimák.

Na malé scéně Horáckého divadla by diváci v příští divadelní sezoně měli zhlédnout tři premiéry. Konkrétní tituly zatím divadlo hledá, žánrově by však mělo nabídnout komedii, dokumentární drama a pohádku.

Napsal(a) ČTK | Foto Horácké divadlo Jihlava

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna